Luther - Série 5

(séria)

Když se v bezměsíčném přítmí Londýna zrodí nová noční můra, inspektor John Luther (Idris Elba) musí znovu čelit hlubinám lidské zkaženosti. Zatímco série děsivých vražd nabývá na troufalosti, Luther a nová seržantka Catherine Hallidayová jsou zmateni změtí stop vedoucích špatným směrem a zdánlivě nastražených tak, aby střežily nevýslovnou hrůzu. Přestože ho případ přivádí nebývale blízko k podstatě skutečného zla, zdráhavý Luther musí také čelit démonům z vlastní minulosti. Zatímco se znovu ocitá v palebné linii, musí si vybrat, koho má chránit... a koho obětovat. Ať už se rozhodne jakkoli, bude to mít pro lidi kolem něj zničující následky... a on sám už nikdy nebude stejný jako dřív. (HBO Europe)

BoXBe

Masakr to byl nemalý. Rozjezd skvělý, strach z vraha nepolevil do konce. Ale, Lutherova dilemata, která řeší s kačeří ženou, jsou vpravdě tak únavná, že kdyby tam tahle linka nebyla, vlastně by mi nic nescházelo. Na druhou stranu by to pak byla úplně obyčejná, snad jen trochu brutálnější, detektivka jako každá jiná. Že se scénáristi nemažou s tím, kdo přežije, sice připomíná už dávné Sedm a od té doby každý druhý drsnější seriál, ale navěky tohle replikovat fakt nepůjde. Bude třeba najít zase jinou zlatou žílu. ()

Locksley

K čemu bylo zjištění, že je najatej zabiják teplej? K hovnu. Stejně jako v předchozí sérii nám museli vnutit informaci, že policejní kolegyně má doma těhotnou přítelkyni. Taky k hovnu. A nejvíc mě rozesmál pochůzkář Ind, kterej měl místo čepice policejní turban s odznakem. Zasmál jsem se nahlas. Z připitomělejch anglánů mám fakt dost. Luther je pěkná blbost a vysoký hodnocení si rozhodně nezaslouží! ()

Charlie84

Poslední (snad) Luther to nemá lehké. Elba je stále ikonický, leč způsobem, který byl před 10 lety cool, před 5 ok a dnes…všechny výtky zde zmíněné samozřejmě platí. Luther moc nedává smysl, trable postav roztažené přes pět sezón nemůžou fungovat už z principu, tady je to o to víc vidět, protože je to fakt pořád to samé. Na popáté se to už všechno nutně muselo aspoň NĚJAK vyřešit, což samo o sobě dávalo sérii určitý drajv. Navíc si Luther kvůli nové kolegyni (velice dobrý casting) většinu času hrál na správňáka, což byla vítaná změna. Vyřešilo se to samozřejmě dost divně, přesto by bylo rozumné to tak nechat a už se k Lutherovi nevracet. Pokud přesto scénáristé a Elba dojdou k opačnému názoru, asi mě opět ukecají. Bude to zase to samé, opět přiměřeně blbé a Elba to opět utáhne. Nebo možná ne. Doufejme, že se to nikdy nedovíme. ()

emma53

Tak jsem na tom podobně jako Thomick. Za sebe jen mohu napsat, že první dva díly byly ještě bezvadný, ale na konci už byl asi Neil Cross unavený, protože jsem byla díl od dílu zklamanější a poslední díl to totálně zazdil a jak už se tady píše, tak poslední půlhodinu jsem nevěřila svým očím, to opravdu ne. je to velká škoda, protože celého Luthera předtím jsem jela pomalu na jeden zátah a teď totální krach. Takže mého oblíbence Idrise si dám a snad mi to zvedne náladu ve Špíně Baltimoru. Ach jo.... ()