Příběhy bez scénáře

• Česko Zvěřinec (neoficiálny názov) (viac)

Nový originální projekt TV Nova přináší jedinečný pohled do vybraných prostředí se silnými lidskými příběhy, jež se vám vryjí do paměti. (oficiálny text distribútora)

FireTight

Série "Zlatí hoši": No, tenhle pořad mě při své premiéře tak nějak minul a začal jsem se o něj zajímat až po článku v dnešním Sportu (4. září 2010), kdy si na něj vedení Slávie a Růžička stěžovali. A musím vám říct, takovou kravinu jsem ještě neviděl. Sice mám raději Slávii než Spartu, ale aby pořad začínal zpěvem sedmiletého kluka, kde chce podříznout Sparťana? Močení na šálu? Ježišikriste, toho otce bych zavřel někam na hodně dlouho, co to bylo za idiota to nechápu. Při zápase na chudáka syna řve jak hysterka, dělá ze sebe mistra světa a děcko z toho nemá rozum. Pan "trenér" Čumpelík? No to je další exemplář, řve jak tur, dětem nadává sprostě, když někdo udělá chybu (vždyť je to dítě a jde v podstatě o HO*NO), začne mu nadávat do prken a podobně! Když k tomu navíc přidám ten "über cool" styl režiséra a střihače, kteří se z toho snaží dělat pořad pomalu o NHL a kteří se očividně vyžívali v bitce na střídačce (jen ho tou hokejkou trošku bodnu, hihihihihi), musím říct, že se na další díl těším a ani nevím proč. Je mi úplně jedno, jestli se tak děje všude nebo je to všechno vytrženo z kontextu, ale zajímají mne další výlevy pana "otce" a "trenéra", protože si chci zase připomenout, jak mám vlastně skvělé rodiče! Chudáci děcka... Update po posledním dílu: Teda řeknu vám, že jsem se při loučení Čumpelíka málem rozbrečel. To ale bylo dojemný! FAKT! ()

pOne

Zlatí hoší - ***. Když si odmyslím neustálé hlášky typu "v tomto dílu uvidíte", "v příštím dílu uvidíte", "sledujete skutečné ..." bla bla bla a když si odmyslím omáčku tv nova (jak my děláme něco top originálního, je to náš patent), tak musím uznat, že mě téma docela zaujalo. Sice je dokument manipulativní (aby měl koláče), ale najde se tam i spousta reálného, nad čím by se člověk měl zamyslet. Především asi bezbřehý fanatismus (ať už ke svému klubu nebo vzhledem k nárokům na své dítě). ()

Zeck

Hodnotím díl o malých hokejistech. V podstatě tohle je začátek a konec krize českého hokeje, kdy hrají pouze ti bohatí a největší talenti se k hokeji vůbec nedostanou. Natlák rodičů je zde zjevný a sám jsem si vzpoměl, jak na nás trenéři řvali a nikdy to nebylo ku prospěchu, spíše naopak. Poslouchat pak tedy obhajoby toho, že sedmiletému klukovi řekne, že je blbej a ať radši vypadne z ledu, je k nasrání. Dokument jako takový nenabízí nic nového, prostě si pár lidí vzalo kameru a natočilo pár zápasů Slávie. Mnoho lidí ovšem netuší, co to sport je a jak vypadá vychovávání malých sportovců, pro ně to pak musí být zajímavé. 55% 01.09. 2010 ()

Andersis odpad!

Opravdu obrovská sračka. Jde vidět, že dneska je to jen o penězích a plno skvělích kluků zůstává na ulici. Trenéři jako normální hovada, před malíma špuntama nešetří vulgarismy, učí soupeře nenávidět místo toho aby z něj měli respekt. Fuj. Myslím, že Nova bodla hokejistům nůž do zad. Už tak je málo hokejistů a pochybuju, že jich po tomhle pořadu přibyde. ()