Zmiznutie Alice Creedovej

• Česko Zmizení Alice Creedové (viac)
Veľká Británia, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiálny text distribútora)

PamelaJJK

Famózní thriller britské školy, který nemá chybu. Z minima dokázal vytěžit maximum. Absolutní spokojenost! Trio herců je naprosto úžasné. Film má vcelku svižné tempo, nemá hluchá místa a dokonale vtáhne do děje. "Němý" úvod v kvapíkovém tempu je pozvánkou do filmařského ráje a zbytek filmu je procházka rajskou zahradou. Tento snímek je dokonalou ukázkou psychologického a emocionálního thrilleru. ()

Facerr

Za málo liber moře muziky. Fakt minimální rozpočet (padla na to akorát jedna oprejskaná dodávka:), hereckej koncert tří lidí, ale k tomu výbornej scénář. Všechno do sebe nepředvídatelně zapadá a vy si sami pro sebe řeknete několikrát "cože??".Moc by mě zajímalo, co by páni filmaři tohohle díla udělali s pořádným rozpočtem, jaký dostávaj tvůrci hollywoodských blockbusterů. Asi by to byla taková pecka, že bysme koukali s otevřenou pusou na plátno ještě půl hodiny po závěrečnejch titulkách:) ()

elanista1

Mnozstvo prekvapeni a zvratov, je zabavne sledovat ako sa dej vyvija len s troma postavami, ktore su vsak charakterovo prinajmensom zaujimave, kazdy ma s kazdym nieco rozohrate a kazdy pred niekym nieco taji. Ale nevyhneme sa parkrat nepochopitelnemu chovaniu postav a slovam, ze "ja by som to urcite neurobil takto", avsak celkovo mozem byt spokojny. ()

Bajislaw

Komorní thriller, vsázející především na herecké výkony a vynalézavost scénáře. Vynikající výkon podávají především typově skvěle zvolený Eddie Marshan, širšímu publiku známý jako inspektor Lestrade z nových filmů o Sherlocku Holmesovi a krásná Gemma Aterton, fungující pohříchu jako dekorace v akčních hollywoodských spektáklech Souboj titánů a Princ z Persie. Ve Zmizení podává v roli duchapřítomné Alice přímo heroický výkon. Strhující expozice a mrazivý úvod později uvolní prostor složitější hře s divákem. Přestože Zmizení Alice Creedové rozhodně není bez chyby, má nezpochybnitelnou schopnost zanechat v divákovi hluboký dojem. ()

rigby

Figurky jsou rozdány, partie rozehrána. Ale kdo je vlastně na tahu a jak celá hra dopadne? Film nabitý tísnivou atmosférou, plný nečekaných zvratů. I když ten konec se vlastně dal odhadnout... ()

djcremo

Úvod dokonalý. Prvých 10 min. ako pripravujú miestnosť pre unesenú Alice Creed, nezaznie ani slovo a ešte do toho ladí aj hudba. Priemerný žánrový komorný príbeh, ktorý si vystačil s troma hercami a pomaly celý film s jedným bytom. Zo začiatku to začalo dokonalé, ale potom už film pomaličky stráca dych a v asi poslednej polhodinke už z dychom nevládze. Už keď sa do niečoho takého pustiť, tak vypilovať poriadne psychológiu postáv. Má to aj niekoľko zvratov, ale tie až tak závratné nie sú. Taký slabší priemer. ()

FEAR99

Je až k nevíře s čím J Blakeson pracuje až tak úspěšně, aneb jak s minima dosáhnout maxima. Tři herci, jeden les, jeden barák, 10 minutová počáteční scéna bez jediného mluveného slova + jednoduchý scénář, který skrývá dva-tři zvraty, aby nakonec skončil tím nejjednoduším možným způsobem. Pro někoho méně snesitelný konec, pro někoho naprosto vyhovující konec (beru tu druhou variantu). A jak se říká, v jednoduchosti je síla a to tento film vystihuje doslova do puntíku. O to víc překvapí výborné (!) herecké výkony všech zůčastněných, zejména v poslední době dost v kurzu Gemma Artenton, která si po Princovi z Persie vybrala další zajímavou a dobrou roli. Dále aspekty jako kamera, střih apod. jsou na to, že jde o nízkorozpočtový snímek velmi fajn a prakticky neubírají nic ze strhujícího a napínavého zážitku. Takhle nějak si představuji levný, ale o to působivější thriller, který až na pár hluších míst nezakopne a jede kupředu jak splašený vlak. Jednoznačně palec nahoru a u mě s přehledem 80%. ()

