Šéf v utajení

• Česko Utajený šéf - USA (viac)
Z nakrúcania

V jednom z nejoblíbenějších seriálů stanice Spektrum se majitelé amerických firem odhodlají k neobvyklému kroku: zavítají do neznámých hlubin svých podniků. Šéfové pracují v přestrojení, na nejpodřadnějších pracovištích, aby poznali, jak na ně a na celou firmu pohlížejí jejich zaměstnanci -- upřímně a bez servítků. Získávají tak informace z první ruky, díky čemuž snáze objeví, kde je třeba nasadit více sil, koho je třeba pochválit a koho lépe motivovat, aby zaměstnanci na základě jednoznačně vyjádřeného uznání pracovali v zájmu podniku co nejefektivněji. Nezapomenutelné dobrodružství má jak na straně vedení firmy, tak mezi zaměstnanci za následek změnu přístupu k věci. (TV Spektrum)

vinc_vega

Šablónovitosť, tak ako pri ostatných amerických produkciách, zabíja i túto reality show. Jednotlivé, smutné príbehy obyčajných ľudí podliehajú dramaturgii, čím sa podráža hodnovernosť životných príbehov vybraných jednotlivcov. Nepodceňujem tieto príbehy, lenže zapadajú do všednej šablóny a tak pôsobia len ako vykonštruované, mechanizmom vybrané za účelom dojatia a tlaku na morálne hodnoty spoločnosti. Komercia show tak len využíva osudy ľudí a jediným cieľom je len zaujať, falošne ich zneužiť v prospech reklamy, zviditeľnenia danej spoločnosti. Americká verzia Modrého z neba. Len údernejšia, jednoznačnejšia a bez zbytočného balastu. Po prvej časti nemám chuť pozerať ďalšie časti. Nehodnotím, ak by som mal tak dobré dve hviezdy, odôvodnené vyššie. Ide o sprosté využívanie osudov chudobnejšej časti populácia k vyšším zárobkom tej bohatšej časti. Netreba sa čudovať, ako nápad, výborné. Z morálneho hľadiska nevkusná honba za peniazmi. Welcome to real world! ()

Kimkong

Koukat se na to dá. Viděna 7. série. Bohužel všechny epizody jsou si strašně podobné. Ve svých závodech potkají 4 lidi ve 4 dnech. Vždy s pohnutou minulostí nebo současností. Na konci je obdarují. Konec ()

p.a.douch

Jo, člověk někdy musí obdivovat odvahu šéfů, kteří jdou mezi řadové pracovníky a zkusí pracovat jako oni. Zábava. Jsou dvě odnože tohoto seriálu - původní britský seriál vysílá TV Channel 4 a vytvořil ho Stephen Lambert, na něj pak navázal podobný seriál vyrobený americkou TV CBS. Oba se v originále jmenují "Undercover Boss" a oba produkuje "Studio Lambert". Nově se vyrábí i "Undercover Boss Canada". 80 %. ()

unclejack

Veľmi zvláštna šou. Asi chápem, čo tým Amíci mysleli, ale nezáživná tvár, akú relácii pridelili posúva podobné programy do roviny fantázie. Nezaujatý riaditeľ si uvedomí, ako je jeho firma dôležitá a aká panuje v nej nálada. Nakoniec sa korí a žijú šťastne až naveky. Nech si tomu verí, kto chce. ()

Lucka07

Viděla jsem sice jen několik dílů, ale přijde mi to jako velice zajímavý pořad, v některých chvílích i zábavný. Podle mě by si tímto procesem měl projít každý "velký šéf". Ten kdo zažije na vlastní kůži problémy svých podřízených, může efektivněji zdokonalovat systém ve firmě. Navíc jsem koukala, čím vším se lidé v dnešní době živí. Díky bohu za svou práci. ()

sten32

Ak to vidíte prvý krát, vyzerá to celkom zaujímavo, no už pri druhom sledovaní si uvedomíte, že niečo nie je v poriadku. Uvedomíte si, že štruktúra epizódy je stále rovnaká, stále sa nájde nejaký zamestnanec v ťažkej situácii, ktorý sa zhodou okolností vykecá práve niekomu cudziemu s vedomím, že sú všade kamery. Nedá sa to sledovať ani len ako "výšplech mozgu" po ťažkom dni, pretože vás bude neustále vytáčať repetetívnosť a povrchnosť, ako by mal divák IQ dnešného dátumu a nedokázal si domyslieť, že každý rozhovor je tam umelo vytvorený. Nápad skvelý, prevedenie príšerné. ()

oskiii odpad!

Totální sračka pro masy Američanů, kteří si chtějí splnit svůj emerickej drým. Kolem nováčka se točí celý štáb a nikomu to nepřijde divné. Nechybí lidské příběhy, které vženou slzy do očí a dojmou i samotného šéfa. Pak všechny svezou na vedení, kde dojde ke konfrontaci. Nechybí obrovské dary pro zúčastněné. Následně se šéf sejde s managementem a všechny zjebe jak to dělají špatně a musí se zlepšit. No něco to vypovídá i o něm samotném. Nakonec se sejde celá firma a všichni se spontánně smějí záběrům z natáčení. Nechápu, že to tak Američani, a nejen oni, žerou. ()

radimhasalik

Inspirativní reality show. Majitelům velkých firem bych podobný postup čas od času doporučil. Realita "tam dole" bývá jiná, než jak to vypadá v Excelu. Bezprostřední kontakt se zákazníky pak bývá docela studenou sprchou v případě, že firma nefunguje nebo nedokáže zákazníky kvalitně obsloužit. ()

Doktor_Zeus

Mnohem zajímavější by bylo, kdyby to bylo natočený skrytejma kamerama, protože když lidi vidí, že je někdo natáčí, chová se jinak a mluví, jakoby byl matka Tereza. Nemluvě o tom, že nemůže dojít k situaci: Náš šéf je svině a zmrd + půlhodinový pomlouvání a spekulací, který by šéfa asi pěkně překvapily,. Takhle si každej dává bacha a stejně se hovno dozví, protože ani nedostatky nebudou zaměstnanci hulákat do světa ()

Svatopluk.Vi

Ze všech verzí, které je možno pod hlavičkou Utajeného šéfa vidět, je ta americká nejpovedenější. Nutno také přiznat, že v ní lítají nejvyšší částky. V podstatě se u velkých korporací nedá přijít na to, že nový zaměstnanec je vlastně vetřelec z nejvyššího managementu (ne vždy je to samotný majittel/generální ředitel/předseda představenstva). A je velmi zajímavé sledovat, jak se představy managerů třískají s realitou např. vynaložené peníze na školení zaměstnanců vs skutečný proces apod. Je také vidět, že produkce pořadu ve firmě úřaduje trochu hlouběji, protože se obvykle šéf setkává se zaměstnanci v těžkých sociálních podmínkách (dluhy), s nemocnými členy rodiny apod. Nemůže jít o náhodu. Ale je to v podstatě reklama zadarmo a výroba loajálních zamestnanců. A jak jsem řekl - je to radost sledovat, mix konfliktů a pýchy je dobře proveden. ()