Nevyhnutné zabíjanie

(festivalový názov)
  • Česko Essential Killing (festivalový názov) (viac)

Tříčlenná hlídka amerických vojáků v Afghánistánu je v nepřehledném terénu zabita příslušníkem Talibánu. Američané vraha dopadnou a po nezbytném časově-prostorovém zmatení vězně neúspěšně vyslýchají. Při dalším převozu dojde k nehodě dodávky, a Afghánec se tak s pouty na nohou, bosý a v křiklavě zbarveném vězeňském mundůru ocitá tváří tvář nelítostné zimní přírodě jemu zcela neznámé evropské země. Jeho věznitelé jsou mu v patách. (dopitak)

Langy10 odpad!

Proč odpad? Jednoduchá odpověď - Protože, aby nějákej povstalec zabíjel lidi a prožezal se všim, co mu vlezlo do cesty, to já nepodporuju! Tento film byla zbytečná investice a nesmysl! Takovejhle Sr*čka by dostal olovem do hlavy tak rychle, že by to ani nestačil zaregistrovat! Prostě neskutečná sra*ka! 0% ()

Caminzind

Trosečník na horách s atmosférickou hudbou zvládnutý skvěle nejen herecky, ale i po technické stránce (režie, kamera). Scénář zde nehraje prim, a tak ani moc neobtěžuje, že je tak trochu splácaný jako dort od pejska a kočičky. 74% Kojenecká scéna je ovšem dokonalý vrchol, který trumfne všechny kanibalistické horrory. Bacha, jen pro silné žaludky ()

emma53

Podle šablony tenhle snímek opravdu není ani omylem, ale nějak mě to nevzalo i když z toho byl Tarantino paf. Místy se mi to zdálo až naivní, konec byl předvídatelný, ale to by mně tak nevadilo. Vincent Gallo byl také ukázkový utečenec (i když v Tetru mně sednul daleko víc), ale zkrátka mě to nezavrtalo do židle. Jerzy se snažil, seč mu síly stačily, možná kdyby vynechal některé momenty (např.kojící matku, která se tam nějakým zázrakem najednou objevila nebo lepou, hluchou děvu), tak jdu víc nahoru. Ještě se k Essential Killing možná vrátím a přehodnotím to, ale zatím zůstávám při zemi. ()

Freemind

Čtvrtou hvězdu dávám pouze za snahu a originalitu. Film rozhodně není banální a podbízivý - minimum slov, surové násilí a zoufalost, mlhavé snové sekvence, poutavé halucinace, antihrdina v podobě blízkovýchodního teroristy prchajícího zasněženými polskými lesy, krásná závěrečná scéna. Uhozený plakát, špatné postsynchrony. V kontextu středoevropské kinematografie jde rozhodně o unikátní počin, což ale bohužel nezachraňuje fakt, že se film místy dost vleče a tápe. Můžete to risknout. ()

honajz

Pořád jsem doufal, že Skolimowski se snaží říct něco víc - a ono ne. Navíc mi vadily všechny ty nelogičnosti (proč zrovna do Polska?, proč vlastně utíkal, když mu muselo být jasné, že v cizím prostředí nemá šanci?, proč ho vzala domů, když jistě vojáci rozhlásili, že po lesích běhá ozbrojený a nebezpečný vrahoun? atd.), a jinak mi čím dál víc po pravdě vadilo, že tenhle chlap nezhebl už v poušti, když na něho vystřelili raketu. Jestli jsou tam nějaké hlubokomyslné třecí plochy, nijak na mne nevystrčily růžky, a ty, co se možná nabízejí, mi přijdou jako schvalování vražd a masakrů v rámci pochybného pokusu o přežití. Jaký je pak rozdíl? ()