david666

Mezi třemi lidmi je tady více zvratů a překvapení než v některých filmech, kde mají jednotliví protagonisté různě propletené osudy. Navíc v Gemmě Artenton je jistota skvělého zážitku - této herečky jsem si všiml poprvé v Souboji titánů a od té doby ji "fakt můžu". Myslím, že budoucí hvězda - no možná už současná. Takže si myslím, že nahé scény v tomto filmu již v dalších neuvidíme:-). Zdatně ji však sekundují mužští představitelé. Film u kterého jsem seděl bez hnutí a jen čakal jak dopadne. Napětí, vcelku reálné scény - co víc si od dobréhu thrilleru přát? Začáteční přípravy na akci jsou natočeny skvěle-beze slova, přesto mrazivé. ()

MFZB

Už sa mi žiadalo konečne si pozrieť nejaký iný filmík ako horor, a ako tak pozerám tak som sa správne rozhodol, že som siahol práve po tomto thrilleri. Vynikajúci filmík plný napätia s dobrými hereckými výkonmi. Rozhodne som sa pri filme nenudil ani minutu a film ako začal, tak hneď sa dialo niečo a nebolo treba vyčakávať dlhý čas na úvodné vykecávanie a oboznamovanie sa s postavami, čo býva zvykom u väčšiny snímkov. Proste paráda, fanúšikom tohto žánru určite doporučujem...80% ()

Horác

Film o únosu, který se zvrtnul, je zabalen do úsporného přebalu. A ta minimalističnost mu sluší. Prvních několik minut si dokonce vystačí jen s obrazem, a jaká je to rána. Roubík v puse jsem úplně cítil. A závěrečný odjezd Alice za doprovodu písně Holy Moly byl jak z hrdinského eposu. Nízkorozpočtová komorní paráda. ()

punco

Scenárovo výborný chladný thriller dráma, ktorá dokáže vyťažiť zo zápletky a troch postáv naozaj veľmi veľa. Prvá scéna sama o sebe by mala byť určite aj oficiálnym trailerom na film. Veľmi milé prekvapenie s malou chybičkou krásy, a skvelými hereckými výkonmi( Compston mi až nezdravo pripomínal miestami mladého Nortona). u mňa 80 % ()

Saxos

Hetero-bukanýrskej trojúhelník. Klady: stálo to málo peněz; na jednu místnost s počtem herců od jednoho do tří získáme spoustu zvratů a baví nás to. ()

e-pilot

Ve stručnosti lze tento snímek popsat jako nadmíru povedené kriminální drama o únosu, s dějovými zvraty (bohužel, jen napůl nečekanými), podpořené věrohodnými hereckými výkony všech tří hlavních a dlužno dodat, že jediných herců a s koncem, který by vás ani ve snu nenapadl. Osobní poznámka - na podobné filmy se nejraději koukám jen jednou, abych si vychutnal překvapení ze zápletek. ()

montel

Alice Creedová (Gemma Arterton) je unesena dvěma maskovanými muži, ˇkteří požadují po jejím otci výkupné. Mají vše do puntíku skvěle vymyšlené, ale jejich plán brzy přinese značné trhliny...Thriller, ve kterém uvidíte pouze tři postavy, mě bavil zajímavými zvraty, ale na to, aby byl film skvělý, musí mít buď výborný děj nebo charismatickou postavu, což tady bohužel chybí. 40% ()

Matt2626

Rýchly, pekne akčný, dobre natočený a slušne zahraný britský snímok, ktorý však nedokáže ponúknuť viac, než ukáže na samom začiatku. I keď sa v priebehu udeje pár zvratov, nie každý je celkom reálny. Ale každopádne stálo to za pozretie a nesklamal. ()

grafvonlugos

Velice napínavý komorní film. Gemma se mi zatím líbila ve všech filmech, co jsem s ním viděl a v tomto obzvlášť. Je prostě dokonalá. I ten roubík jí slušel :-) ()

malyLibor

Tak, a já dám zase pět hvězd. Film se mi moc líbil. Je úžasné, že v celém filmu se skutečně objevili jen a pouze tři herci a zcela minimum prostoru, a přesto byl živý, poutavý, napínavý.... Bylo v něm několik zvratů, z nichž některé jsem těžko rozdýchával, a taky tu byl happy end, což mám rád... a navíc ta dokonalá hudba. Takže zase pět hvězdiček. Asi se dívám jen na zajímavé filmy. Je fakt, že když mne film nebaví, tak ho raději vypnu, než abych sem psal potom jak moc se mi nelíbil... Jsem holt trochu divnej :-) ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)