V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd. (Das Filmfest)

Morholt

Tajemství vesnického faráře spojené s horskou legendou a navrch nádherné prostředí severských Alp? Tak to si nechám líbit. Chápu, že mnozí hororoví fanoušci budou prskat a ohrnovat nos, ale Sennentuntschi z mého pohledu splňuje to, co si představuji pod pojmem mysteriózní. Navíc se mi líbí, jak režisér umně nechává diváka váhat, zda se jedná skutečně o démona nebo jen o člověka. K tomu všemu si připočtěme slolidní herecké obsazení v čele s rozkošnou hlavní představitelkou a je tu 80% pro Švýcary. ()

Beastmaster4

SENNENTUNTSCHI pokládá na lopatky všechny mysteriózní thrillery Hollywoodu. Švýcarsko se ukázalo jako země, která má na to dělat dobré, konkurence schopné filmy. Nesouhlasím tedy s komentářem uživatele J*A*S*M. Film má tu potřebnou atmosféru pro daný žánr, děj se odehrává v několika časových liniích. Film vás nechává váhat mezi skutečností a jakousi alpskou bájí o ženě, kterou lze vytvořit pro vlastní potěchu, která se ale poté svým stvořitelům mstí. I když vnitřně věříte, že jde o skutečnou ženu z masa a kostí, tak vám příběh servíruje detaily, které vám to vyvrací a podporují mysteriózní verzi příběhu. Konec je pak celkem slušným překvapením a všechny jednotlivé události do sebe začínají zapadat. Roxane Mesquida je nejen velmi krásná žena, navíc svou roli (psychopatky nebo bájné mužské služebnice) zahrála perfektně. Její tvář měla ten správný temný výraz, který se chvílemi měnil ve vyzývavý a sexu chtivý, stejně tak nevinný a neznalý. A právě její výkon byl základním kamenem filmu. Stejně jako příběh samotný, tak tvář samotné neznámé ženy vám celou dobu nedává vysvětlení, nechá vás váhat a hádat až do samého konce. ()

PetrPan

Mé nepodložené obavy, že se mi do rukou dostal pilotní díl nového seriálu inspirovaného Big Benem se naštěstí nepotvrdily. Díky Josefu Čapkovi znám panenku, která tence plakala a díky Michaelu Steinerovi už teď i panenku, která pořád šukala. Šuká po horách a salaších, šuká od pastýře k pastýři, šuká sem a šuká tam. A pokud se neušukala, šuká tam dodnes. Jmenuje se Sennentuntschi a každý osamělý švýcarský horal by ji rád vyšukal. Nedá se však vyšukat snadno, musíte znát zaříkávadlo, vlastnit bytelné koště a umět alespoň trochu šít. A když budete mít štěstí, tak místo s pometlem můžete na druhý den šukat po světnici s krásnou dívčinou. Švýcaři se poměrně vytáhli a nabízí slušně napínavou mysteriozní detektivku s víc než pohledným vizuálem, hlavně díky horskému prostředí, zamotaným příběhem a krásnou Roxane Mesquida jako Sennentutschi. Čtyřhvězdí, žádné Purpurové řeky to zase nejsou. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

J*A*S*M

Trochu jsem uvažoval i o třetí hvězdě, ale ta by byla spíš za Alpy, než za samotný film. Sennentuntschi pracuje s jakousi horskou bájí o ďáblem oživené dívce, kterou si pro vlastní potěchu sestrojí trojice alpských vidláků. V ideálním případě by měl divák váhat, zda-li je hlavní postava snímku právě onou bájnou postavou, jiným nadpřirozeným stvořením, anebo normálním homo sapiens sapiens, kterému jen někde mírně šiblo. Teoreticky jsem cílovým divákem, protože podobné náměty opravdu můžu. Prakticky jsem film sledoval bez většího zájmu, kochal jsem se krajinou, ale žádné výraznější emoce se nedostavily. Závěrečné "šokující" pointování překvapilo jen svou zbytečností. S tímto kouskem se Švýcarsko do mapy žánrově významných zemí nezapíše :) ()

Dellamorte

Ahojte. Len som chcela napísať toto...aha, takže takto , že film sa Mi veľmi páčil , lebo sama žijem s rodičmi bez emócií v horách...a je tam aj pekná príroda ...a tak. Niekedy sa stane niečo neočakávané , ale aj to je vopred očakávané a bez emócií . Sme (s)proste " vyčaptaná rodinka "a ešte toto , že nemáme ani net . Ale keď som to videla v rádiu, Mne sa to páčilo. Uvažovala som že cez turistu udelím totej diablici nejaký bod , ale nemala som žiaden. Keď filmárikovia odbehli ,začali sa sypať. Povedala som si, že dám " čojaviemštvorku " . Uvažovala som aj o 2násobku , ale zistila som , že sa to nedá. Teraz , keď premýšlam , ( už viem , ako sa to robí ) , chcela som dať nulu - no ani to sa vraj nedá - len odpad - ten je už ale dávno vynesený. A keď mutter zvrieskla " vier " ,tak som sa rozhodla. To je asi všetko. Už musím ísť. Film som vlastne ani nevidela , lebo som musela...ísť. Mutter ale povedala - " schreib du ratte zu CSFD " ( hatte gemacht ). Keď sa navráti Vater , možno pridáme emotívny bodík za Alpy . Mám vás rada -ahojte. ()