Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

boulala

Pedro Almodóvar je tak trochu magor a v tomhle snímku to dokazuje opravdu na plné čáře. Nevím, jestli tomu mám dát 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec dávám "jen" 4, protože tohle bylo už trochu moc i na mě. Tak psychopatické reálně nerálné drama jsem snad ještě neviděl. ()

Katcha_89

Jeden z těch příběhů, ze kterého mrazí a ještě dlouho po shlédnutí o něm přemýšlíte..Je to zřejmě nejvrhlejší Almodóvarův film, ale mě opravdu chytl a vaše překvapení v druhé polovině bude opravdu velkolepé...Jasně je zde ukázáno, kam až se může zvrhnout pomsta.... ()

Sakashi

Uvízla mi v hlavě slova "jsem tvoje, jsem ušitá na míru". Touha po kráse a dokonalosti vedená šíleným a zvrhlým sociopatem.Silný příběh o proměně lidské bytosti, která pyká za své činy. Charakter Very je tak brilantně vykreslen, že nelze nevnímat a obdivovat "duševní rovnováhu" a touhu po svém opravdovém já, která je vedena silným pudem sebezáchovy...tak důležité pro přežití, získání důvěry a útěk. Proměníš pouze vnější schránku ale ta vnitřní ta se nedá "přešít". Nikdo se ti dovnitř nedostane..uvnitř je to pouze tvé, svobodné, nerušené, naplněné touhou po pomstě..Nejde nedát 5* dala bych šest. Film se mi líbil od první minuty do poslední. Strhující děj, výborné herecké výkony, střih a výprava, melancholická hudba podtrhující atmosféru..a tak dále..a co se mi líbilo nejvíc?..že už od začátku jsem měla pocit, že vím jak vše skončí, a přeci jsem na konci filmu zůstala sedět s otevřenou pusou a husí kůží na rukou..tenhle psychologický snímek mě rozhodně hluboce zasáhl. ()

Tominko12

Veľmi ťažko tento film hodnotiť. Je skvele natočený, tomu sa nedá nič vytknúť, avšak príbeh je dosť kontroverzný. Povedal by som, že miestami je to úžasné, no miestami trošku naivné. Veľmi zmiešané pocity som mal z tohto filmu, no proste taký je Almodóvar.. ()

Otan

Bránil jsem se,zejména jsem si nebyl jistý,jestli mě Banderas zlomí,nakonec ano.Řekl bych že Antonio to pojal tak trochu Bartošovsky,čili sehrál to v klidu.Podle mne zajímavý scénář,ale hlavně E.Anaya - té jsem věřil,že je hraje vnitřně muže,přes veškerou svou krásu.Snímek,který stojí za vidění.79% ()

dagyšpandr

Režisér si s námi hraje jako kočka s myší. Načekané rozplétaní příběhu občas šokuje a dává pak scénám nový rozměr. Nečekejte sice Šestý smysl či jinou vypoinotvanou lahůdku, přesto se divák nebude nudit. Pokud přistoupí na režisérovu hru. Můžu pochválit uvěřitelné výkony hlavních postav a neamerické zakončení bez přeslazeného happy endu. ()

Cheirodon

Nebudem tento film hodnotiť systémom prečo, kde, ako, ... a už vôbec sa nebudem snažiť ho popisovať z hľadiska kamery, námetu a hereckých výkonov. Jednoducho som to neriešil, film ma vtiahol a držal ako februárové chrípka. Úžasné, plynul pomaly ale silne. Odporúčam. ()

skepticka

Po každé exceluje a pokaždé prekvapí-Almodóvar je geniálny. Zase originálny námet,perfektné výkony a skutočne podivná atmosféra filmu-v pozitívnom zmysle,ma znova utvrdili, že je perfekcionista,ktorý vie čo robí.Mám pocit,že diváka pomaly, ale iste, vždy dostane tam, kde ho chce mať a napriek tomu,že bol dej predvídateľný,na mňa film silne zapôsobil.Nedá sa nič robiť-kdo umí,ten umí.:-)) Bizarné a pritom ľudské. Something special. ()

Snakefinger

Opravdu zajímavé téma, dokonale provedené časové smyčky, nevím kdo je tady větší úchyl, ale trochu jsem od půlky věděl jak to dopadne. Jinak natočeno naprosto skvěle...... mé první setkání s filmem od pana Pedra dopadlo na výtečnou a těším se na další ()

Unrealik

Sice místy časově zmatené a taky nebylo zřejmé, co se vlastně přesně děje, ale to platí o cca první půlce, pak vše zapadne. Zajímavý film. ()

Naby

Nápad na film je to opravdu originální/zajimavej a postupné rozbalování informaci bylo dost zajímavé až někdy překvapivé, nebo nechutné. Na můj vkus to ale někdy trošku přepískli s tím protahováním děje. Klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. Celkem 3,4* ()

montel

Robert Ledgard (Antonio Banderas) je uznávaný plastický chirurg, který vyvinul velmi odolný typ kůže, který by rád testoval na lidech. Přímí nadřízení mu ale tento nápad okamžitě zavrhnou a tak se Robert rozhodne vyzkoušet svůj objev na vlastní pěst. Ve svém domě zamyká ženu, která zdá se dobrovolně podstupuje proměnu. Kdo je ale neznámá žena v Robertově domě?... Velmi zvláštní snímek, který zpočátku působí dosti zmateně až nudně. Vyklube se z něj ale velmi zajímavé drama s šokující pointou. Bohužel se to vše rozjíždí až někde v polovině filmu a tak nezbývá než hodnotit průměrně. 50% ()

nadrin

Co jste mi to udělal? Vaginoplastiku. A ještě k tomu pacient obdržel pěknou sadu dilatátorů :-D. Haluz podobného ražení jsem očekávala, a tak Almodóvar zase jednou nezklamal. Musím konstantovat, že Antonio je opravdu nadaný a všestranný plastický chirurg, takový Bohdan Pomahač je proti němu naprostý amatér, hlavně co se týče rekonstrukce fejsu. ()

luco323

Film akoby sa delil na dve časti. V prvej (tej nudnej polovici) fáze sa divákovi okrem božského tela Eleny Anaya dostane iba málo čím by film vedel zaujať. No odmenou pre toho kto sa dostane do druhej fázy, tej ktorou film skutočne zaujme zostane šok, obdiv a celý zvyšok dňa počas ktorého si bude lámať hlavu nad tým aký podivín to ten Roberto Ledgard bol. Za dopad finálneho rozuzlenia deja na diváka dávam ****. ()

Drussus

Čekal jsem horor a dostal jen jakýsi psycho/thriller a to ještě jen trošičku. Nápad ale skvělý, skvělá a hezká "vězenkyně" a taky za to, že jsem v půlce filmu nevěděl, která bije, tak za slabou čtyřku :) ()

MsReplay

Někdo, kdo není tím co je. Někdo, kdo si hraje na něco, lže, bojí se, je člověkem, ale zároveň jím není. Spousta rozbitých a zničených osobností. Bolest, láska, zoufalství. Jeden z filmů co zanechává díru v srdci a prázdno v duši. Zvláštní poděkovaní za až děsivé kombo hudebních smutných srdcovek typu Garneaua a Trentemøllera v průběhu celého filmu. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)