Farmár Pazdera dostane od veterinára príkaz utratiť stádo kráv pre podozrenie na BSE. Zvieratá vycítia, čo ich čaká a piatim z nich sa podarí utiecť do lesov. Vedie ich najbystrejšia z nich, Bella, ktorá preukázala mimoriadnu inteligenciu a prezieravosť. Ľudia sa ale uchýlili k brutálnemu honu, ktorý nemá nič spoločné so zdravotnou prevenciou. Okolo stáda sťahujú slučku miestni poľovníci na čele s ctižiadostivým Hádkom posadnutým jeho likvidáciou. Zvieratám pomáhajú obe farmárove dospievajúce deti a nakoniec aj samotný farmár Pazdera. Z ťažkého súboja, ktorý sa odohráva vo všetkých štyroch ročných obdobiach, vyviazne len Bella. Vracia sa na farmu, aby tam priviedla na svet svoje teliatko. Nie je ale ešte celkom v bezpečí. (TV JOJ)

gigs78 odpad!

Omlouvám se, ale nemohu jinak: Příběh by nemusel být tak špatný, kdyby dostal hlavu i patu. Chytrost krávy Belly je jen těžko uvěřitelná. Špatně naexponované postavy, kterým se díky tomu těžko věří, že to, co se děje ve filmu, myslí vážně. Petr Forman dělá, co může, ale sám to zachránit, i díky napsaným dialogům, nedokáže. Stopáž až nudně dlouhá. A střih tomu taky dává na frak, přechody mezi obrazy jsou někdy úplně nesmyslné a zatmívačky až úsměvné. Závěr filmu, kdy postřelená kráva jakoby z ničeho nic ožije, aniž by potřebovala jakékoli ošetření dává pocit, jestli se divák nedostal do žánru Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Jedno veliké plus jsou překrásné záběry kamery, ale ta samotná film nedělá... ()

gael83

Dojemné záběry nebohých kravek vs. velice unylé herecké výkony plus celkem slušné záběry panenské přírody kontra nemoc šílených krav a triviální děj boje dobra se zlem v jedné malé vesnici, kterak soukromý zemědělec k tomu přišel. Petr Rajchert si toho zmrda vod vedle vykousl celkem hezky, Zuzana Norisová by se měla zamyslet na svojí váhou a Já se přesto všechno zamýšlím z jakého důvodu poskytl "Fond na podporu kinematografie včetně ČT" prachy na takovouhle kravinu?! Kraviny do kravína! ()

jaanyna

Nádherný, i když velmi dojemný film (hlavně pro ty z nás, kteří milujeme zvířata). Kraviček mi bylo opravdu moc líto. Dle mého názoru nejlepší role Petra Rajcherta, záporák mu skvěle "seděl". ()

Sa.sa

Kde jsou..?! --- třeba zadržují dech --- blbost, takhle dlouho by to nevydržely :))))))Krávy, myslivci, románek a tak nějak život na venkově ;) ()

pie.com.key

Zajímalo by mě, kdo má být cílovou skupinou. Mě, jako člověka, který miluje zvířata, soucítí s nimi a dlouhodobě se stravuje vegansky, to nechalo poměrně chladnou. Škoda. Stačilo přidat pár scén - např. vztah chlapce ke krávám, vazby mezi krávami (vždyť jsou to stádová zvířata)... Tohle mi chybělo. Mohl z toho být film k zamyšlení. Nebýt ČSFD a Petra Rajcherta, tak na ten film po odchodu ze sálu zapomenu. ()

VincentV

Tedy natočit film s turem domácím jako hlavním motivem se mi zdálo ujetý, nakonec ale vlastně proč ne. Kravičky byly sice občas trochu prkenný, občas přišel hodně nepochopitelný střih, ale na druhou stranu musím pochválit velmi slušnou kameru. Příjemně z mladých překvapil igor Orozovič a výstřih Aničky Fialové. Jo a palec nahoru za vedlejší postavu psychedelického pomocníka, ten mě fakt bavil :o) ()

karmalat

Velice pozitivně působící film....mně se líbilo......a měl jsem opravdu dobrý pocit...takové to pravda a láska nakonec zvítězí, to je dobré si občas opakovat. já doporučuji. ()

