Loď ztracenců

• Nemecká ríša Das Schiff der verlorenen Menschen (viac)

NinadeL

Ačkoli Gefahren der Brautzeit měly premiéru později, Das Schiff der verlorenen Menschen je reálně posledním němým filmem Marlene Dietrich. Jednalo se o zajímavou koprodukci Německa s Francií, interiéry se točily v Berlíně, exteriéry v Hamburku a v Travemünde. Režisér měl zkušenosti s prací s Mary Pickford. Ale jako mnoho pozdních němých filmů měl i tento s distribucí do dalších zemích smůlu, například do Anglie se dostal až v roce 1930 a americký trh už nestihl. Znalci kariéry Dietrich vnímají nicméně skvělou roli předjímající vrcholné práce s von Sternbergem, například v Dishonored. Jako jediná ženská postava je Dietrich obklopena muži, pilotuje letadlo a bojuje o život. A jako vždycky v jejím podání, je vše co učiní velmi fascinující. ()

majo25

Nevýrazné, nezáživné plachtenie si na lodi s romantickou vsuvkou a kvázi bojom proti ostatným cestujúcim, resp. ich väčšine. Postavy sú nezaujímavé, dej zdĺhavý a aj keď sa občas niečo deje, film vyslovene nudí. Navyše klavírista mi začal od istého času svojimi klavírnymi etudami žrať nervy do takej miery, že by som mu rad radom lámal prsty. Stále len ťaživá pomalá hudba, pritom na lodi sa nič ťaživé nedialo. ()