Mladé Alici zbyla z celé rodiny jediná věc - důkaz, že jejím nikdy nepoznaným otcem je jeden ze dvou dobrodruhů v podání Jeana-Paula Belmonda a Alaina Delona. Jejich setkání s sebou přináší nečekaná dobrodružství a překvapení. Nestárnoucí hvězdy francouzského filmu si v akční komedii s chutí zahrály s mladou, neméně známou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis. (oficiálny text distribútora)

buldock

Nenáročná , klišovitá a dobrodružně laděná jednohubka , ve které se objevuje a dle svých fyzických možností pokročilého věku se snažící předvádět různé eskapády "nestárnoucí duo ikon francouzské kinematografie" Belmondo - Delon. Tu křehkou ženskou část osazenstva nám obstarává Vanessa Paradise , která je zpestřením celého snímku. Ideální odpočinkový film na nedělní odpoledne nejen pro fandy obou herců. 59% ()

subic

Chce najít otce a najde 2 pitomce, jak řekne jeden z nich. 2 ikony, už šedivý JPB, prošedivělý Delon a k nim šestadvacítka s mezerou. Netrvá to ani moc dlouho, než si je oba obmotá kolem prstu a začnou kolem ní skákat. Do toho se tak trochu zamotá ruská mafie a je z toho celkem průměrná komedie a trochou drog, akce, střílení a výbuchů a to vč. jednoho nového casina. Jo a ještě dcerunka má zálibu v rychlých autech. A kdo je otec, to se nedovíme ani na konci. Tenhle film mě dosud míjel a asi oprávněně. V závěrečných titulcích si střihnou i ukázky z natáčení. Je to spíš jak film z osmdesátek. 55% ()

emma53

Jsou filmy, kde je pro mě scénář a příběh hodně důležitou indicií pro konečné hodnocení, ale Poloviční šance je jedním z těch, kde udělám ráda výjimku. Je mně totiž velkým potěšením a poctou sledovat ty dva "trošinku" starší kluky Alaina a Bébeho vedle sebe, s jakou lehkostí hrají i když upřímně vzato mně připadalo, že snad ani nehrají, ale že je to přímo baví. Myslím si, že Leconte si s velkou chutí zarežíroval s takovými hereckými esy a s Vanessou, která tomu dávala tu správnou, sladkou a příjemnou příchuť a kterou si hned rok na to vybral do skvělého filmu Dívka na mostě. A Jeane-Paule Belmondo klobouk dolů před tvojí fyzičkou v tolika letech. Messieurs de grâce ! ()

Cesty timem

Je to samozřejmě při srovnání třeba s Borsalino a spol. pohádka. Ale tito dva moji z neoblínenějších z toho udělali velmi pěknou pohádku... Zvládnem to ještě?... Za mě: jistěže... Jsou s nimi lepší filmy, ale tahle pohádka se mi prostě líbí. Elektronické vychytávky, pěkný káry konce devadesátek, ještě Vanessa k mé oblíbené dvojici. Takže méně než 4* já prostě dát nemůžu. ()

cheyene

Nemůžu říct, že by Poloviční šance byla špatná, hrají tu dvě velké herecké hvězdy a Vanessa Paradis, avšak samotný příběh mě příliš neoslovil. Akce je tu dost a je poměrně dobré, dramatická linka taktéž potěší, ale komediální rovina mi poněkud unikala a snaha o humor povětšinou končila někde na pomezí lacinosti. ()

• Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)
  • Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)