Antonín - Boží bojovník

• Taliansko Antonio guerriero di Dio (viac)

Film o sv. Antonínovi z Padovy.
Píše se rok 1263. Mnoho mužů a žen ze všech sociálních skupin prochází v padovské bazilice s úctou kolem rakve s ostatky svatého Antonína. Jeden františkánský bratr přitom vzpomíná na rok 1221, kdy u břehů Sicílie ztroskotala loď směřující z Afriky. Mezi zachráněnými byl tehdy Leonardo Fibonacci, obchodník a známý matematik z Pisy, který do Evropy přináší arabské číslice. Dalším je Antonín, mladý mnich původem z Portugalska, který přežil jen zázrakem. Oba muži se pěšky vydávají směrem na sever, do Padovy, kde se náboženství i věda dočkají velké reformy. (oficiálny text distribútora)

Diamant

Film vysielala televízia NOE (13. 6. 2011, 21.00; 18. 6. 2011, 16.25) s výborným českým dabingom. Niekoľko myšlienok, ktoré odzneli z úst hlavného hrdinu: Cirkev je Božia, ale tí čo sú v Cirkvi nie sú bohmi. / Milosrdenstvo Božie je nekonečné. / František povedal: "Chcem vás mať všetkých v raji." ()

Matematicka

Velký příběh velkého světce, který "dal své tělo za lásku". A co my jsme ochotni dát za lásku? Líbil se mi scénář, který stavěl na přátelství Antonína a "hříšného" Folka. Další kvality filmu jako herecké výkony apod. jsou pro mě v tomto případě nepodstatné. Díky Tv Noe za možnost vidět tento film! ()

Arsenal83

Súhlas s užívateľkou Hedka, film Svätý Anton Paduánsky je oveľa lepší a dojemnejší. Tu sa tie city nepodarilo až tak vytlačiť, ale posolstvo ostáva. ()

Una111

Považuji za velkou nesoudnost (když píšu "nesoudnost" snažím se být slušná a korektní, možná by bylo vhodné jedno písmenko doplnit... ) za 4 roky po premiéře filmu http://www.csfd.cz/film/122455-sant-antonio-di-padova/ chtít natočit cosi lepšího, doplňujícího, objevného, prostě nějakým způsobem divácky přínosného. Podezřívám režiséra dokonce z vykrádání výše jmenovaného o 4 roky staršího filmu - kromě jiného je i zde použita jako pandán ke zvýraznění osoby sv. Antonína postava prostějšího souputníka, v tomto případě zloděje Folka. Svatý Antonín na mne ve filmu působil až revolucionářsky, zase a opět ta oblíbená sociální tematika, žádné zázraky, ani zmínka o jeho kázáních, která byla proslulá a obracela hříšníky po tisících. Film působí jako asi chladný, plochý kámen pod hlavu. "Škoda. Svého" sv. Antonína, nejmilejšího patrona naší rodiny, jsem v něm nenašla. ()

Hedka

Žiaľ, som sklamaná. Film vo mne nevyvolal žiadne pozitívne pocity, nedokázala som hlavnému hrdinovi uveriť. Toto má byť svätý Anton?! A kde je podstata jeho hlbokého duchovného rozmeru?! Aj iné veci mi tu vadili, niektoré scény ma až iritovali (napr. interiér s pokoncilovým obetným stolom a ambonou v gotickom chráme - v severnom Taliansku na začiatku 13. storočia?!) . Bolo to nepresvedčivé a podľa mňa aj celkovo dosť plytké. Iba z úcty k sv. Antonovi štyri hviezdičky. Podotýkam, že veľmi slabé.... Ešte dodatok: tento film http://www.csfd.cz/film/122455-sant-antonio-di-padova/ je oveľa lepší! ()