Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Po první polovině filmu jsem začínal litovat, že jsem to vůbec zapínal. Avšak s tím, jak se začalo pomocí retrospektivy objasňovat, co se v domě plastického chirurga dělo a děje, začalo to být docela zajímavé. Sice hrozně zvrácené, ale přesto tak trochu fascinující. Bohužel první polovinu filmu ignorovat nemohu, takže jen 3 hvězdičky. ()

Lukoboss

Zajímavá šílenost, která ze začátku působí zmatečně, ale to jenom proto, aby se v závěru všechno spojilo a vyšla najevo (a hlavně naplno) morbidita a ujetost hlavního protagonisty. Těžko se to popisuje, je potřeba to vidět, ale jak říkám... na konci vás to nemilosrdně liskne. P.S.: Vynikající A. Banderas, nemá chybu. ()

OughJay

Almodóvar se opět pouští do poměrně delikátního tématu. Celej film jsem sledoval se staženym pozadím a čekal, co se z koho vyklube. Nejistoty i psychopatů přibývalo snad geometrickou řadou a na konci jsem se musel zeptat, jestli je vážně možný, aby se takhle na relativně malym území nakupilo hned několik narušenejch lidí, který maj mezi sebou navíc slabší či silnější relace. Banderasovi už znatelně přibývaj vrásky, ale chladnokrevnost, s jakou tu zahrál plastickýho chirurga, byla děsivá. Robert Ledgard: "If you wanted to die you would have cut your jugular." ()

Reanimated

Ze začátku mi přišla narace strašlivě roztříštěná. Zkrátka jakoby chyběl účel. Pak ale přišel zvrat (dalo se to celkem čekat) a všechno začalo zapadat do dosti kvalitní, výživné podívané. Pro mě první seznámení s Almodóvarem shledávám značně působivým. ()

DavidS.

MUDr. Frankenstein roubuje antickou tragédii s červenou knihovnou i tématem pohlavní identity...Od samého začátku suverénní režisérská hra nebo jen spoléhání se na "drtivý" finiš??? Na Almodóvara málo vášně a příliš chirurgické soderberghovské sterility i vnitřní prázdnoty...Tomu odpovídá i nepříliš charismatický výkon Banderase...Elena Anaya ukázkou symetrie krásy... ()

Mistickzz

V prvej polhodinke absolútne nezaujímavý film, no potom sa to slušne rozbehlo a atmosféra sa dala priam krájať. Film bol pojatý veľmi extravagantne a osobitne, čo ma nesmierne potešilo. Antonio Banderas v roli úchylného doktora bol síce skvelí, no najviac ma asi aj tak zaujala Elena Anaya. 77% ()

see_sawandrew

Mně to prostě nedá, ten Almodóvar je machr. Dokáže natočit mrazivý film plný psychedelických scén i tichých dialogových pasáží, které naprosto přirozeně dojmou, a navrch postaví před diváka otázku svobodné vůle a sugesce. Strhující úvaha o dualitě vnitřní a vnější identity. 85% ()

Billie777

Almodóvar je režisér, který nemá daleko ke genialitě. Tento film je mistrovské dílo, naprosto srhující a dokonalé. Psychologické, originální, šokující, zvrácené, sexuálně odvázané a to vše uděláno tak dokonale a rozhodně NEurážlivě. Pedra Almodóvara jsem objevila docela pozdě ale nevadí, teď si to vše nahrazuji. Jeho filmy mě baví. Kůže, kterou nosím je filmový klenot, který mě naprosto pohltil a který mě nesmírně bavil. ()

janik.sk

Úžasné dielo. U Almodóvara idem vždy na istotu, ale tu ma prekvapila tá nepredvídateľnosť. Plastický chirurg ako šialený pomstiteľ? Môže byť. ()

šalenka

.tak to bylo hustý, docela mne to donutilo přemýšlet, kam až v plastické a estetické chirurgii lze zajít a myslím ,že za pár let toto nebude takové sci-fi jako ve filmu. ()

Roman Albach

Filmy Pedra Almodovara mě vždycky vtáhnou, na postavách mi záleží a závěrečná pointa mě pokaždé dostane. Ovšem jeho poslední film se mi bohužel pod kůži nedostal. Poměrně líný, pomalý začátek a pak obrat, rychlé tempo a z mého pohledu hodně zvláštní zápletka, které obyčejně mám hodně rád, ale tady jsem jí nevěřil. Nevěřil jsem, že by doktor Robert s tváří Antonia Banderase vzplanul láskou či vášní k oné dívce. Toto bylo moje slabé místo... ()

CarlosX

Jen málo filmových tvůrců, dokáže v divákovi zanechat tak silnou směsku pocitů na tak kontroverzním pozadí jako Pedro Almodovar. Brilantní scénář s ještě brilantnějším filmovým zpracováním. Každý krom Normy, vlastně dostal to, co si v konečném důsledku zasloužil, i když, uznávám, v trošku naturalističtější podobě. Ujetý Robert hold věřil ve svoji spravedlnost, která se mu "nečekaně" vymkla z rukou. Má to hloubku a myšlenku, která v kontextu událostí dnešního mnohdy zvráceného světa není zas až tak odtržená od reality, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto doufám, že se ráno neprobudím jak mladší verze Jessici Fletcher s vytetovaným psacím strojem v klíně.. :) ()

Hanys_

Námět sice jak z bečkového horroru typu Human Centipide (když mi v půlce filmu docvakla pointa, bylo to mrazivé), ale v prvotřídním evropském provedení. Banderasův nejlepší snímek za posledních dobrých 15 let, a Almodóvar jenom potvrdil, že to bude tak trochu úchyl (v tom dobrém slova smyslu). 8.5/10 ()

Fary

Perfektní. Člověk to zkoukne jedním dechem. Škoda toho konce - asi jsem čekal něco trošku jiného a místy mi i pokulhávala návaznost děje, ale jinak OK. ()

bloodline

Poctivo úchylné, no vo svojej podstate nelogicky geniálne. Almodóvar si publikum nevyberá, ale publikum si vyberá jeho filmy. Konštelačný priebeh tejto vyzretej perverzity ma nútil prejsť spektrom najpestrejších nálad. Od aplauzu až po znechutené opovrhovanie. Finálny rezultát však hovorí jasne v prospech režisérskej originality, najmä vo väzbe režisér-herci-scenár. Zlatá neutrálna cesta k hodnoteniu neexistuje, ja som sa priklonil k platinovo-pozitívnemu vysvedčeniu. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)