Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků - mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Do ní nastupuje mladý učitel, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu. (oficiálny text distribútora)

Matysek__k

Pokud bych měl k filmu něco napsat, mělo by to rasistický podtext, a zcela jistě bych použil nemálo sprostých slov, takže radši nic nekomentuji... ()

p.i.t.b.u.l

Tyhle filmy my točit neumíme. Při shlédnutí jsem nevěděl, zda je to myšleno jako komedie nebo drama? Ani jedno se totiž příliš nepovedlo. Co se týče komediální stránky, ano, zaznělo tam pár hlášek, které mohou rozesmát. Většinou se jednalo o vulgární slovní výrazy nebo párkrát zazněly hlášky z jiných filmů. Mně tyto kecy nic neříkají. Párkrát jsem se zasmál, ale většinou to právě bylo mimo tyto výrazy. No a co se týká dramatického pojetí, zde byly velké mezery. Celý příběh je vlastně zkoncipován do příběhu o pomstě za smrt sestry, který byla znásilněna a zavražděna. Nicméně tato linie děje se postupně ztrácí v pozadí a vy vlastně přemýšlíte, co tím tvůrci mysleli. Nic zde není pořádně vysvětleno. Prázdné díry ve scénáři se tvůrci snaží zamaskovat vtipnými dialogy, které ve skutečnosti vlastně zase tak vtipné nejsou. No a jestli to celé bylo zamýšleno jen tak, že se máme koukat, jak se někteří cikáni učí, chovají a jaký mají přístup ke škole aj., tak se to příliš nepovedlo. No ale na rovinu říkám, že je to zřejmě určeno pro mladé diváky, kteří ocení právě zmiňované scénky. Od filmu čekám více, než jen vulgární slova. Proto mně mrzí hodnocení, zvlášť když je to český film ale dávám pouhých 20%. ()

lobo87

Námet Bastardov bol zaujímavý, a obávam sa, že v niektorých častiach ČR a SR i reálny, ale to spracovanie... Veľká zahodená šanca na kvalitnú drámu z prostredia skazenej mládeže, ktorú nedokázal skrotiť ani sám major Maisner. Tento film si zaslúžil viac - lepšiu réžiu, hercov, kameru, hlbšiu psychológiu postáv, ale plusom je, že sa na nič nehral a myslím si, že povedal to, čo povedať chcel (a mal)... 45% ()

kaaamiiii odpad!

Ne! Tohle že se děje na školách? Tady někdo něco tak trochu přehnal. Možná, že se má jednat o nadčasové dílo, které má varovat. Možná je to narážka na učitele v důchodovém věku, kteří prostě tyto puberťáky nemohou zvládnout ani kdyby sebevíc chtěli. Já nevím. Každopádně jsem počítala minuty do konce této slátaniny. ()

ChandlerBing

Míchanice komedie a thrileru podávaná "na střídačku" skoro hodinu a půl. Jakoby autor byl schyzofrenní a nevěděl, co chce vlastně natočit. Nejlepší herecké výkony tu paradoxně podávájí čtrnáctiletí neherci, kteří vlastně hrají sami sebe a dá se jim to uvěřit. Jako jediná zajímavost na celém snímku mi přišel fakt, že příběh vychází ze skutečných událostí. ()

Slam7

Od Bastardů jsem čekal mnohem víc. Těšil jsem se na dobrý drama, ale připadalo mi to spíš jako komedie, pořád jsem se tlemil všem těm hláškám. Navíc k pořádnýmu dramatu je zapotřebí kvalitnějších herců (typu Ondřej Vetchý nebo Ivan Trojan), protože některý tváře jsem tady viděl uplně poprvé a víc než občas byli jejich výkony na pěst. ()

BrckoGOS odpad!

