Kate Bishop (Lucy Punch) a Jack Armstrong (Toby Stephens) tvoří velice nesourodou detektivní dvojici. I když to mezi nimi jiskří, každý z nich je zcela jiný. Kate je tak trochu neurotická, puntíčkářská, bojechtivá, a v žádném případě ne hloupá blondýna. Je vdaná za workholika a tak často musí řešit i problémy ve svém soukromém životě. Oproti tomu Jack je sebejistý, sukníčkářský, bezstarostný a někdy zcela nepoužitelný. Společně řeší různé kriminální případy. Každý po svém, a s velkou dávkou černého humoru. (embee)

emma53

Naprostá pohodovka, kde se případy řeší jen tak bokem a nikdo nemusí moc přemýšlet nad tím, kdo je asi vrah a jak že to postupují při vyšetřování a podobné prkotiny na které jsme jindy přímo vysazený. Ne tady jde o Jacka s jeho parťačkou s jejich jejich hláškami, či absurdními situacemi. Tak trochu sitcom, který se občas líně vleče, ale co na tom, když nikam nespěcháte a chcete si dát pauzu od klasiky. Toby je výborný a je to docela změna vidět ho hrát v naprosto odlišné roli než třeba v Cambridge Spies. ()

marvan

Vexed patří do ranku ulítlých komedií typu Červený trpaslík, které parodují zažité žánrové postupy, s typicky suchým britským humorem a sarkasmem. Zároveň je z toho cítit autorův pozitivní vztah k žánru, který dodává těm pitoreskním figurkám a situacím lidský rozměr. Pokud vám zbylo po skončení Červeného trpaslíka v srdci prázdné místo po geniálním magorovi Davidu Listerovi, pošuk Jack Armstrong ho bezesporu vyplní. Princip epizod seriálu je jednoduchý. Tým nesourodých detektivů vyšetřuje vraždu spáchanou v nějakém absurdním prostředí, což vyvolává dostatečně nesmyslné a komicky vděčné situace. A tak se vyšetřuje na psychiatrické klinice pro zazobance, v televizní soutěži o nejlepšího kuchaře nebo ve fitness centru. Mým prozatímním favoritem je vražda na fakultě gender studies s neskutečně pošahanými dialogy. Konfrontace pseudointelektuálních keců a Jackova sebevědomého křupanství tvoří přímo výbušnou směs. ()

bllm

První série o třech dílech naprosto výborná. Jako detektivka to sice stojí za prd, ale jako komedie to nemá chybu. Černý, nekorektní humor, člověk se opravdu od srdce zasměje, kdyby se třeba ještě přidala větší bizarnost do detektivních případů, bylo by to třeba i zajímavější po téhle stránce, ale nevadí. Ve druhé sérii sice Jack dostane o něco hezčí parťačku, bohužel to ale vše ztratí nejméně dvě třetiny vtipnosti. Takže 1 si zaslouží čtyři až pět, 2 z bídou tři. Co je ale docela zajímavé, jak se tady (daleko víc než v Black Sails, tam by mě ta příbuznost asi ani nenapadla) dá pozorovat Tobyho podoba s maminkou, občas jsou to ty stejný obličeje co házejí. ()

Milky.

Někdy je to geniální a z některých situací jde člověk do křečí. Jindy je to jen takový příjemný pohodový humor. Nemůžu si pomoct ale přes prvotní nechuť si to fakt užívám. Bohužel se to ale zároveň občas hrozně táhne. Kdyby byla kratší stopáž dílů a děj se víc nahustil, bylo by to daleko lepší. Za tohle hvězdičku dolů. ()

Mamlas

Laciná, jednoduchá žvanírna s neustálou snahou o vtip. Bohužel se vtip povede tak 1x za epizodu a není to o smíchu, spíš člověku jen tak trochu cukne koutek. Jinak tam jenom žvaní a žvaní a trochu vyšetřují, ale to jen proto, aby se tam pořád jenom nežvanilo o samých blbostech. Možná vhodné k vaření, žehlení, věšení prádla, ... ⬇️ 12% ()