Modern Warfare: Frozen Crossing

Krátkometrážny
2010, 7 min

Réžia:

Niko Pueringer

Parta fanoušků Call of Duty natočila na vlastní náklady film jako poctu své oblíbené herní sérii. V krátkém hraném filmečku se můžete vydat na záchrannou misi s dvojicí vojáků, která se však trochu zkomplikuje.
Zajímavé na tom je, že ačkoliv v Hollywoodu rozpočty filmů rostou, dokáže v dnešní době natočit srovnatelnou (a často i lepší) podívanou tým obyčejných lidí. Stačí k tomu digitální kamera, trocha talentu, tři dny a 209 dolarů a 42 centů. (kikulin)

predators

Atmosféra jako vystřižená z CoD! Navíc, téměř dokonalé zpracování, když si uvědomíme, na kolik dolarů tato sranda přišla. Uvidíme, s čím přijdou fandové v druhé části! 85% Druhý díl, který je sice méně atmosferický, ale obsahuje několik vychytávek a ženskou v jedné z hlavních rolí, najdete zde...Modern Warfare Frozen Crossing Pt 2 ()

sir-dave

Jeden z nejlepších amatérských kraťasů jaké jsem kdy viděl. Za takovéto peníze natočit skoro věrnou kopii mé nejoblíbenější hry - smekám. Úplně si dokážu představit jak by Uwe Boll CoD naprosto zmršil, kdyby měl i 150 000x větší rozpočet. Tohle bych si s radostí dokázal představit jako část budoucího filmu, pokud by se toho někdo schopný ujal. Útěk před sniperem v druhé polovině skvěle natočený! ()

martinez.

Mám rád amatérskou tvorbu i herní sérii CoD, no na tomto si pochutnají i ti, kteří od filmu požadují kvalitu a s hrou zkušenosti nemají. __ Frozen Crossing nemá promyšlený děj, jedná se jen o jednu krátkou záchranou misi s hláškami z akčních her, která mě ale svým profeisonálním provedením až uzemnila. __ Bude pokračování. A jestli do rozpočtu ještě přibude pár zelených, bude to delší a dějově propracovanější, tak dám 5* a bude to hřích, jestli si tvůrců nevšimne žádný producent. ()

Gemini

Pomyšlení na to, za jaké peníze dosahuje filmový a televizní byznys výsledků urážejících inteligenci a vkus diváka, je samo o sobě dost tristní. Následkem konfrontace tohoto pomyšlení s tím, že parta nadšenců dokáže vytvořit za pár šlupek něco tak když už ne řemeslně promakaného, tak perfektně stylového, a leckterá "profesionální" díla s obrovským náskokem pokořujícího, se pak dostáváme k zoufání hlubšímu než jsou emo litanie u utrpení Belly a Pattinsiána. A to mi zřejmě ještě zůstalo skryto nějaké fluidum, které má Frozen Crossing pro hráče Modern Warfare. Abych to shrnul - jelikož mám dobře zvládnuté kraťasy rád, dávám 80%. ()

Wysch

He. Ha. Sakra, za dvě stovky dolarů musím dát špeka navíc, i když tady není žádný příběh a vlastně ani originalita (což ostatně už nebylo ani v Modern Warfare jako takovým) a že ten borec v bílý kukle držel tu em čtverku jako prase kost, ale prostě mělo to švih a grády a vlastně to v leckterým ohledu překonává pořekadlo "za málo peněz hodně muziky", pač tady ty prachy nebyly vůbec. Co to je, dvě stovky dolarů... update po druhé části: No, není důvod váhat. Grády má i pokračování ve stylu MW2, holka je kus a dohromady i přes řadu kravin je to spíš úctyhodnej výkon než cokoliv jinýho. ()

• Natočení filmu vyšlo na pouhých 209,42 amerických dolarů. (AngelusCZ)
  • Film byl natočen na motivy počítačové hry Call of Duty: Modern Warfare 2. (AngelusCZ)
  • Natáčení probíhalo po dobu tří dnů. (AngelusCZ)