Proměny Jiřího Wimmera

(relácia)
Zábavný
Česko, 1994, 29 min

Výběr nejúspěšnějších scének populárního komika... Bez komika Jiřího Wimmera si neumíme představit úspěšný zábavný pořad Možná přijde i kouzelník. Díky Jiřímu Wimmerovi víme, že výrazový rejstřík zpěváka Karla Černocha se obohatil o nové, jím netušené možnosti v citové i umělecké oblasti. Velice mnoho udělal i v úspěšné propagaci proti kouření, když se doslova prokašlal básní Petra Bezruče „Ostrava“ a skončil ji navíc ve zcela netradičním místě, kdy báseň teprve začínala. Pořad je nekonvenčním medailonkem známého českého komika, zpracovaný ryze televizními výrazovými prostředky. Nabízíme vám půlhodinku úsměvné relaxace. (Česká televize)

MJMilan

Tento člověk prostě věděl, co lidé mají rádi i když jeho humor byl mnohdy trochu tvrdší na tehdešjí dobu. Byl to něco jako český John Cleese v seriálu Hotýlek - Basil Fawlty:-) ()

otík

Jiří Wimmer převlečený za různé lidi se ptá, co říkají na komika Wimmera a když zmíní nějakou známou scénku, její sestřih je divákovi předveden. Výběr scének je dobrý, jde v podstatě o ty nejznámější. ()

roswelll

Pan Jiří Wimmer uměl dělat humor a i na malém prostoru dokázal rozesmát lidi a zpříjemnit jim život. Škoda, že ten jeho skončil tak brzy, ale humor, který po něm zůstal, bude žít dál. ()

D.Moore

Jiří Wimmer byl vynikající komik s velmi smutným životem. Na to téma jsem viděl několik depresivních dokumentů a četl řadu odstavců až kapitol v různých knihách. Jenže tenhle dvacetiminutový medailonek, v němž si právě z těch dvou tváří dělá legraci on sám, ten strčí do kapsy úplně vše a navíc podtrhne Wimmerův jedinečný smysl pro humor, pomocí kterého proti tomu všemu tak dlouho bojoval. ()