Ako už názov Viditeľný svet napovedá, film na pozadí samotného príbehu tematizuje sledovanie či voyérstvo ako fenomén súčasného moderného sveta. Na jednej strane súvisí s médiami, ktoré toto všetko umožňujú a vytvárajú v nás akýsi hlad po informáciách, súkromí a intímnostiach iných ľudí, ale predovšetkým je to mnohokrát naša vlastná prázdnota, ktorú treba čímsi zaplniť, a neschopnosť žiť svoj vlastný život či  zaoberať sa samým sebou.
Oliver dlhodobo sleduje mladú rodinu, ktorá obýva byt v náprotivnom paneláku – jej členmi sú muž, žena a dve deti. Idealizuje si ich životnú situáciu a zo začiatku obdivuje ich šťastie a zdanlivú rodinnú pohodu. Postupne však zisťuje, že navonok prezentovaný stav vecí je veľmi vratký a ľahko ovplyvniteľný. Pokúša sa teda – najskôr náhodne, potom celkom zámerne – ovplyvňovať ich život. (STV)

Zaruba

Scenar k tomuto filmu je tak spatny, ze ho bohuzel nezachranilo ani herectvi Ivana Trojana - a to uz je co rici. Reziser Kristufek se sice opravdu docela snazil "budovat atmosferu" (jak tady nekdo napsal), ale protoze si scenar s absenci jakekoli atmosfery napsal sam (coz je schizofrenie temer vtisknuta do hlavni postavy), byla to snaha vskutku marna. Je to jako byste nejdrive namalovali stetcem a vodovkama nejakou mazaninu, a pak se vysledne dilo snazili nafotit tak, aby to na fotkach vypadalo jako obraz od Rembrandta. Nebo me napada take primer k fotbaloveho teamu, ktery spolu nikdy netrenoval, a trener od hracu chce, aby sli hrat proti Bayernu Mnichov a porazili ho 10:0. Ani herecky team slozeny z jedenacti Ivanu Trojanu by se nedokazal poprat s nepochopitelnym a nudnym dejem natolik, aby ho pretavil v napinavou psychologickou zapletku, ktera bere dech a prikovava divaky do sedacek ocekavanim, co prinesou dalsi minuty. Ja jsem naopak poposedaval a temer vstaval, abych dej popohnal a pritom jsem premyslel o scenach, ktere mel reziser ve spolupraci se strihacem vyhodit. A bylo jich tolik, kolik snad v zadnem jinem filmu, od nehoz jsem si neco sliboval. Skoda. * ()

RonnieR

Jeden s najstupídnejších scenárov čo som kedy videl a počul. Samozrejme všetko zachraňuje maestro Trojan a sexi Turjanka. Toť vsjo. 57%. ()

Kouba007

A mě se film líbil a bavil a to hodně. Výborný Trojan, tragikomický humor po špetkách...super. U titulků mi zůstal příjemný úsměv na tváři. ()

Martinmt29

Velice milé překvapení, čekal jsem nudu a víděl jsem pomalu plynoucí, ale velice zajímavý film. Pouze mě mrzí, že paní Hlaváčová dostala v tomto filmu velice málo prostoru - cca 3 minuty z celého filmu. Za mě tak dobrých 75%. ()

adaben

Souhlasím, že zezačátku se to poněkud pomalu rozbíhá, ale celkově mi to přišlo jako slušný film. Svým panelákovým mikroklimatem asi lépe vyzněl v televizi než v kině. Trochu jsem se lekl, že Trojan hraje další vyšinutou postavu, ovšem hraje jí dobře. A příjemně působily obě dvě hlavní slovenské herečky a potěšila po letech i miniatura Jany Hlaváčové. A oproti některým hodnotitelům si myslím, že to o něčem bylo. Mj. o vrtkavosti štěstí a pohody v životě. Stačí, aby si vás někdo vyhlídnul a je všechno jinak... ()

kinoholik

postava nemusí být sympatická, ale měla by být pochopitelná. nejmíň pochopitelná byla blondýna. v 73. minutě je zajímavý záběr na "origami" z pojistek špuntů na sekt a to je asi tak všechno co si budu pamatovat, škoda že tak málo. ()

randalll

Dle mého vcelku dobrý scénář, ale režisérsky velmi slabé. O hereckých kvalitách pana Trojana netřeba diskutovat, avšak výkon paní Turjanová také rozhodně za vyzvednutí. Škoda, že tento filmovy snímek byl prozatím její poslední. ()