Irena Dousková (např. próza "Hrdý Budžes") napsala scénář k pohádce podle klasických pohádkových schémat. Princeznu (Marika Šoposká) má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák). Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk), třesoucí se na královský titul. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr (Libuše Šafránková), která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci. Vždycky se ale drží jasného pravidla, musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci. (oficiálny text distribútora)

Lilloos

Dyk pobavil a efekty se lepší čekat nedaly, ale Popelka ala kříženec Boba Marleyho s bezdomovcem a celkem bezúčelné propojení s realitou jen uškodili. Bez toho by to ale byla jen další tuctová vypravovačka o princezně a drakovi, snaha o inovaci se však bohužel moc nepovedla. ()

Pidzey

S touhle pohádkou mám sakra problém. Nebýt tam podle mě výborná Libuška Šafránková a moc pěkně animovaný drak (ovšem tragicky nevyužitý) asi bych šel s hodnocením níže. Nezlobte se na mě, ale dlouho jsem neviděl film s tak prázdným scénářem. Vždyť se tu skoro nic neděje. Až na tu s drakem tu není pořádná napínavá scéna. Je sice pěkný že se čeští filmaři snaží točit nové originální pohádky. Jestli to, ale bude takováhle bída tak to nás čekaj černý časy. To se radši na ty vánoce po 10átý podívám na Byl jednou jeden král. ()

Snake.Charmer

Micimutr se zpočátku tváří jako nadprůměrná pohádka, aby posléze jediným "twistem", kterým je propojení dvou světů, vrátila diváka zpět do reality. A pak už to jde jenom z kopce. Pravé peklo začíná, když nastoupí do hry dětský herec, který by se měl za svůj "herecký výkon" smažit v pekle. Navíc je jeho postava pouhým výsledkem scénáristické impotence. Zpackaný scénář postrádající jakékoliv vyvrcholení je jednoznačně nejzásadnější slabinou této pohádky a vše se nakonec vyřeší tím největším pohádkovým klišé. Z herců, až na již výše zmiňovaného, nebyl nikdo vyloženě špatný. Příjemně překvapil Dyk, umně balancující na hranici přehrávání a parodie a klasicky dobrý byl i Bartoška. ()

El-Barto

Mein Gott. Nechápu jakej to mělo smysl a při pohledu na tyhle moderní české pohádky si začínám mnohem víc vážit těch starých jako Byl jednou jeden král a kupa dalších. ()

RedHot

Já vám to říkal... To, že polistopadová pohádková tvorba stojí za houby (a ani s tou předlistopadovou to není na pár výjimek zas tak slavné), víme asi všichni. Přesto se každoročně spousta lidí masochisticky odváží dát ČT ještě jednu šanci, přilátá se na křeslo, zahákuje víčka sirkami a snaží se to přežít. --- Šafránková jako tahoun příběhu zklamat ani nemůže, jelikož má s pohádkami zkušeností kupu. Dyk jako hlavní záporák funguje též bezvadně a Dejdar baví víceméně stylově. O to hůř, tedy v kontrastu s těmi, kteří ještě něco zahrát dovedou, působí neskutečně amatérsky a hloupě ztvárnění malého pražáckého kluka. Po celou dobu dotyčný nehne brvou, a když ho má jakýsi chcíplý amatér dabovat, neumí ani otevřít pusu. --- Micimutr jako sezonní pohádka obstojí, ale dám krk na to, že příští Vánoce už o ni nezavadíme. To spíš ČT obmění herce a zkusí to po stopadesátéosmé, někdy se to přece povést musí... ()

Milwa

Pohádka s potenciálem, kterou zabil příšerný scénář a zdlouhavé tempo. Herecké výkony byly slušné. Škoda, zasloužila by si přepsat, prostříhat a občas i něco přidat. Navíc mě velmi překvapilo jak působila lacině. Je mi líto herců, takový výsledek je přeci nemůže ani těšit:( ()

Eva_Krejcova

Tato pohádka díky Libuší Šafránkové byla prostě báječná. Její kouzelnice Micimutr je vážně něco ale Vojta Dyk na mě působil dost nanicovatě jeho princ byl no prostě děsný ale Jiří Bartoška byl fajn. ()

mirliflore

Je to nudné a v zápletce je děr jak v ementálu. Zápletka s cestováním mezi naším a pohádkovým světem vůbec nefunguje a nedovedu přijít na to, proč ji tam vlastně dávali (kromě pragmatického důvodu, aby něčím zaplácli čas, když zjistili, že nemají příběh ani na hodinu). Hlavní hrdina rozumu taky moc nepobral, když ho nenapadlo, že zničením loutky by se vyřešily všechny jeho potíže. Ale on za to vlastně nemůže, když to nenapadlo scénáristu, že. Doufám, že příští rok se dostane na televizní obrazovky něco lepšího. ()

pend

Začátek mě navnadil, pak jsem si říkal, že kameraman v záběru přehlédl auta, ale ne...Celou dobu jsem čekal, že se drak zase zvětší a ono nic...Prostě v závěru docházel dech (a možná i finance). ()

