Dobrodružství s jaguáry

• Veľká Británia Jaguar Adventure with Nigel Marven
Veľká Británia, 2008, 6x45 min

Jmenuje se Nigel Marven a tentokrát se vydal do vnitrozemí Jižní Ameriky pátrat po jaguárech. Vypravil se do srdce divoké brazilské přírody, aby tu celý měsíc mohl zblízka pozorovat neuvěřitelné bohatství zdejší fauny. Ale ocitnout se tváří v tvář majestátní kočce bylo vždycky jeho snem. Cesta nešeho dobrodruha začíná na asi sto padesát kilometrů dlouhé, nikdy nedokončené prašné silnici nazvané Transpantaneira, která vede do severní části Pantanalu, což jsou rozsáhlé mokřady o rozloze Velké Británie. (oficiálny text distribútora)

klúčik

Pekný frírodopisný film. Len ma včera zarazilo, ako sa stane z lovca, ktorý zastrelí 200 jaguárov ich ochránca!! Teraz tvrdil , že Jaguár je prekrásne zviera, len škoda, že ich 200 zastrelil..... 60%. ()

filmmovier

Tenhle dokument se opravdu povedl. Je tam sice Nigel Marven, ale tady mi na ty nervy vůbec nelezl, možná proto, že je ve svém přirozeném prostředí... Tentokrát se vydává za jaguáry a prožije zajímavá dobrodružství. Poutavý komentář, pěkné zajímavsoti, dobrý dabing. Splňuje to všechno, co dokument splňovat má, takže já jsem spokojený. Ovšem neviděl jsem všechny díly a tak dám 80%. ()

Andre3000

Vrhat se po do bažiny po krk a chtít tam chytit kajmany větší skoro jak on sám, to je buď blázen, nebo génius. Každopádně jaguáří jsou moc krásní a doufám, že se tam objeví více jak v prním díle :-) ()

zla.ovce

Pěkný dokument mapující život nejen jaguárů na jihoamerickém kontinentu, ale i jiných živočichů obývajících s nimi společný prostor. Od hodnocení 5* mě odradilo časté opakování záběrů, které jsme už nejednou viděli. Mít to tak 3 - 4 díly bylo by to za plný počet. ()