Jue zhan sha ma zhen

• Čína 决战刹马镇 (viac)

Ve třicátých letech 20. století ukryl bandita Hu Shuanzi nakradený poklad někde poblíž zapadlého města Shama, ležícího v poušti Gobi. Na počátku 21. století žije město jen díky turistům, kteří se tam přijedou podívat na představení o banditově dopadení. Jednou však starosta Tang Gaopeng do města přivede i novináře, který má důkaz o tom, že poklad není jen legenda, a všichni obyvatelé začnou město kousek po kousku rozkopávat. Kromě nich však má na něj zálusk i skupina podvodníků, které se podařilo získat důvěru místních obyvatel. (Raztubyl)

zipacna

Opravdu jsem se snažil, aby se mi to líbilo. Bylo tam několik vtipů, kterým jsem se dobře zasmál. Hlavní příběh mě hodně zajímal a byl jsem zvědav, jak to Číňané zpracují. Ale způsob jakým to bylo pojato mě nezaujal. Připadalo mi to takové roztrhané, nesourodé. Na asijské filmy poměrně nenásilné, proto mě na konci naprosto šokovalo, co se stalo během rvačky starosty a podvodníka. Tyhle momenty nemám rád a do filmu mi nesedí. Jinak musím pochválit nádherné starověké scenérie, kde byl film natáčen. ()

Flipnic

Naprosto parádní bláznivá komedie, která by se dala vztáhnout na každou zemi a kulturu. "Buranský" venkov plný neuvěřitelných postaviček versus "vychcaní" mafiáni, kteří chtějí venkovany oblbnout, podvést a vydělat na jejich naivitě majlant. Jak to ale v podobných komediích bývá, brzy záporáci zjistí, že vyjebat s naivními venkovany a hlavně (úžasným!!) starostou nebude vůbec snadné. Naprosto neřízené střely se chytají každé lži a taktiky tak prostě a intenzivně, že záporáky přivádějí pomalu k šílenství. Výborná ukázka střetu venkovského prostého světa s dravým a vychcaným světem ostrých loktů... Jenže "ostré lokty" a důvtip nejsou vše, protože "stokrát nic umořilo vola" ... Skvělé!! :-))) ()

JFL

Čínská parafráze na koncept klasické komedie "To je ale bláznivý svět" zasazuje překvapivě otevřenou satiru poměrů na soudobém čínském venkově do dobrodružného žánrového rámce o hledání bájného pokladu v pouštním zapadákově obývaném rázovitými figurkami. Film má skvěle rozvržené charaktery a především dokonalou gradaci od decentně úsměvného sociálně zabarveného úvodu po spektakulární slapstickové finále. ()