Complete Works of William Shakespeare (Abridged), The

(divadelný záznam)
všetky plagáty
Kanada / USA, 2000, 88 min

Scenár:

William Shakespeare (divadelná hra)

Austin Tichenor

Tři hoši, jeden mrtvý dramatik a 37 her jsou základem divadelního zážitku, kdy se daří stlačit kompletní práci Shakespeara do 90 minut veselí. Znalost Shakespeareových dramat je v tomto případě užitečná, přesto není nutná. (mr.filo)

korect

Velmi dobré provedení Shakespeara parodující dnesšní společenské a mediální poměry. Představení v divadle v dlouhé je sice chudší o angličtinu, zato bohatší o Miroslava Táborského, Jana Vondráčka a Martina Matějku. ()

S.Dedalus

jedinečné a nepopsatelné to se musí vidět titus andronicus jako pořad o vaření hamlet pozpátku či rapovaný othello jsou jen malý náznak toho co se děje v tomto neskutečném představení těm z vás kteří nemůžou sehnat záznam původního amerického vystoupení doporučuju adaptaci divadla v dlouhé s názvem souborné dílo williama shakespeara ve 120 minutách která skvěle nahrazuje nedostatky překladu novýma vychytávkama v provedení ()

ReneeS

Tohle musím doporučit. Výborné,...víc než to. Viděla jsem českou verzi v Divadle v Dlouhé, smíchy jsem tehdy probrečela celé představení. Tato verze je podobná a přesto jiná. Snad každý alespoň s nějakým povědomím o tom, že Shakespeare psal hry a o čem aspoň vzdáleně jsou se musí výborně bavit. A věřím, že i ti jež ani to netuší, by se mohli také dobře bavit. ()

mr.filo

Do této chvíle jsem nevěřil, že Shakespeare napsal všechny hry sám, ale teď je to mnohem snadnější. Hamleta vidět během 43 sekund a nebo pozpátku. Taky vám vytuhla tvář do tvaru přitrouble se smějící grimasy? Hra poprvé představena 1987 na Edinburgh Festival Fringe. ---------------- Tři hoši, jeden mrtvý dramatik a 37 her jsou základem divadelního zážitku, kdy se daří stlačit kompletní práci Shakespeara do 90 minut veselí. Znalosti dramat Shakespearea jsou v tomto případě užitečné, přesto nejsou nutné. ()

• Hra byla poprvé představena v roce 1987 na Edinburgh Festival Fringe. (mr.filo)