Radek (P. Kříž), který právě udělal státnice, se vrací domů k rodičům (J. Šulcová, V. Brabec) pozdě a zjevně rozrušený. Jeho kamarád Luboš (F. Renč) zatím marně čeká na svou manželku Danu, která měla přijet autobusem z Prahy. Žena se neobjeví ani druhý den a nikdo o ní nic neví. Když Lubošovi rodiče (J. Lukešová, I. Dědeček) zjistí, že Dana u sebe měla peníze z jejich vkladní knížky a pas, myslí si, že i s penězi emigrovala. Zoufalý Luboš, který se náhodou dozví, že Dana je kardiak, po své ženě marně pátrá. Má v jejím zmizení prsty Radek? Co se ten večer vlastně stalo? (Česká televize)

rakovnik

Kriminální příběh s prvky psychologického dramatu, kde ale nic, včetně rozuzlení, nebylo dotaženo do konce. Jistě schválně... Mladí kluci (Kříž, Renč) slušně přehrávají, zkušenější kolegové se vyskytují málo a policista je nevýrazný. Ale aspoň lze občas v exteriéru zahlédnout šeď našich měst na konci éry socialismu, že které alespoň trochu září krása našich žen a dívek. ()

vitekpe

Tenhle kousek je vybornej pro ty, kteri chteji videt absolutne debilne se chovajici aroganty Krize a Rence. Oba jsou tak spatni az to temer fyzicky boli. Navic hraji uplne kreteny, takze o to je to pikantnejsi. Vubec je to vlastne cele takove az moc afektovane. Jako relikt z konciciho socialismu je to fajn. ()

argenson

Pavel Kříž hystericky řve: "Nebuď hysterická!", čímž vystihuje podstatu celé téhle podivnosti, kde imrvére řvou všichni nezřídka neadekvátně k situaci. Je dost na pováženou, jak se chovají rodiče k dospělým dětem a naopak, ale jako rodinné psychologické drama to nefunguje, natož jako kriminálka. ()

SOLOM.

Taky jsem nebyl z této detektivky zrovna moc nadšený. Na můj vkus místy moc uřvaná, afektovaná a v některých pasážích i nudná. Renč hrál hrozně a většina postav mi tu byla krajně nesympatická. Škoda, že tu nedostal více prostoru Brabec se Šulcovou – protože ti druzí rodiče – to byla taky hrůza (a uřvaná k tomu – fotřík). Kříž se sice snažil, ale ani o nepředvedl bůhvíjak úžasný výkon a závěr? Kdo chce kam…Finta s SPZ dobrá, ale jinak podprůměrná kriminálka. Znám mnohem lepší z té doby. ()