Irena Dousková (např. próza "Hrdý Budžes") napsala scénář k pohádce podle klasických pohádkových schémat. Princeznu (Marika Šoposká) má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák). Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk), třesoucí se na královský titul. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr (Libuše Šafránková), která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci. Vždycky se ale drží jasného pravidla, musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci. (oficiálny text distribútora)

Idealista

Od České pohádky, která se jmenuje Micimutr (kdyby němčouři na ní dali aspoň prachy) jsem nic-moc nečekal, a dobře jsem udělal. Je pravda že jsem jí viděl celou ( a to se často nestává ). Že tady byl úžasně vytvořený drak, a taky skvělý V.Dyk ( vytvořil zde postavu a nebyl sám za sebe jako ostatní herci ). Ale tím vše doré končí. Poháky by měli končit dobře, proto jí nebudu dál komentovat . Ještě něco slyšel jsem od některých že se tento výtvor stane tv klasikou - já říkám že nestane. Zazvonil zvonec a komentování je konec! ()

honzic

Na Víta Karase je to docela povedená pohádka, však nešťastně naivní a překombinovaná s moderní dobou. Hodnocení: 45 % ()

dsaiko odpad!

Strašný, pohádku jsem protrpěl, zlatá klasická Troškova Čertova nevěsta. Micimutr mi přišla hloupá a násilná jako toho času socialistické pohádky v kulisách a nejlépe ještě s baletem. Neoriginální námět, ploché postavy, hloupé zápletky, hlavní hrdina stejnej pablb jako "zlý" princ, Krečmerová - Evík s korunkou ... Kultura v podání ČT financovaná TV poplatky. ()

MIchael90

Na české poměry a na českou produkci velmi povedená pohádka, jak "standartním" příběhem, tak hlavně kamerou a grafikou. Herci také hrajou poctivě, potěší hlavně Dejdar, Bartoška, Šafránková a mě osobně se velmi líbila i Marika Šoposká jako princezna Karolína.. dějová linka se součastnosti byla možná zbytečná.. Jinak ale ok a za 4/5! ()

Algen

Příběh je to hezky, je to i dobře natočené, ale je zde spousta mínusů - výběr hlavních hrdinů, role Šafránkové je naprosto zbytečná a špatně zahraná a nakonec příběh ze součastnosti pohádku úplně potopil a udělal z ní frašku. ()

v3s

Nechápu hromadu kritiky a negativních hodnocení. Za poslední dobu jedna z mála koukatelných pohádek. Asi bych v mnohém opakoval hodnocení od Radek99. Nejvíc lituju ty, kteří brečí nad tím prolnutím s realitou. Pohádka je fantazie a ta nemá hranice - vzpomeňte si na zmíněnou Arabelu, Nekonečný příbeh, Neila Gaimana s jeho postavami na kraji společnosti, kteří jsou spojovateli mezi realitou a fantazií, Harryho Pottera nebo třeba Bratry Lví Srdce od Astrid Lindgrenové. Mám pokračovat? Pusťte si klíďo-píďo-Kluse a jeho bambitku, ať víte, co je špatný, přestože tady to má o 22 % lepší hodnocení. ()

Washa84

Hlavní "pohádkový" děj byl dobrý a pohádka jako taková povedená. Druhá dějová linie ze současnosti a vzájemné prolínání mi vůbec nepadlo do noty. Zde určitě minimálně hvězda dolů. Pokud jde o pokus se zapojením současnosti mohu porovnat např. s Tajemstvím staré bambitky, kde bambitka rozhodně vede... Herecké obsazení není špatné, pohádka také ne, ale nenavodila potřebnou atmosféru. Pohádku jsem viděl celou, ale znovu bych si ji nepustil. Za mne 4/10. ()

lobo87

Klasická česká rozprávka, v ktorej mi však nesedeli dve veci - obsadenie princeznej (Šoposká do role nepasovala) a prepojenie s dneškom. To zráža hodnotenie o bod nižšie... 45% ()

jungewolf

Velmi nápadité spojení současnosti a pohádkového světa - takže : 4 * a 68 % - hlavně za velkou dámu českého filmu, paní Libuši Šafránkovou . ()

Alden_Larson

Je to velmi ambiciózní pohádka, bohužel si ale ymslím, že většina jejích ambicí přišla vniveč. Děj je zbytečně spletitý a místy velmi stupidní, postavy jsou všechny jednostranné a nezajímavé. Herecké výkony byly fajn, ale některé mi přišly trochu přehrané. Prezentace byla hodně dobrá, film je slušně natočený a počítačové efekty nebyly vůbec špatné, obzvlášť drak podle mě vypadá opravdu dobře. Hudba nebyla špatná, ale zároveň nebyla ničím výrazná. 3/10 ()

