Primal

Austrália, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

ConanVJ

Další z klasických vyvražďovacích horrorů. Příběh je o partě australských mlaďochů, kteří jedou zkoumat pravěké malby kdesi na skále uprostřed divočiny. Blonďatá dívčina se vykoupe v jezírku a nakazí se tam neznámým virem (nebo parazitem), který jí zanechá jen základní instinkty, "pěkný" zoubky a obrovsou sílu. Pak už je to jen o tom, kdo přežije její neustálé útoky, kolik poteče krve a ještě se tam ukáže malá potvůrka. Za mě 55% :) ()

predators

Dejte šavlozubému lidskému zvířeti plyšáka a on vám za to ukousne několik prstů. Zdá se, že partička vysokoškoláků objevila inteligentnější tvory, než jsou oni sami. Nebo už jste snad slyšeli o oplodňovací hadici s vystřelovacími poutajícími chapadli? Ženské herecké výkony jsou na úrovni špatných uklízeček, jelikož ani pochodeň neumí držet, zato kloučci jsou hotoví kovbojové. Zamilovaní a poseroutkové. Jenže, když už na to přijde, tak nechutných scén je tu dost...a podle klokana je aspoň poznat, že je to v austrálii. 40% ()

castor

Takové nadrzlé blonďaté děvče to bylo. Stačilo jedno cudné koupání v potoce plném pijavic uprostřed panenské přírody a z drahé Mel je solidní dravec. Důvodem nečekané fyzické přeměny však nejsou pijavice láskyplně přisáté na jejím nahém těle, ale voda v místě vzácných jeskynních maleb, které 120 let nikdo nenavštívil. Scénárista tomu chtěl, aby se tam objevila až parta mladých lidí (tři holky, stejný počet chalanů) – někteří antropologové, jiní klaustrofobici, další oddaní nezávazné zábavě a volného sexu. A pak se to stane a ani plyšový méďa nepomůže. Stejně jako další nelogická rozhodnutí a nečekané změny nálad/postojů u našich milých hrdinů, kteří začnou pomalu (mnohdy zbytečně) umírat. V druhé půlce se navíc začínají stále stejné útoky trochu zajídat, finále je už z jiné ligy (a už jsme asi i v trochu jiném žánru), což je minimálně škoda. Ona dietní půl druhá hodinka totiž slušně odsýpá, herci nejsou úplně nejhorší, znepokojivá atmosféra by se taky místy našla. Docela fajn survival thriller, který si už ale nikdy nezopakujete!! ()

jarkolar

No, kde jenom začít . . . Tenhle horor byl pro mě docela zklamáním. Řekl bych, že je to u mě nejslabší zážitek za posledních pár měsíců. Jedinej klad bych viděl v prostředí, ve kterém se odehrává, protože hory / lesy - prostě mimo civilizaci umí být pěkně napínavý už samo o sobě. Bohužel ono zlo, které má být v tomto filmu původcem strachu, nebo napětí na mě fakt nijak nepůsobilo a přišlo mi to celkově hodně lacinný. Stejně nízko bych zařadil i ty efekty, který na tuhle dobu působily fakt předpotopně ( ten finální emzák, desetimetrový skoky a pak i závěr ). O tom jak se chovaly postavy se nemusím moc rozepisovat, to už je klasika. Zakončení bylo předvídetalný a ničím zajímavý. Neodnesl jsem si nic, co by mi zůstalo v paměti, nebo bylo vyloženě originální nebo jinde neviděný. ()

heyda

Vynikající zpracování, tedy skvělá hudba, skvělé triky a především velmi svižná kamera i střih, umožňují divákovi dostat se velmi rychle do děje, takže to je obrovské plus. S čím se ale nelze moc smířit je příběh. SPOILER: Kdyby byl celý příběh o starodávném viru, který zůstal v tamní vodě či se třeba přenášel u zvířat a ti vysokoškoláci by se postupně nakazili a začali se vraždit navzájem, tak bych pravděpodobně tasil maximum hvězdiček, protože ty proměny byly famózní. Jenže bohužel pointa byla úplně jiná. Tvůrci filmu si vymysleli jakousi prapodivnou stvůru s chapadly, která žije ve starodávné jeskyni a živí se masem. Ta stvůra má své ochránce, kteří ji živí a to jsou vlastně ti nakažení. Takový příběh já nemůžu tolerovat, protože je velmi béčkový. KONEC SPOILERU. Každopádně po hororové stránce je to velmi solidní kousek, který umí vyvolat velmi nepříjemné pocity. 60% ()

• Běžný natáčecí den začal zpravidla v poledne a končilo se až okolo jedné ráno. (heyda)
  • Filmový štáb včetně všech herců čítal 50 osob. (heyda)
  • Film se natáčel v Novém jižním Walesu v období silných dešťů (březen/duben). Ve filmu se však deště nedočkáme. (heyda)