Le Philosophie dans le boudoir

• USA The Philosophy of the Bedroom (viac)
všetky plagáty
Dráma / Pornografický
Francúzsko, 1971, 89 min

fragre

Příliš filosofie jsem ve filmu nezaznamenal. Tvůrci tohoto hodně dobového spektáklu se snad snažili o dekadentní erotický film s jakýmisi uměleckými ambicemi, leč těžko něčeho takového dosáhnout, když jediná "filosofie" je zde všeliké tělesné obcování. Navíc zub času zde zahlodal mohutně, takže i to, co snad mělo být ve své době šokující a vzrušující, je dnes trapné a směšné. ()

Vaklaf

Jedná se o poměrně prostý De Sadovský příběh. Na zámek přijíždí mladík za svou milou, která je členkou libertinské skupiny trávící život orgiema. Navíc se hned na začátku dozvídá, že se zrovna chystá na vdavky s šéfem skupiny. To se mu zrovna nelíbí i přes ujišťování, že to bude mít "tak nějak volně". Hlavně se mu celkově moc nelíbí radovánky prostopášníků. No a dál... Z filmů přímo inspirovaných Sadem znám asi jenom Salo, oproti kterému je tohle vyloženě příjemný pokoukání. Žádný velký brutály, je to spíš takový umělecký (asi). Nejzajímavější scénou bylo asi mazlení s plody moře, který mi skrz monitor žádný problémy nedělalo, i když vidět to naživo, tak bych se asi poblil. A zvláště ocenit musím hudbu, která vyloženě pasuje. Chvílema mi to přišlo jak Plastici, nebo nějakej takovej androš. Příjemnej večerníček. ()

RetroMan

Dekadentní bakchanálie, při kterých nevadí živá zvířata, roztírání jídla po těle a vylévání pití. Na zámek přijíždí mladík, který chce přemluvit svou milou, aby opustila doupě neřesti. Dobré kostýmy, masky a make-up, který zakrývá zbytečně moc z těch nahých ženských těl. Mladík se nestačí divit, co všichni návštěvníci zámku nevymyslí za perverzity. Bohužel jsem se o filosofii ložnice moc nedověděl, jejich angličtina byla až moc dobrá. Závěr: Nějaké to bičování ke konci. Dokonce bych řekl, že pohledů na bimbáska je snad více než na ženský klín. V hlavní roli mladík, který je snad až tak krásný, že to musí být gay. Jedna vražda. Spousta přemlouvání. Procházky v lese. Hudba vlezlá. ()