Tělo jako stroj

všetky plagáty
Veľká Británia / Kanada, 2009, 2x50 min

Hudba:

Catalin Marin

Od okamžiku, kdy se narodíme, prochází tělo každého z nás řadou pozoruhodných změn. Přemýšleli jste ale někdy o tom, co naše tělo v každé vteřině, v každém okamžiku skutečně dělá, abychom přežili? Jak bojuje, zatímco my se vyvíjíme z oplodněného vajíčka v novorozence; jak rychle se měníme během několika prvních let našeho života; jak jídlo, pití, sport a pohlaví mění naši fyziologii; a nakolik se jako muži a ženy lišíme? Tento přelomový pořad vám na tyto otázky poprvé odpoví. S využitím řady vizuálních efektů, grafiky a živých akcí překvapivým způsobem odhalí, co nás dělá těmi, jakými jsme a ukáže nám následky našeho každodenního jednání, zatímco naše tělo reaguje a přizpůsobuje se. Dokument se na základě úžasných faktů a výpočtů zabývá schopnostmi našeho těla, jež bereme jako samozřejmost. Odhalí ho bezpočtem způsobů, které nás ohromí, rozesmějí a uvedou v úžas. (oficiálny text distribútora)

l1l2

Sviežim a kreatívnym spôsobom podané informácie o ľudskom tele. Niektoré viac, iné menej známe ale aj tak zaujímavé. ()