Chuck Berry!

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2007, 51 min

Chuck Berry

Klasik rock'n'rollu jede dál. Záznam z Basileje v roce 2007. Chuck Berry – nezkrotitelný Mesiáš rockové a populární hudby. Kytarista, skladatel, textař a zpěvák, který určil nový směr pro další generace.
Charles Edward Anderson „Chuck" Berry (18. října 1926, St. Louis, Missouri) je americký rock'n'rollový kytarista a zpěvák. Je to jeden z nejvlivnějších rockových hudebníků a zároveň jeden ze zakladatelů tohoto hudebního žanru. John Lennon o něm jednou prohlásil: „Chcete-li dát rock'n'rollu jiné jméno, pak mu klidně můžete říkat Chuck Berry." Chuck Berry byl mezi prvními hudebníky, kteří vstoupili do rock'n'rollové síně slávy. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Krásný koncert se stále neuvěřitelně vitálním téměř 85letým, patrně tím nejvlivnějším rock'n'rollovým kytaristou a písničkářem v celé rockové oblasti. Ano, řeč je o Chucku Berrym, o muži, který na sklonku 50. let ovlivnil svou značně stylotvornou kytarou a svým jedinečným přístupem hromadu anglických skupin 60. let v čele s Beatles, Rolling Stones, Yardbirds nebo Animals (toť výčet těch nejznámějších). Koncert jsem, bohužel, neviděl celý, nicméně zazněly zde podle mého všechny jeho podstatné fláky-hity jako např. Johny B Goode, You Never Can Tell, My Ding-A-Ling, nebo Reelin' And Rockin', vše s velkou podporou vynikajícího, bouřlivě aplausujícího publika. Nakonec dokonce předvedl i svůj originální "kachní krok", příliš jsem v to už nedoufal vzhledem k jeho pokročilému věku a starým kostem, ale publikum ho k tomu donutilo a jasně dalo najevo. Ne, Chucku, ty do starého železa ještě nepatříš, ty na to stále máš...! Víc takovýchto dokumentů o hudebních legendách, které mají stále co nabídnout. Co se týká Chucka a jeho mladé doprovodné skupiny, opravdu klobouk dolů. Chuck Berry i přes svůj pokročilý věk, nás všechny přesvědčil že stále ještě umí! ()

OughJay

Kdybych dostal tu možnost, tak se na tuhle legendu jedu podivat i kdyby už jen sem tam do nějaký písničky brnknul... A on pořád hraje, zpívá a žije tou svojí muzikou která inspirovala svět. Viděl jsem i lepší koncerty, ale nikdy tam nezpíval nebo nehrál na kytaru někdo, komu je přes 80 let... Klobouk dolu... ()

gizi

Chuck Berry ukázal, že ještě není starý senilní dědek a že má stále dost síly na koncertování. Vzhledem k pokročilému věku se nedalo očekával rock and rollový rychlý nářez, ale i tak odvedl Chuck skvělý výkon. Ve výborné doprovodné kapele účinkoval i jeho syn Charles a (asi) synova manželka, která válela na foukací harmoniku a taky si zazpívala. 80%. ()