Edguy - Fucking with Fire

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
2009, 190 min

Tobias Sammet

Je rok 2006, nacházíme se v Brazílii ve městě Sao Paulo. Městem se hrnou tisíce fanoušků, převážně v černém oblečení a nemohou se dočkat dnešního večera. Zde totiž vystoupí všemi milovaný Tobias Sammet se svou domovskou kapelou Edguy. Takže prostě a jednoduše - tisíce lidí, Tobiasův ostrý hlas, řezavé riffy kytar, nezastavující se bicí, hity jako Babylon, Vain Glory Opera, Tears of Mandrake. To vše a mnohem více obsahuje tento velmi povedený koncert. (B.e.n.Q)

odvedle

nemôžem si pomôcť, ale Sammet koncert veľmi neurežíroval, to ako neustále nabádal publikum, aby ľudia kričali a spievali a ukázali, že sú lepší ako nejakí európski loseri, tak ok, ale príliš často opakoval, že nahrávajú nove dvd, a kecy okolo, to si mohol odpustiť... ale po hudobnej stránke je koncert maškrtou, (zažil som koncert v Prahe, ktorý bol vynikajúci), a už sa teším na novú placku (vraj už nahrávajú, hell yeaaaah:) ()

IvcaSammet

Absolutně geniální živák té nejlepší metalové kapely na světě - teda nejlepší zároveň s Avantasiou! Kluci jsou prostě našlapaní od začátku do konce a vtipní přesně tak, jak je známe. Tobi neuvěřitelně sexy od prvního krůčku na podium až po poslední zamávání, prostě živáček, který dokonale zahřeje u srdíčka i těch nejtěžších chvílích a pobaví i v těch nejsmutnějších momentech. A pak ty bonusy ... Když jsem si DVD konečně koupila, bonusy jsem hltala jako večerníček každý den. Já jako skalní fanoušek a člověk, který uctívá Tobiho jako Boha proto nemůžu a ani při nejmenším nechci hodnotit menším hodnocením, než tím nejvyšším. Tobi & spol si opravdu zaslouží hodně vysoké hodnocení, protože mě osobně totálně změnili život, ale to je už jiný příběh :) Každopádně nádherný živák, který by měl vidět každý člověk, který od Edguy zná alespoň jedno album! :) ()

HellFireFery

Jsem velký, opravdu velký fanoušek Tobiase Sammeta a kapely Edguy. O to více mě mrzí, že záznam koncertu z brazilského Sao Paola je jen "obyčejný" koncert kapely Edguy. Pro své první živé DVD si měla kapela nachystat skutečně něco speciálního, protože v té době patřila mezi největší představitele melodického metalu nové generace. Bohužel se zde ničeho nedočkáme. Kapela sice jede jako dobře namazaný stroj, ale zpěvák Tobias Sammet neprožíval zrovna nejlepší pěvecké období a bohužel je to občas sakra slyšet ("Superheroes", "Mysteria", "Fucking With Fire"...). Playlist je poměrně ucházející (snad jen tradiční absence jakékoli skladby z alb "Kingdom of Madness" a "Savage Poetry" trochu zamrzí). Doufám, že příště si Edguy nachystají něco velkolepějšího. ()

Warle

Revoluce v Power Metalu... To jsou Edguy. Již tradiční skupina, která si nebere servítky naprosto s ničím a podle mě v dnešním power metalu nemá konkurenci. Toto DVD je toho důkazem. Tobias válí, Eggi i ostatní členové do toho dávají všechno a dovolím si říci, že takhle má vypadat nadupaná show plná skvělé hudby. Óda na uši. ()

• Jediný strih v celom koncerte je badateľný medzi pesničkami "Fucking with Fire" a "Superheroes". Tu sa Tobias záhadne, doslova v priebehu sekundy, prezlečie z košele do tielka. (Lukoh)
  • Záznam koncertu nebyl nijak upraven a je tak zaznamenán s veškerými neduhy a chybami kapely. (HellFireFery)
  • Tobias Sammet zoskočí z hornej časti pódia roznožmo (tak, že spraví vo vzduchu špagát) počas celého koncertu celkovo 10-krát. (Lukoh)