Olafovi "Gunnovi" Gunnundersonovi (Keith Jordan) je 22 let, skončil zimní semestr na vysoké škole a je gay. Na škole to o něm všichni vědí, ale doma ne. Jeho přítel Nathan (Adamo Ruggiero) za ním však neočekávaně přijede na vánoční svátky. (Draugen)

frannyberry

Hezká a příjemná vánoční romantická komedie, která má pro svůj žánr všechny atributy - sympatický ústřední pár, bláznivou hrdinovu rodinu - tedy rodiče, pár figurek okolo (ačkoli tu protivnou sousedku jsem nepochopila, pro děj je absolutně postradatelná), stromeček, žárovičky... super oddechovka s vtipným happyendem. ()

Linzi

Myslím, že jsem objevil novou vánoční klasiku. Plně souhlasím s komentářem uživatele Beckett51. Hodně jsem se nasmál, ale zároveň to bylo dojemné, romantické a hlavně, skvěle zahrané! Nejúžasnější herecký výkon od té věčně smějící se matky a pak ta scéna s coming outem - pochvala pro scénáristu! Bez váhání dávám 5*! ()

Adiemus

Poněkud nevyrovnaný film, který si nehraje na žádné velké umění. Profláknuté téma je vyváženo zapamatovatelnými postavami rodičů, které se vymykají z šedi tuctových postav hollywoodských vánočních příběhů - tak nesourodý a praštěný pár aby pohledal. Film nabourává klišé o všeobecně přijímané charakteristice etnik - "chladní" Seveřané mají v sobě víc lásky a pochopení než Nathanovi židovští rodiče. ()

Stanislaus

Rozhodně jeden z nejteplejších vánočních filmů, ať už jde o samotné téma či o skutečnost, že snad v žádné scéně nebyl sníh, byť se děj odehrával v prosinci. Chvílemi mi Make the Yuletide Gay přišel jako sitcom v celovečerním formátu, když vezmu v potaz způsob herectví některých aktérů a podávání vtipů, narážek a dvojsmyslů, kterých rozhodně nebylo pomálu ("You're just in time, I'm getting my beaver ready for Christmas time!"). Olafovi rodiče se chovali a vypadali hodně bizarně, skoro jako živé karikatury, nicméně vesměs pobavili, a to i přes ten místy "trochu" otravný smích paní matky. Hádka mezi Nathanem a Olafem mi přišla sice poněkud přitažená za vlasy a sklouzávala pomalu do telenovelových vod, avšak zbytek filmu dobře odsýpal a divákovi se dostala jedna z nejoriginálněji naservírovaných reakcí na coming out v rámci svého žánru. Mile natočená oddychovka, která na jednu stranu okatě poučuje, avšak na druhou stranu i pobaví, což je u komedie hlavní. ()

Deleatur

Parametry spíše TV film, scénář nijak silný, ani postavy nějak zvlášť hluboké nebo skvěle zahrané. Nicméně zvláště díky postavě hlasité a srdečné matky velmi příjemné. Dokonce i kvůli podobně živému, i když místy lehce otravnému projevu toho afektovanějšího z kluků (Nathan). Překvapivě i pár záchodkových vtipů zábavnějších než celá postava vyhuleného otce. // 55% ()