J R C Pecuchet

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska. ()

mh.mail

50% - Tato pohádka nenadchne ani neurazí. Dá se skouknout bez újmy na dobrém vkusu, ačkoliv nijak zvlášť v paměti neutkví. Prolnutí se současným světem je zbytečné a ději to nijak nepomůže, klidně ten kluk mohl být z pohádky a dopadlo by to stejně. Drak byl celkem pěkný, ale tak nějak se spotřeboval hned na začátku a zbytek pohádky už byl takový všední. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem to čekal horší. ()

zdeny99

Ani obsazení známých herců jako Šafránková, Dejdar, Bartoška a v současné době velice oblíbeného Dyka nepomůže pohádce, když má příběh o ničem. Micimutr je typickým příkladem, že od rozpadu Československa už neumíme natočit koukatelnou pohádku. Jakže to říkal Bartoška, když Dyk hrál loutkové divadlo? Jo, už vím. "Takovou blbost už jsem dlouho neviděl!" Tak to měl fakt pravdu. [115. hodnocení, 8. komentář, 46%] ()

Narciska

Režisér neuměl z herců dostát jejich potenciálu a jejich hlasy zní tak unyle a strojeně, že mám chuť to okamžitě vypnout. Princezně uletí kapesník, ale proč ho měla? Je to jasné, aby to pak ukázalo na ženicha, ale stačí to? Zaváží jí oči, ale neřeknou nám, proč? No přece aby svého zachránce neviděla, zápletka by pak nebylo možná... Podobné je to s vtipy... Přemýšlela scénáristka apoň trochu, když to psala? Tentokrát mi vůbec nevadilo spojení s moderním světem, naopak, štěstí, že tam hrála L. Šafránková... Takže tři hvězdy jen z úcty k ní. A k J. Bartoškovi. ()

Bozvav

Tak trochu pohádkový guláš v moderním provedení. Hezké, milé, nicméně poněkud přitažené za vlasy. díky dobrému obsazení a hlavně Libušce dávám 60%. ()

brunnerka

Mně se pohádka sama o sobě celkem líbila. Musím pochválit hlavně charismatickou postavu pětisetleté čarodějnice Micimutr Libušky Šafránkové, jež dokonce i s hippie vzhledem byla krásná :) Princezna Šoposké byla milá, loutkář Vítek v podání Ondřeje Nováka opravdový fešák, kdežto Dykův narcistický princ Vladimír na komoni mi trošku připomínal prince Krasoně ze Shreka (tu kytarovou loutnu bych mu ihned ukradla). Digitální drak se na české poměry velice povedl a šel z něj doopravdy strach - nebyl to žádný roztomilý Bucifálek - škoda, že tam byl tak krátce. Jiné efekty (let koštětem) nebyly tak dobré. Rušila mě Kretchmerové královna, která sice měla krásné šaty, ale byla více méně afektovaná, povrchní a hloupá. Příběh je nekomplikovaný, zápletka jednoduchá. Stále si ale myslím, že se jedná o lepší porevoluční pohádku. Skladatel Brousek pro film zkomponoval středověkem inspirovanou hudbu, která mě oslovila. A kostýmy se také povedly. UPDATE: Tak je pravda, že ten film působil na mě silněji v kině, než v TV. Ale narážka na státní smutek v současnosti působila jako černý humor. Ale kdo to mohl vědět, co se stane 18. prosince. ()

gombarix

Viděl jsem akorát konec a ten byl teda dost slabý. Jinak přehrávání, primitivita a plochost postav k pohádkám možná patří, ale dívat se na to nedá... Přemýšlím, v čem jsou ty novější české pohádky horší než ty staré klasiky (50. - až ještě 80. léta) - přijde mi že tak nějak ve všem. ()

char_t

Parádní Vojtěch Dyk, tradičně dobrá Šafránková a moderní-nemoderní pohádka s jednou normální princeznou - bylo už na čase! ()

Smejdik

Chvílemi hodně trapné efekty a hodně trapný scénář, jinak výborná Libuška a vlastně celkově docela příjemná podívaná. ()

šarka

tak nevím, vadilo mi propojení s "reálným světem", husa královna, princezna s vyjadřováním puberťačky, pitomej konec, ale nevíc mi vadilo, že v tom nebyl žádnej humor (nebo jsem si ho radši nevšimla)...chtělo by to trochu vymazlit scénář ;)...ale jinak to byla jedna z lepších pohádek ;)) ()

Rockerman

Docela jsem se těšil na Libušku Šafránkovou, jako čarodějnici. Což o to, tato stálice našeho hvězdného nebe nezklamala, ale bohužel to bylo jedno z mála pozitiv této pohádky. Jinak to byl docela chaos. Těžkopádné, kostrbaté s dějem, který nemohl příliš zaujmout. Docela se mi líbil drak. To byl asi nejzdařilejší výtvor filmařů v dějinách pohádek u nás. Pár pěkných fórků tu je, včetně vtipného závěru (princ jako popelář) dělá z této vánoční pohádky vcelku průměrnou podívanou. Tedy 2 a půl * = 50%. ()