Ron_F

Tvůrce filmu si vybral nelehké téma ke zpracování. Lépe řečeno nevděčné téma, protože i při sebelepší snaze se z tohoto tématu nedá vykřesat výsledek, kterým byste se zavděčili většině lidí. Na filmu bych hlavně změnil obsazení, někteří herci/herečky mi tam prostě neseděli, hlavně ten "zelený mozek". Jedna skupina hereček se mi ale líbila moc a tu bych chtěl pozdravit, takže: AHOJ, KRAVIČKY! Jako celek na mě film působil velmi dobře, díval jsem se na něj v pohodlí domova a v žádném případě jsem neměl ani na vteřinu potřebu přepínat na jiný program. Takže mé hodnocení je vysoké a zvolávám: "Je to zajímavý a zdařilý počin!" ()

andydufrsn

Já vlastně nevím co si o tom filmu myslet, ale nejvíc mě tíhne zařadit ho do kategorie road movie, ty jsou přeci taky o hledání svobody a klidu a přesně o tomhle ten film, je to taková kravská roadmovie, ozdobená skvěle hrajícím Formanem a nádhernou Fialovou. Navíc se mi líbil ten perfektně zobrazený archetyp vojáka, už léta říkám, že největší odpad a spodina společnosti jsou vojáci a tohle mi zase dalo za pravdu! ()

Jirkacek

Bože....tak smutný film, v němž by hlavní roli hrály krávy, jsem ještě neviděl. A asi dlouho zase neuvidím, protože jich zase tolik natočeno nebylo. Každopádně mne Bella Mia zaujala. Ani ne tak samotným dějem nebo výkony herců, protože oboje bych hodnotil jako průměrné až podprůměrné, ale tím, jak byla ve filmu vyjádřena lidská neústupnost, hloupost a lhostejnost. Až mi z toho bylo špatně, protože ten přístup - tvoje krávy mají BSE, musíš je utratit, i když diagnóza není stoprocentní - ten mně fakt dostal. Brrrr. Nechtěl bych to zažít ani jako majitel stáda ani jako kráva - to bych musel být pěkný vůl ! Film vlastně i takto začal. když na farmu v Podkrkonoší přijel veterinář Vítek alias Igor Orozovič a sdělil majiteli stáda Pazderovi alias Petru Formanovi onu osudnou zprávu. Zákony hovořily v takovém případě jasně - je nutné stádo pěti krav utratit. A ty strakaté potvory jakoby to tušily, vzali nohy a kopyta na hřbet a utekly. Lidé na ně začali pořádat hon, ale stádo pod vedením chytré krávy Bely prokázalo fakt, že krávy rozhodně blbé nejsou a lidské nástrahy dokázaly prokouknout a prostě uniknout. Z toho ale farmář neměl vůbec radost, jelikož se bál postihu od úřadů. Zato radost byla v srdcích dalších obyvatel farmy - syn Pazdery Jana, dcery Míly v podání rozkošné Anny Fialové a Honáka Břetislava Rychlíka. Po zabití jedné z krav se zjistilo, že BSE neměla, ale ani tento fakt neodradil lovce Hádka, kterého skvěle zahrál Petr Rajchert, aby od hledání stračen on a jeho kamarádi upustili. Po zabití druhé krávy veterinář zjistili, že ani ona BSE neměla a tak namísto jejich hledání se snažil, aby unikly. Přišla však zima a bylo otázka, zda dokážou drsné měsíce přežít. Další děj prozrazovat nebudu, ale bohužel jak film nevesele začal, tak smutně pokračoval. Žádná americká pohádka se prostě nekonala. Jak jsem již napsal, děj byl omezen takřka pouze na přežití krav, což se dá pochopit, nicméně tím někdy film nudil. Ale přece jen ale zbylo ještě místo na jednu pikantnost - když farmáž sbalil Lindu, chalupářku mající svůj dům nedaleko farmy a kterou ztvárnila moje oblíbená Zuzana Norisová. A i když ve filmu nechyběla akce, dojemný příběh a slušné výkony některých herců, více než tři kravské hvězdičky ode mne Bella Mia nedostane. ()

supg

Obyčejný pěkný český film. A možná právě proto, že je tak obyčejný, bez zbytečných cingrlatek, dialogů a prehnaneho cileneho sentimentu tak dávám za 4⭐ ()