Ztracené civilizace

5. Čína
6. Řím – poslední impérium
7. Mayové – krev 8. Inkové – tajemství předků
9. Afrika – popíraná historie
10. Tibet – konec časů (ČSFD)

Desmi

Povídání o ničem. Všechny díly vypadají v podstatě stejně. Snaží se zachytit celou historii dané civilizace. Bohužel ale prezentují informace ověřené a domněnky zcela stejně (poměr je tak 1:1). ()

Jinny

Sada dokumentů, která není určena pro studenty historie, ale běžného diváka určitě bude bavit. Hrané pasáže tu občas vypadají jako němé scénky z historického seriálu nebo filmu a komentáře historiků a archeologů jsou srozumitelné a živé. A dokazují, že zničit společnost dokáží nejen cizí dobyvatelé, ale i arogance jejích představitelů a zaslepenost poddaných. Nejlepší díly - Řecko, Řím, Mayové, Inkové a Tibet. Kompletní seznam a názvy epizod: 1. Mezopotámie - návrat do ráje 2. Egypt – hledání nesmrtelnosti 3. Egejské moře – dědictví Atlantidy 4. Řecko – moment dokonalosti 5. Čína – dynastie moci 6. Řím – nepřekonaná říše 7. Mayové – krev vládců 8. Inkové – tajemství předků 9. Afrika – zatajená minulost 10. Tibet – konec času ()

stepni.vlk

Tady jen krátký komentář k mému hodnocení. Viděl jsem jen 10. díl seriálu Tibet - konec časů a tenhle díl bych doporučil všem, kdo se o tuhle tématiku zajímají. Sice nic nového pod sluncem, ale skvěle natočeno, sestříháno a okomentováno. ()