Frankie, syn mafiánského bosse Dona Paola, a Tony Fargo právě uskutečňují důležitý "obchod", když dovnitř vtrhne skupina maskovaných mužů, která se chce zmocnit drog i peněz za ně. Nebýt toho, že ve skrytu čekal i Tonyho bratr Vince, oba muži by byli mrtví. Tony ale prohlašuje, že s drogami nechce mít nic společného. Ostatně ani společenství se surovým a pudově jednajícím Frankiem mu nesedí. V téže chvíli se ale Frankie dozvídá, že zemřel jeho otec Don Paolo... Zanedlouho se scházejí mocné mafiánské rodiny, aby se poradily, jak si rozdělí město Las Vegas. Jelikož Frank je ještě příliš mladý, než aby vedl rodinu, Don Angelo navrhuje, aby se zatím spojil s ním. Až do své role doroste, on mu vše přenechá a Frank zaujme otcovo místo. Všichni naoko souhlasí, chamtivý a ambiciózní Luigi Orlando se svou ještě ambicióznější ženou Marií se ale rozhodou, že dostanou polovinu města pod svou kontrolu. A Orlando ihned začne jednat...Frankie velice miluje mladou Irku Ruby, se kterou se dokonce hodlá oženit, přestože nepatří do "rodiny". Právě se ale chystá na měsíc odjet, a tak Maria půvabnou blondýnku, která se chce stát zpěvačkou, vyhledá. Dohodne jí schůzku s Donem Angelem, který by jí mohl pomoci. Tomu se dívčiny písně skutečně líbí, a když se mu Ruby nabídne, udělá z ní svou vydržovanou milenku. To se ovšem okamžitě dozví Frank, pochopitelně zase "díky" Orlandovi, který mu podstrčí anonymní dopis... Frank se rozzuří a Ruby surově zmlátí. Dívka musí do nemocnice. Když se Frank dozví, kdo je jejím milencem, nemůže věřit svému sluchu: jeho "skoro otec" Angelo! Když naopak Angelo navštíví Ruby v nemocnici a zjistí, co jí Frank udělal, chce ho nechat okamžitě zabít. Přestože Angelo nevěděl, že Ruby byla Frankova dívka, pochopí, že od této chvíle stojí oba na opačných stranách barikády... (oficiálny text distribútora)

honajz

Filmy o problémech v mafiánských rodinách nemám moc rád. Vlastně ani nevím, proč vznikají. V podstatě jde jen o oslavu utrpení lidí, jak těch, které mafiáni okrádali či vydírali, tak i těch rodin samotných, kde na příslušnost k "rodině" většinou všichni doplatili životem. Tenhle dvouhodinový film, rozvláčně a pomaličku vyprávěný, vlastně nakonec není také o ničem jiném, protože většina postav zhebne, než závěrečné titulky začnou (takže ani nemá smysl si je oblíbit, či ne), nebo jsou na vozíku a nepohybliví, snad jen ten chlap, co vylezl z kriminálu zrovna včera, ještě žije... Netuším, co ten film měl či chtěl říct. Že se se mafiáni střílejí mezi sebou, ať kvůli náznaku podezření, nebo kvůli touze po větším území? Že někteří z nich sice jsou také hajzlové a vrazi, ale ne až tak velcí? A ta zápletka se zpěvačkou, ach jo. ()

slunicko2

Mafiánka bez uměleckých ambicí, jaká to úleva! 1)  Po Kmotrovi, který se mi líbil - nelíbil zhruba stejně jako dead Don logicky vznikla celá řada apologetů, přiživujících se na oblíbenosti žánru. Nic nového ve věci filmů o mafiánech uvedené dílo nepřináší._____ 2)  Zaujali mě 32letý Robert Forster (následník Frank) a především 37letý přitažlivý Frederic Forrest (jeden z bratrů Tony Fargo)._____ 3)  Spoiler. Neodpustím si jednu poznámku ke scénáři. Don Angelo rozpoutává boj na život a na smrt proti Frankiemu, aniž si zjistí, jaký vlastně je protivníkův vztah k předmětu sporu? Jeho očividně unáhlená reakce, člověka, který velí významnému gangu a umí se skvěle chovat, je v přímém nepoměru ke zmiňovaným skutečnostem. Kdyby se s ním alespoň pokusil domluvit, ale on ne. No jo, kdyby se domluvili, pak by nebylo, o čem točit._____ 4)  Mimochodem, jak to, že šéfové (zde Don Angelo) jsou v podobných filmech vždy tak distingovaní? Kde se naučili zdvořilému chování? Při přestřelkách na ulici?_____ 5)  A tak pro mnohé diváky jedinou významnější atrakcí snímku je Topless Bottomless Bar._____ 6)  Výstižný koment: honajz**. ()

Han22

Říkal jsem si kolik vykrádaček Kmotra se asi objeví a hle první přišla hned rok poté. Fleischer to ustál celkem se ctí, ta spleť mafiánských vztahů je fajn, prostě jeden Don chce rozpoutat válku mezi dvěma skupinami a tak využije pipinu, co neumí udržet nohy u sebe a válka je na světě. A zejména v druhé půlce mají všechny ty vraždy či střílečky grády, zejména odpálení hotelu a následné palba z kanálů. Jen si člověk říká, co proboha dělá policie. A proč se všichni chovají jako pitomci, nepřemýšlí kdo za tím stojí a nikoho nenapadne zvednout telefon a promluvit si - jak se na konci ukáže, vše vyřešit byla otázka dvou minut. V první půlce navíc celkem nuda, podpořená tím, že kromě Quinna tam není jediný charismatický herec. Prostě hodnocení odpovídá známosti filmu tady... solidní průměr s plusy i minusy na 3*. ()

D.Moore

Očividná odpověď na o rok staršího Kmotra, obzvlášť tedy v závěru, kdy se mafiáni navzájem střílejí (vynikající scéna, vrchol filmu), podřezávají v holičských křeslech, nakládají do sudů a jinak rozverně likvidují. Tehdy také Šéf je mrtvý konečně nabere tempo. Do té doby totiž jde o velmi, veelmi, veeelmi pomalý film, v němž se sice stále něco děje, ale nedá se říct, že by to "něco" za něco stálo. Anthony Quinn ovšem nezklamává stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe. ()

hlína

Tak tenhle film si budu pamatovat, protože to byl první a dosud jediný film ke kterému jsem na ČSFD napsal komentář jako první :) Ale určitě bych si ho radši pamatoval protože byl něčím úžasný, výjimečný a nezapomenutelný. Bohužel to se nekonalo, film sice má svou kvalitu, ale místy se táhne pomalu jak med stékající po těle nahé ženy, která ale není natolik hezká aby ho chtěl někdo slíznout. ()