Pětidílné drama z blízké budoucnosti od oceňovaného scénáristy Petera Berryho sleduje skupinu postav, mezi kterými nechybí matematik, humanitární pracovník nebo zoufalý otec a kteří se všichni snaží řešit krize svých osobních životů, než se nevědomky zapletou do jedné velké světové záhady.
Stephen Ezard se vrací do Anglie zúčastnit se pohřbu svého bratra Michaela - a nachází svět, který kdysi znával, poměrně nenápadně, ale přesto v určitých zásadních momentech jiný. Bezpečnostní nařízení jsou mnohem přísnější a biometrické průkazy se staly povinností. Prohlídky cestujících na všech hlavních nádražích a letištích jsou běžnou praxí, veškeré veřejné prostory jsou neustále monitorovány kamerami a ozbrojené policejní patroly hlídají ulice.
Stephen se ocitá chycen v sevření mezi rostoucími silami vládních výzvědných služeb a politikou globální bezpečnosti a polosvětem ilegálních uprchlíků a nové třídy „podlidí" bez biometrického průkazu - a je brzy nucen konfrontovat své prvotní zalíbení v této nové společnosti. (oficiálny text distribútora)

Mar_Mar

Velká škoda, že se na tento skvělý seriál nedají nikde sehnat české titulky.... Díky bohu alespoň za ty španělské, které jsem našla a mohla si tak vychutnat každý dialog. Cumberbunny je pro mě velkým hereckým překvapením a vůbec nerozumím proč (přece jen to není typický hezounek), ale totálně jsem se do něj zamilovala zatím ve všech hereckých počinech, které jsem viděla. ()

TommyLee

Další zajímavý kousek od BBC, konec úplně skvělý, můžu jedině doporučit, sem tam jsou zde trochu nudnější části, ale díky nápadu a konci za 4 hvězdy. ()

Damnsinead

Co začíná jako drama, se brzy zvrtne do orwellovského thrilleru. Sice dystopie, ale není těžké tomu věřit. Kamery, mikrofony, štěnice, identifikační karty, dveře otevírající se otiskem prstu-  tohle všechno už dávno máme. Už jen krůček k velkému bratrovi, ne? ()

Šíma2

Je to pěkně natočené, simpatičtí herci a je to chytré. Ach ano, s možnostmi RFID to poněkud přehnali, to si na družici neyavolá, ale na druhou stranu čtečky i miniaturních RFID mohou být kdekoli. Máme je na bankovní kartě a odnášíme si je s lecjakým produktem z obchodu. ()