Kontexty

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2010, 50 min

Netradiční pohledy, analýzy a hledání souvislostí v diskusním pořadu. Pořad moderují Lucie Vopálenská a Petr Dudek.

Témata, o nichž se mluví. Analyzujeme, hledáme souvislosti. Moderátoři zvou hosty napříč generacemi, aby se s nimi zamýšleli nad společenskými jevy, analyzovali je, hledali příčiny, souvislosti a důsledky. A vyprovokovali diváky k přemýšlení. Inteligentní debata o tom, co často nechceme slyšet, byť se nás to týká (a dotýká). Věcná diskuze, která se nevyhýbá opomíjeným tématům. A u těch notoricky známých se snaží nabídnout neotřelé úhly pohledu. (oficiálny text distribútora)

Mariin

Viděl jsem jen díl, v němž účastníci (historik Rak, výtvarník David Černý, přírodovědec Komárek, Jan Berwid-Buquoy aj.) diskutovali o „Inventuře českých hodnot“, ale to bylo neskutečné blábolení! Doložitelných fakt na základě průzkumů, případně historie, se snažil držet snad jen sociolog Prudký a chvílemi trochu i Rak. Jinak měl pořad úroveň hospodského klábosení. Pozvat do seriózního pořadu dryáčníka, „šlechtice“ Jana Berwida Buquoye, to je tedy nápad! (Pozor, nenechte se oklamat jménem Buquoy). Něco tak nafoukaného a agresivně hloupého se jen tak neuvidí: Berwid (-Buquoy): „Já osobně jsem napočítal 47 Husových milenek...´můj kolega´ ze Západoněmeckého Berlína prof. Kuhn dokonce 118“... "u nás totalitní systém nefungoval"... Tohle a další výroky by mělo sloužit jako odstrašující příklad, aby se něco takového ve veřejnoprávní televizi už neopakovalo. ()

Handle

Nápad byl opravdu nadějný, ''diskusní pořady'' nejen o politice na obrazovkách chybí, avšak tohle mě zklamalo, ač jsem tomu fakt docela věřil.. A chyba je hlavně v moderátorech, ty mě v pokládání otázek a vystupování vážně příjdou jak úplný telata. A místy mám pocit, že to dané téma, o kterým se tam baví snad ani nestudovali. Škoda.. ()

jan008

Už v ,,Tykadle" byla tahle moderátorka dost mimo mísu, ale to co předvádí v tomhle pořadu, kde už nediskutuje s malými dětmi, nýbrž s dopělými, je mimo tu mísu jěště o dost víc. Tady je většina jejich dotazů za hranicí blbosti a to bohužel špatným směrem. ()

Andre.w

No, já sem rád, na rozdíl od zdejších komentujícíh, že moderátoři diskusi spíš moderují, než že by se snažili klást otázky, které by ani pořádně neuměli položit. Nicméně je pravda, že občas se Vopálenská snaží "nachytat" některé kontroverznější hosty, což nepůsobí férově. Doufám, že se tu tenhle typ pořadu udrží. Celková úroveň diskusí je kvalitní a nevyhýbá se žádným kontroverzím. ()

česnek odpad!

Podobný typ pořadu opravdu České televizi chyběl (kdysi existoval pořad Klub Netopýr vzniklý po revoluci po vzoru rakouské ORF), ovšem podoba, kterou mu dávají moderátoři, je až komická, jelikož intelektuální hodnota jejich dotazů je zoufale omezená; nevalný je též výběr hostů. A tak zůstávám u pořadu TV JOJ plus - Lampa, kterým by se měla ČT inspirovat, pokud myslí vážně svůj záměr mít pořad, který se věnuje vybraným tématům skutečně do hloubky. ()