Fantazijní snímek vypráví příběh adolescentní Sary, která ještě nedokáže porozumět okolnímu světu a nedokáže si v něm najít místo. Neustálé hledání odpovědí na nezodpovězené otázky ji přivede do tajemného fiktivního světa, kde se pouští do různých, životu nebezpečných dobrodružství, aby našla samu sebe i cestu v mlze zahalenou bludišti, nazývaném svět. (oficiálny text distribútora)

FandimeFilmu.cz (Lukáš Novotný)

"Na dobrodružství se čeká moc dlouho, psychologie je mělká a hlavní hrdince je občas problém vůbec fandit. Ani příjemná audiovizuální stránka pak nedokáže tuhle prázdnotu uspokojivě překrýt." viac

FanMovie.cz (Jan Varga)

"Od jistého momentu je to tak konzistentně blbé, že není ani poznat, jestli se film režisérovi nepodařil a rozpadl se mu pod rukama, nebo jestli je to přesně to, po čem jeho umělecká duše toužila (což je ta horší varianta). V každém případě je výsledek nepodařený velmi a místy dokonce směšný." viac

Kulturissimo.cz (Daniel Storch)

"Tenhle film by mohl být alespoň co do vizuality snad i trhák. Ale obsahově bohužel nabízí jen stokrát viděné pinožení se za stokrát objeveným a v tomto ohledu skutečně nepřináší nic nového." viac