Vyjdi ven

(neoficiálny názov)
  • Francúzsko Get Out
Animovaný / Krátkometrážny
Francúzsko, 2010, 8 min

Psychiatrická léčebna. V rohu jednoho prázdného holého pokoje se na lavičce krčí člověk vypadající jako přerostlé malé dítě. On svůj pokoj miluje, vidí jej jako krásnou zahradu plnou barev a života. Jediný jeho problém představují dveře pokoje, z těch má absolutní hrůzu a odmítá jimi projít ven. Doktoři zkoušejí, co můžou, nepomáhá ani trénink v podobě jakési umělé brány. Nezbývá tedy nic jiného, než ho dostat ven násilím.
Příběh, na jehož konci se skrývá milá a úsměvná pointa, získal ocenění Nejlepší animovaný krátký film roku 2009. (Vodnářka)

Madluska

Vtipné, roztomilé, zaměřené na detaily (prostěradlo kolem pasu jako poslední záchrana :-)), vypointované a navíc s bezva nápadem, jak udělat závěrečné titulky. K tomu podmanivý hlas doktora (proč se ale objevoval už v tom pokoji?) a hrátky se světly a stíny (psycholampička v psychiatrické léčebně a proti tomu sluneční jas v Garyho světě). Ano, animované kraťasy, to je moje! ()

fallanga

Uznávám, že graficky to bylo ztvárněné velmi pěkně a konec byl nečekaný, ale nějak mi chyběla pointa příběhu. Jasně, je to kraťas, takže jsem neočekával něco zázračného, ale byl jsem zvědav na prolínání reality s fantasií a výmysly hlavního hrdiny. To jsem nedostal. Dostal jsem překvapivý konec, který ale za moc nestál. ()

easaque

4* příjemný animák - možná by si zasloužil i o hvězdičku víc, ale vlastně je docela jednoduchý ... a při tom nápaditý, tak mu ji nakonec dám :-). [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Rufete

Po prvním zhlédnutí bych nedal takové hodnocení, ale poté, co jsem už věděl závěrečné rozuzlení, jsem si film pustil znovu a bylo to úplně o něčem jiném. Najednou vše dávalo jasný smysl a bylo to o něco zábavnější. Na první zhlédnutí by jen málokoho napadlo, jak film skončí. A že je to velice úsměvný konec. Pointa byla výborná, takhle nějak bych si to představoval. Závěr nadmíru pobavil. ()