Velryba titánských rozměrů hraje ústřední roli v tomto svižně natočeném akčním hororu, ve kterém se pro nějakou tu mrtvolu skutečně nejde daleko. Děj se odehrává v nedaleké budoucnosti. Doktorka Michelle Hermanová (Renée O'Connor) se připojila k posádce ponorky USS Pequod pod velením kapitána Achaba (Barry Bostwick), který chce za každou cenu ulovit obří velrybu. Čím je posádka blíže k cíli, tím se Achabovo nutkavé šílenství zvyšuje. Konečně se podaří ponorce kytovce objevit. Stane se Moby Dick obětí, nebo se kapitánovy plány zhroutí? (oficiálny text distribútora)

brasek odpad!

MegaOdpad! Ach bože... megaturbo pažravý kapor albín žere všetko... tak to tu ešte nebolo. Aspoň keby jeho dopad do vody po výskoku spravil veľký čľup, ale ani na to sa nezmohli páni z Asylumu (veľryba, ktorú zožral bola oproti kaprovi menom Moby Dick úplne maličká muška). Ponorky bola hrôza sama o sebe... až som skoro zamdlel! Interiér ponorky, však to bola nejaká kotolňa, ponorka z neďalekej budúcnosti to isté, len tam viselo pár lcd, ale nejaká drevená doska s koliečkom na točenie, to tam bolo vždy. Zo začiatku som sa bavil, ale potom len hrôza a des. Proste dementný video film, ktorý postráda aj logiku (človek v pokrčených maskáčoch s označením pozemného vojska podlieha admirálovi námorníctva ???, admirál ho oslovuje kapitán pritom nemá označenie hodnosti ???)... škoda slov. Fakt nechápem tvorcov filmu... Celý film si môžete pozrieť na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Iy4ByimPAs8&feature=related ()

Hapretor

Renné na svůj věk vypadá velmi dobře. Pohledná to žena. Dokonce se mi i svého času líbila více než Xena - z toho seriálu - sledoval jsem jako malý špunt - ovšem v tomto filmu ani nevynikla - tento film vynikl svou demencí - jedna * jen za Moby Dicka - nebyl tak špatně trikově proveden - jediné plus filmu - nechat ho však surfovat po břiše po ostrově ??? - a to je ta nejmenší hovadina ve filmu - když už je film debilní, měl by být aspoň vtipný - a to tento bohužel není ani trochu. Jsou ale ještě větší a nudnější a debilnější snímky podobného ražení, proto tedy jedna *. ()

Hopi odpad!

Takže, kde začít. U tohoto filmu jsem měl velmi nízké očekávání a stejně to dopadlo ještě mnohem hůř. Proč musí Američané točit takové filmy? Nízký rozpočet je cítit z každého záběru a ty trapné filmové triky, škoda mluvit. Velryba používající kopec na ostrově jako skokanský můstek je prostě kouzelná. A malí panáčci střílející do ní mimo jiné z pistolek také. Pokud čekáte od tohoto filmu něco jiného než neúmyslnou komedii, vyhněte se mu velkým obloukem. A herecké výkony – i když by byly sebelepší, tak nepřekonají nesmyslnou velrybu. ()

AsylumFan

Každý námořník zná Moby Dicka, bájnou obří velrybu. Je to monstrum, které bez problému spořádá k obědu pět keporkaků, a přitom má stále hlad. Proto si musí občas přilepšit ještě nějakým vydatnějším soustem, například rybářskou lodí nebo zaoceánským parníkem. Ovšem jednoho dne mu po obědě mezi zuby zůstalo nějaké sousto, patrně kosatka. A protože je Moby Dick vychytralý, použil místo zubních párátek jadernou ponorku. Jistě ze zlomyslnosti, aby ohrozil světový mír, si vybral ponorku americkou, přestože stejnou službu by mu udělala i ponorka ruská nebo čínská. Tím si ovšem proti sobě popudil kapitána Achaba z ponorky USS Pequod , který na pomoc promptně povolal velryboznalkyni doktor Hermanovou a jejího opáleného pomahače. Lov může začít... Asylum ví, jak uspokojit své věrné a nabídne jim plnými doušky vše, po čem prahnou - jak tradičně děsivé efekty, tak mizerné herce i stupidní dialogy. Co víc si můžeme přát. - - - 90 %. ()

Ryuuhei odpad!

Tak opět, ani ta hvězda to nebude. Maličko starší počin od The Asylum a typicky špatný. Neřeknu, že se loď nehne ani když u ní vyskočí obří Moby Dick, či že týpek dokáže převést odlišné typy pásek z jedné na druhou za pár vteřin. Ale aby se závěrečné dějství odehrávalo skoro u břehu a i přesto dokázalo takové obří stvoření vykukovat z hloubi, či jezdit ohromnou rychlostí z jednoho místa na druhé i na souši, to jsem už nerozdýchal. Do toho děj typicky ucouraný, nezáživný. Hlavní (anti)hrdina je chlápek, co se žene za pomstou - a teď se držte - jen proto, že přišel kvůli onomu Moby Dickovi o nohu. A to by jeden řekl, že by po tolika letech mohl zakopat válečnou sekeru. O efektech nemluvě. Abych nezůstával jen u negativ, hodně se mi líbilo zpracování úvodu á la výstřižky z novin a staré záběry (pro Asylum netypická péče), taktéž hudbu bych s přehledem přiřadil i nějakému tomu velkofilmu. Ale bohužel, to všechno je příliš málo na dorovnání zbytku. 14% ()