Humus, humus a zase jenom humus. Něco absolutně nereálného, nebezpečného, nevtipného, prostě hrůza. Občas se divím, do čeho se dokážou tací herci, jako Leichtová nebo Obermaierová a nebo i takový člověk, jako pan Hemala, navrtat. Odpad nad odpady a to musím říci, že toto hodnocení dávám opravdu, ale opravdu velmi minimálně. "Třešničkou" na dortu je "Pan Herec Rytmus". 0,5/10 ()

Kaculka1995

Bohužel na tomto filmu je taky mnoho pravdy.. jako filmový kousek sice nestojí za moc, ale když si ovědomíme kam to spěje a že je to většinou problém špatné výchovy měli bychom sklapnout. Já jelikož sem student a v prostředí školy se pohybuju docela dobře vím o čem mluvím. Na mnohých školách je chování žáků k učitelům do nebe volající a o chování na veřejnosti, na ulici, na nějakých veřejných akcích už snad ani nemluvím. Lidé by si měli uvědomit co nás s takovou čeká a tento film byl podle mě takový pokus, aby si to lidé uvědomili. ()

honzic

Hezký námět, ale hrozně málo vytěženo. Herecké výkony jsou vysloveně tristní a slabé a celkově zfilmování se rovná spíše amatérskému filmu vysoškolského studenta. Škoda. Chopit se toho schopnější režisér a lepší herci, mohlo to být lepší. Hodnocení: 40 % ()

brtko

Pokiaľ budete brať film s rezervou tak sa dobre pobavíte. Každopádne si myslím, že hodnotenie odpad! sa k tomuto filmu vôbec nehodí. ()

miistr

Mohl to být neskutečně zajímavý film, ale tak nějak se zasekl na půli cesty. Sice se snaží hrábnout do ožehavých témat, ale nemohl jsi pomoct, abych tam necítil takový ten strach zajít hlouběji. Daleko více hráli ty "malé" děti než zkušení herci, kterým se jejich role moc nedali věřit. Film jsem viděl, když už se vědělo, že bude mít pokračování a to byl taky důvod proč jsem to sledoval, protože u nás přeci jenom filmů s více díly moc není. ()

Fitman

mě film vcelku jakžtakž příjemně překvapil, i když bych samozřejmě pár výtek taky měl. Z bílejch sígrů na škole co se snažili mluvit a chovat se jako cikáni, jsem měl nejen velice divný pocit ale také nechápu, jaký záměr byl "poromštit" normální bílé děti (aspoň tedy vzhledem). Filmový štáb měl zřejmě nedostatek romských dětí a tak se rozhodl udělat je z bílých...Přitom si myslím, že naše republika jich má tolik,že by z nich šla postavit armáda... policie působila velice nevěrohodně, měl jsem pocit, že si z domova důchodců odskočilo pár senilních dědků od snídaně. To, že sedmák kterej kouří jednu cigaretu od druhé a evidentně mu fyzická kondice nic neříká, úplně bez problémů skoro utluče k smrti učitele tělocviku, který naopak fyzičku musí mít slušnou, mě dostalo úplně... Myšlenka i záměr filmu byli určitě dobré a škoda jen té hnusné omáčky kolem . Spíš teda 2 a 1/2 * ()

Gabi.

Hloupější film, jsem již dlouho neviděla.. Zápletka až komická, scéna znásilnění natočená jako home made video a následná úmrtí dětí ? To mě pobavilo snad nejvíce. Co už vůbec nechápu, jak se k takovému ,,majstrštyku,, mohl propůjčit Přeučil a navíc v něm sehrát tak nepravděpodobnou a hloupou postavu.. Zahradník, který mrtvá těla komentuje slovy: Taky na tebe došlo..? To snad nemůže být myšleno vážně. Jednu hvězdu dávám za poslední větu největšího ,,Bastarda,, při jeho poslední hodince. Hned po tom, co dořekl větu: ,,K čemu je bůh, když se roděj takový zm*di jako jsem já,, poprskala jsem si smíchy celou obrazovku.. Děkuju za tuto radostnou chvíli, nicméně: Ano, ale příště raději s někým jiným . ()

laple

Ano, já vim, jak se chovaji tydle smradi z takovýhlech poměrů. Nepotřebuju se koukat na křečovitej slabej odvar skutečnosti... ()

kobras5

Už při rozhodnutí, že se na to půjdu dívat mi bylo jasné, že od toho žádný zázrak čekat nelze, přeci jen je to český film. Tento fakt, že se o zázrak nejedná mi byl samozřejmě potvrzen, ale abych tolik nekřivdil, mohlo to být i horší. Mizerný scénář, mizerní herci, hudba nehodící se ani do toho koše (ano, nemám rád Rytmuse), hlášky, nad kterými se člověk zasměje, jenže po zamyšlení zjistí, že tohle se skutečně děje. Hodnocení tedy dávám hlavně za hlášky horší 2 hvězdy. 30% (viděno v TV). ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)