Při výzkumu v Severním ledovém oceánu expedice Hermes náhle zmizela, aniž by po sobě zanechala jakoukoli stopu. Šest měsíců na to je sestaven nový tým, expedice Orpheus, jenž má ve výzkumu pokračovat. Na poslední chvíli se objevují nové záznamy, upozorňující na to, že byl Hermes pravděpodobně pohlcen něčím obrovským. Skupina výzkumníků se vydává hluboko pod led, aby vypátrala, co se tam dole skutečně stalo. Jenže situace se ukáže být mnohem závažnější, než z počátku všichni předpokládali. (playboxguest)

Morien

Díky tomu, že byl začátek poutavý a propracovaný, mě uspěchaný konec hodně zklamal. Zvlášť mě mrzí, jak se příběh vypořádal s Jamesem Nesbittem, kterého jsem považovala za hlavní postavu, ale tvůrci se tak k němu nezachovali. Nejde ani tak o jeho "konec", ale o to, jak k němu dospěl. Ale pořád platí, že mě to bavilo o dost víc, než bych čekala. ()

Mamlas odpad!

První 2 části drží jakž takž nějaký příběh. Divák chce vědět, jak to dopadne. To je jediné dobré na tomto snímku. I tato maličkost však pomine. Zbude jen ten zbytek. A to je komparzní vykecávačka sociální či debilní, od obojího stejně. Co minuta, to směť blábolů a nějaká kokotina k tomu. Scénárista se nevyznamenal, střihač to bral easy, režisér jim do toho nekecal, CGI a mechanické "triky" úsměvné. (8%) ()

LIVINGDEAD

Seriál má 5 dílů. Zatím jsem viděl 2 díly a musím říct, že se film podařil. Rozhodně napětí zde je. Tým prováděl výzkumy v ledovém oceánu, něco se stalo a tým je pohřešován. Z černé skříňky je zřejmé, že nepřežili. Je vyslán další tým. Opět se situace opakuje, ale nad nimi se objevilo cosi velkého ..... Nebudu prozrazovat více, neboť bych Vám pokazil atmosféru :-) zatím 80%...........Po shlednutí všech dílů, jsem hodnocení upravil na 50%. Od třetího dílu se totiž sci-fi mění na politické drama. A červ - ROBAL LAWOWY je až na posledním místě :-( ()

xxENDxx

Hodnoceno po 2 epizodách: Zatím velmi zdařilá a velmi atmosferická variace na Sunshine, s tím rozdílem, že se odehrává pod vodou. Výzkumné plavidlo zkoumá podmořské prostředí s nadějí, že nalezne nový obnovitelný zdroj energie.Něco se pokazí a je s ním ztracený veškerý kontakt. Na záchranu se vydává mise, jejíž osud sledujeme, jenže je potká stejný problém. ()

Mr.Ripley

Zpočátku velice nadějné a tajemné (Připomínající Abyss), ovšem po odhalení hlavní záhady opadá veškeré napětí, atmosféra a na jejich místo nastupuje nesmyslné řešení mezilidských vztahů a politikaření. Do kompletního shlédnutí mi zbývala poslední epizoda, ale po třetí a čtvrté epizodě plné vaty a hluchých míst si závěr s radosti odpustím. ()

• Dvanácti týdenní natáčení seriálu probíhalo v lokacích skotských měst Dumbarton, Ardrossan a přístavního Irvine v North Ayrshire. (Conspi)
  • Na digitální tvorbě ponorek s podmořským prostředím se podílel designér Simon Bowles. Ten se podílel i na filmech Centurion (2010), Soudný den (2008), Jezero smrti (2008) a dalších. (Conspi)
  • Pro co nejdůvěryhodnější napodobení reálným zraněním, navštívila protetická maskérka série Linda A. Mortonová nemocniční jednotku popálenin a prodělala odbornou fotografickou demonstraci popálenin a úrazů po zásahu zvýšenou radioaktivitou. (Conspi)