R jako Helena

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný / Zábavný
Československo, 1992, 18 min

V roce 1992 vznikl zábavný hudební pořad scenáristy Miloně Čepelky, věnovaný populární zpěvačce Heleně Vondráčkové. Autor zarámoval její písničky do hospodského konverzování dvojice starších pánů v podání Josefa Beka a Karla Effy. Pánové rozmlouvají v reklamních sloganech a u piva diskutují o tom, že dříve byly písničky jaksi lepší. A obdivují zpěvačku, která zazpívá píseň první republiky, melodii Ch. Chaplina, americký šlágr, šantánový popěvek, muzikálový hit a převtělí se i do tanečnice Josephine Bakerové. Všechny písně byly vystřižené z různých starších televizních pořadů. (Česká televize)

WANDRWALL

Vhodit mezi dnešní seriálový odpad herce, kteří umí, to je zážitek nehodný slůvka - nekoukatelné. Navíc Helenka V. je nadána i herecky, a její koncerty uspokojovaly duše řady návštěvníků. ()

SOLOM.

Docela se divím, že s k tomuto nechali propůjčit takoví herci jako Josef Bek a Karel Effa. Ale tak asi si potřebovali přivydělat k důchodu. Zas jim to pivko nezáviďme, horší už to bylo s těmi citacemi reklamních sloganů. No ještě že nám do toho pouštěli archivní záběry s Helenkou v bílé podprsence (to ještě byla před plastikami), nebo tančící s Pepíkem Dvořákem. ()