Elassar

Nic jsem od toho neočekával a dělal jsem dobře. Pohádka naprosto o ničem a jako film totální selhání. Ach, kde je ta doba, kdy české pohádky byly opravdu něco. No snad to zítra Tajemství staré bambitky vytáhne :)) ()

Carlos.Meo

Ale no tak, takhle nízké hodnocení? Proč? Po delší době konečně opět pohádka, o které se dá říct, že celkem funguje, možná paradoxně taky díky tomu, že draka zabijí hned na začátku, čímž se narušilo klasické bajajovské schema. A jen tak mimochodem, ten drak na české poměry nevypadá vůbec špatně. Normálně bych dal asi 3*, ale tohle si zaslouží trochu zvednout;:-) Na příští Vánoce klidně od stejných autorů něco nového. ()

Miyamoto

Pohádka, která je docela pěkně natočená, ale... Myslím, že přesně tohle si většina lidí po shlédnutí řekne. Je to celkem slušná šance, ale zcela zbytečně promarněná. Drak je tam dobrý, ale asi na 5 minut, takže než stihne udělat jakýkoliv problém, tak je po něm. A to ani rukou hrdiny, ale čarodějky Kocourkové alias Micimutr, která se tímhle prostě jenom baví. Hlavní hrdina pak nedělá prakticky nic, než že se schovává s princeznou a je naštvaný na prince, který si přivlastňuje jeho zásluhy. No a pak se do toho z ničeho nic zamotá současnost a nesympatický kluk, který tam vlastně vůbec nemusí být. A konec je celý takový uspěchaný a poměrně o ničem. Doufal jsem v konečný souboj s drakem (proč se ten loutkář jenom nepodřekl? :-D ) nebo aspoň s "princem na komoni", ale nic z toho se nekoná, prostě přijde čarodějka, bác a situace je vyřešená. Nejlepšími scénami jsou "Dykovo divadlo" a "Dejdarova Santa Lucia", což jsou zároveň asi jediné dvě opravdu zábavné scény filmu a to je prostě málo. Takže dávám *** a to po srovnání s Řádem saténových mašlí, který na mě dělal podobný dojem (dobrý potenciál a postupná nuda + zbrklý konec), ale přece jen je ještě o trošku míň zábavný. ()

Didon.pipi odpad!

Bohové, za co? Dobrá, byl tam drak a tříhlavej a byl docela hezkej, ale moc velkej hereckej výkon nepodal, a tak už není co hodnotit! Pohádka má být sprška iluzí, fantazie a napětí, a i když je jasný, že pokud pohádku nenapíše Andrsééén, tak nikdo neumře, tak prostě musíte těm hrdinům věřit, že milují svoji princeznu a jsou ochotní pro ni umřít, tenhle ,,hrdina" měl neustále výraz kapra před praštěním paličkou, nudný děj se snažil někdo prolnout se současností, ale to bylo fakt zoufalství - čím to nastavit? Někde se vyzmizíkovalo kouzlo pohádky a někde se ztratill sen pohádku prožít nebo o ní snít, do téhle by se nevsnilo ani dítě, co nezná počítač, miluju Libušku, byla dobrá, ale vnutili jí roli kouzelnice, co něco šňupe a neví, co by měla vlastně říct. Šmankote, filmovej bohu, čaruj!! ()

Kozlowski8

Nová česká pohádka mladého režiséra Víta Karase nabízí vcelku zajímavé pobavení. Nechci porovnávat se starými klasickými pohádkami - ty už nikdy nebudou překonány, ale mezi těmi novými a novějšími patří Mucimutr k těm nejlepším. I když kostra příběhu byla klasicky profláknutá, to znamená - princezna, drak, zbabělí princové, chrabrý hrdina...byl tento ozvláštněn (také ne zcela nově) odskočením z pohádkového světa do současné reality. Také technická stránka byla na vysoké úrovni, drak vypadal skutečně a živě, kamera (exteriéry zvláště) výborná. Bohužel mne trochu zklamali herci, tedy přesněji řečeno ti dva hlavní, především princezna, jejíž projev a výraz jakoby do pohádky nepatřil. Ostatní v pořádku, Libuška Šafránková vyčnívala (skvěle napsaná postava). Mnoho drobných vtipných momentů, jako německy mluvící loutnista, Dykova sebechvalná píseň a její parodování mladým loutkařem nebo závěr u popelnic...Nebojím se dát čtyři hvězdy. ()

redfoxik odpad!

Příšerné vedení herců, přehrávající Dyk, ochotnická Poláková. Labilní scénář. Kde je kvalitní řemeslo? V troubě. ()