Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

Lisiana

Kůže, kterou nosím je přesně ten druh filmu, u kterého se musí první polovina, jež působí spíš jako zmatený erotický thriller doslova vytrpět, aby ta druhá mohla naprosto vyrazit dech. Možná také proto mi to připomělo La Cara Ocultu. ()

Dumaru

Film Koža, v ktorej žijem spískala španielska produkcia pod taktovkou Pedra Almodóvara, známeho "kontroverzného" režiséra. Antonio Banderas v hlavnej úlohe smúti po smrti svojej partnerky a pracuje na spôsoboch, ktorými by ju dokázal zachrániť a prekračuje všetky etické hranice. Ďalej dej nebudem rozpisovať aby som neprezradil hlavnú pintu. Tento film je iný a zároveň vynikajúci, odporúčam všetkým ktorí majú radi filmy pri ktorých netušia ako sa skončí, moje hodnotenie 8/10,,, ()

Podle_mne

Pan režisér zatím nikdy nezklamal a nejinak je tomu i v tomto snímku. A ten nečekaný zvrat potěší i toho, kdo doposud žádný almodóvarovský film neviděl. Přestože tu oproti jeho starším filmům vystupuje jen minimum roztodivných postav, scénář příběhu zůstává stejně brilantně propracovaný. ()

michalkop

Podle mě jedno ze slabších děl od Almodovaru. Film má spád, má atmosféru i vybroušené postavy. Zážitek kazí jeho nesourodost a těžkost k uvěření uváděných situací a jednání postav. Teď budu psát citlivě, abych nespoileroval - Jestli se doktor může spustit s tou, s kterou operoval, ačkoliv ví o její minulosti a jestliže ta pacientka zbytečně dlouho čeká a pak najednou se projeví... ()

Pignon

To jsou filmy, které rozpoltí moje vnímání P. Almodovara. Nadaný tvůrce, ale přes formalní vytříbenost, je to téma jednoduše řečeno zvrácené. ()

ABC1

Tenhle film mě fakt nepotěšil. Většinu filmů P. A. mám moc ráda, ale po Rozervaných objetích velké zklamání. Jeho snímky tradičně balancují na hraně kýče, telenovely, melodramatu, ale tady už to přehnal, že jsem se ani nebála a chtělo se mi smát, chvílemi to zas bylo nudné k uzoufání. Jediné plus je krásná herečka s nádherným tělem..ale to je přece jen od takového režiséra poněkud málo. ()

Evee04

"Moje jméno je Vera"Velmi silný a tažký film na pozeranie a rovnako,ako aj na žalúdok.Sťažka tušíme,čo sa tam konkretne deje a minimálne do stredu filmu je človek zmetený.No celkové poskladanie mozajky a fakt,že sa tam prelínaju časy je vo finálnom precítení vynikajúce.Herci,rovnako ako aj kamera a hudba dodávajú filmu,ešte viac než človek chce.___90% ()

skok01

Pedro Almodovar, není sice úplně můj šálek kávy, není to úplně můj nejoblíbenější autor, ale toto dílko se skutečně povedlo. Rovněž se ne vždy povede prolínání různých časů v rámci filmu, ale tentokrát to sedlo, povedlo se. Kombinace skvělých hereckých výkonů v hlavních rolích (A. Banderas, E. Anaya), výborného scénáře a zajímavého děje vytváří dohromady skutečně jedinečné dílko. V žádném případě se nejedná o tuctové drama. Děj je nejednotvárný a s nejedním dějovým zvratem. I když je ve filmu napětí až jakási akčnost, určitě nejde o žádný tuctový snímek. ()

baron156

Almodovar má svůj styl filmu. Ani mě nenudil, ale ani mě nenadchl. Banderas tu hraje velkýho magora (jak se to vezme) a ani trochu mu to nezávidím. Slušný průměr. ()

ostru_zina

Třetí šance, už ten film nesu lépe :D nápad genialní, ale tam taky nadšení končí. Cítím z něho Lynche a touhu natočit “art”, čehož se podle autora nechápu proč dosáhne tím, že film bude maximálně úchylný a “olezlý”. Ale špatná reklama taky často funguje, to uznávám, dojem to zanechalo. Snad ještě někdy usnu ()

TadashiCZ

Wow. Nevěděl jsem úplně, do čeho jdu. O to jsem byl víc překvapen, jak skvělý film mi byl naservírován. Skvělé herecké výkony, nečekané dějové obraty a hutná atmosféra každou minutu. ()

katakomb

Stranou to, že mě to naprosto odvařilo a že opět smekám před Almodóvarovým uměním. Pokud někdo nemůže nebo neumí pochopit, jak se asi cítí transsexuál, tak tenhle film je přesně to, co by k pochopení mohlo pomoci. Prostě geniální. ()

Kivis

Symfonie. Filmová symfonie. Almodóvar mě zatím téměř vždycky bavil, ale nikdy nerozsekal. Ale tahle kůže to vše změnila. Film, který se nejprve tváří jako tajemná pohádka plná naděje pro nás, co lehce trpíme na atopický ekzém, se postupně promění v parádní thriller. A paradoxně vůbec nevadí, že hlavní rozuzlení tušíte oproti jiným Almodóvarovým filmům podstatně dřív. Pořád toho totiž zbývá k vyřešení až až, takže vás film drží v napětí až do úplného konce. Navíc ta chemie mezi Banderasem a Elenou Anaya je prvotřídní. Do poslední chvíle nevíte, koho víc obdivovat a komu přát něco zlého. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)