Julie Kellerová (Jennifer Westfeldt) a Jason Fryman (Adam Scott) sú už celú večnosť najlepší priatelia – a minimálne rovnako dlho im je absolútne jasné, že nikdy, ani omylom, sa vo svojom vzťahu neposunú na vyššiu úroveň a nezaľúbia sa do seba. Paradoxne sa im však práve preto zdá byť nápad mať spolu dieťa neodolateľný a vskutku brilantný! Keďže sa nemilujú, nemal by byť žiaden problém pre jedného z nich starať sa o dieťa, kým si ten druhý užíva krásy nočného života vo Veľkom jablku - a následne si to zopakovať v opačnom garde. Teda teoreticky bez debaty... A spočiatku sa naozaj zdá, že ich neobvyklý nápad je ideálny riešením pre moderných nezávislých rodičov a že funguje ako švajčiarske hodinky - Julie a zaľúbi do atraktívneho Kurta (Edward Burns) a Jason nájde svoju ženu snov v prekrásnej tanečnici Mary Jane (Megan Fox)... Ibaže potom sa stane čosi naozaj neočakávané – kým sa vzťahy ich najlepších priateľov pomaly, ale isto menia na nefalšované peklo, Julie a Jason sa začnú zbližovať. A to sa predsa nikdy nemalo stať! (TV Doma)

Jara.Cimrman.jr

Jako mistr partnerského kompromisu, který se většinu času vychytrale schovává pod pantoflem, vím naprosto přesně, že vztah s putovním dítětem nefunguje. Ani s tím plánovaným a v tomto případě mi připadalo, že ta zápletka je příliš umělá. Všechny rodiny jsou ještě k tomu vystresované a celkově sledování tohoto snímku vyvolává pochopení pro sníženou porodnost. Přesto jsem zastáncem manželství, ale je to pouze pro silné osobnosti, které mají smysl pro dobrodružství, nervy z ocele a umí se mistrně vyhýbat předmětům, které obvykle nelétají. A jestli tento blábol jako obvykle čte Megan Fox, tak jsem povinen jí sdělit, že každé druhé úterý v měsíci mám kolem poledne skoro dvě minuty volno, takže kdyby měla zájem, tak jí ukážu pět nejrychlejších výstřiků na světě. ()

klerik

Pár hercov z DÁMSKEJ JAZDY (Bridesmaids) si zahralo v celku príjemnom filme zo života. Tému mladých ľudí, ktorým zmení dieťa život veľmi podobne spracoval ŽIVOT JE TAKÝ (Pod jednu strechou). Friends with Kids je súdržnejší a menej klišovitý, lenže nemá nejaké extra vtipné či vyslovene originálne scény. Pozerá sa na to dobre, romantika i dialógy sú uveriteľné... ()

TommyDiamond

Zajímavé co ještě ty lidi nedokážou vymyslet. Dva kamarádi se domluví se spolu budou mít dítě. Ovšem to je vše. Bez závazků. Bez vztahu. Pouze dítě. Půjde to? Skončí nakonec spolu? Téma celkem ujde, ovšem provedení je horší. Film mě po půlce nudil a finále bylo mdlé. Další kaňkou na kráse byly hádky ostatních párů. Byli trapné a přišli mi zbytečné. Celkem bych film ohodnotil jako horší průměr. Celkově 40% ()

sulimo

“Let me fuck the shit out of you”....tak tohle pánové nefunguje, opravdu to neni ten pravý způsob jak sdělit, že s námi chcete žít do konce života. Fakt nechci vidět do hlavy toho nesoudnýho imbecila, co psal scénář, páč ten zjevně asi nikdy žádné opačné či neopačné a relativné normální pohlaví nedobýval. Neuvěřitelně zdlouhavý, až obdivuhodně nesvižný a neobdivuhodně ukecaný film, který když unikne vašemu oku, budete o něco šťastnější jedinci. Ty dvě hvězdy jsou pro "medmena" Hamma a pro "ajťáka" O'Dowda, kvůli kterým jsem tu kravina dokoukala do konce, až je jednou potkám, tak mě za tuhle mozkovou újmu musí pozvat na panáka. ()

Gee.Rocks

Příjemná pohodovka, která bude asi bližší lidem, kteří mají děti. Obsazení je velmi dobré, i proto jsem čekala od filmu podstatně větší zážitek. Nakonec ale tento počin k něčemu je... Megan Fox konečně ukázala, že umí hrát. Umí se tvářit i jinak, než jako prvoplánová femme fatale. Řekla bych, že Megan našla žánr, který jí bude sedět a ve kterém by se i mohla rozvíjet. Tedy romantické komedie. Totiž v romantických komediích herečka jako Megan chybí. Máme tu úžasnou Katherine Heigl, která obvykle hraje lehce praštěné organizátorky všeho, ale silnou krutě upřímnou lehce netaktní krásku jako Megan postrádám. Miss Fox by tedy mohla zaplnit díru na trhu a více tak rozvinout svůj skrytý potenciál. Rozhodně doporučuji všem, kdo si doposud - stejně jako já - mysleli, že Megan Fox neumí hrát. ()

• Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)
  • Kristen Wiig, Chris O'Dowd, Maya Rudolph a Jon Hamm si společně zahráli již ve filmu Ženy sobě (2011). (žvanimírek)