Lovci drakov

• Česko Věk draků (viac)

V jednom z kráľovstiev v hlbokom stredoveku poľujú tvrdý kapitán Ahab (Danny Glover) a jeho posádka na drakov. Netrvá dlho a pripoja sa k nim charizmatický harpunár Ishmael (Corey Sevier) a jeho najlepší priateľ Queequeg (Kepa Kruse), ktorí sú pri pátraní po ďalšom okrídlenom nepriateľovi veľkým prínosom. Nuž a k posádke neoddeliteľne patrí aj krásna Ahabova adoptívna dcéra Rachel (Sofia Pernas). Jej zatrpknutý otec má, žiaľ, pred očami jeden jediný cieľ – pomstiť sa bielemu drakovi, ktorý ho pred rokmi pripravilo o celú rodinu a má na svedomí jeho od hlavy po päty desivými jazvami posiate telo! Šialenou túžbou po pomste hnaný Ahab vťahuje svojich ľudí bezohľadne čoraz hlbšie do temnoty, z ktorej už možno nebude návratu späť. Keď sa im napokon podarí dostať až do jaskyne, ktorú onen biely drak obýva, čaká Rachel ťažké rozhodnutie – buď bude pri svojom otcovi v jeho temnom boji stáť i naďalej sprevádzať, alebo od neho a jeho sebazničujúceho pomstychtivého ťaženia ujde a s Ishmaelom začne niekde ďaleko od toho úplne nový život...?! (TV Markíza)

blackJag

Drakobijná parafráze na Mevilleova Moby Dicka není dobrým filmem, rozhodně ale nejde o titul, ke kterému by se hodil (neřku-li patřil) pejorativní přídomek "2xx. nejhorší film". Toto fantasy béčko nepatří ani do první tisícovky... Důvody? Na laciný dvd-direct škvár má překvapivě slušnou výpravu a triky a co se týče obsazení, to mohlo být ještě o několik tříd (kulantně řečeno - mohlo být třeba komplet obsazeno českými herci, to by byl teprve šrumec) horší - připouštím, že neznámá dívčina měla jít minimálně do půl pasu, prostor na to byl. Zakopaný pes filmu je v něčem úplně jiném, než jsou na bakšiši závyslé aspekty, v něčem, co šlo s vynaložením minimálních prostředků jednoduše uhlídat - kroutí se v choré logice a špatně pracuje s původní látkou, kterou vykrádá (ctí). Středověký transportér ve tvaru lodi je v pohodě proprieta, na základě čeho se ale pohybuje? Draky je podle příběhu nejlépe lovit v lesích a horách - jak by se tam ten kolos asi dostal? Nesoulad ve vnitřní logice a nevhodný verbálně stylizovaný rámec vyprávění jsou hlavními původci zlomeného vazu této dračí taškařice. II Scénář: McKay Daines (na motivy klasického románu BÍLÁ VELRYBA amerického spisovatele Hermana Melvillea). 45% ()

Karlas

Prapodivná adaptace Melvillova románu Bílá velryba, kde skupina lovců pronásleduje na místo mořského savce, bílého draka. Přestože film obsahuje některé zajímavé nápady, není to nic, co by mne nadchlo. I když mám rád dobrou fantasy a jsem obdivovatelem trikových scén, s tímto typem filmů si nějak nerozumím. Stejně tak nemůžu přijít na chuť rádoby ženským bojovnicím, které ve mně budí spíše pohrdavé pousmání než sexuální obdivování hrdinky. Nicméně pro nudný večer možná koukatelná podivnost. ()

MartinezZ

Poblázněný Danny Glover brázdí v zimě a sněhu po souší na své lodi (!!!) ve snaze pomstít se (bílé velrybě) bílému drakovi. Doprovod mu dělá trojice žoldáků, jedna modelka a nově příchozí dva modelové. Uvnitř skupiny se odehrává jakoby příběh, ale ten je zcela nepodstatný. Nosným trámem je tu minulost Ahaba (Danny) a Rachel (modelka). ~~~ Draci stojí za prd, jsou tu pořádně vidět jen dva a to dohromady z celého filmu maximálně tři minuty. Akční budiž, fantasy = párek draků, kde se vzalo v popisu sci-fi mi není jasné, chybí žánr drama (spíš melodrama). Jediný herec, který hraje , umře jako první, Danny účinkování asi dostal příkazem, ostatní zabírají v záběrech místo zmrzlé krajině. Snad jen posledních pár minut konce ma jakýs takýs smysl. Špatné, zapomenutíhodné, za zhlédnutí nestojící. ~~~ Jděte si raději uvařit kafčo a koukejte na kapající horkou vodu v kávovaru, oproti 'Věku draků' je to "vodvaz". ()

maverick10 odpad!

Vsechno podstatne uz tu bylo receno, avsak musim se pozastavit nad moudrym indianskym nacelnikem a bodyguardem v jedne osobe, ktery celym filmem nesl to filosoficke duhovno. Moudre vety typu: "Vsichni musime umrit." bych zaradil do pokladnice narodni moudrosti!!! Clovek se tesi na Vinnieho a oni nam z nej udelaji smazenku hned na zacatku, pak nam tam akorat zbyde radoby drsna modelka, ktera prisla na drevenou kocabku asi primo od Elle, nebasnik, ktery ma asi takovou jiskru jako Ludek Sobota a Denny Glover u jehoz postavy uz mi chybela jenom pronesena hlaska: "Na tyhle blbosti jsem uz starej!" Nechapu jak se muze vyplatit nekomu tohle tocit! ()

lennyd

Ishamel se svým přítelem se, jako vynikající harpunář, připojuje k nejlepšímu lovci draků v zemi, kapitánu Ahabovi (Danny Glover). Společně s posádkou jeho lodi brázdí krajinou, aby ze zabitých draků získávali to nejcennější, a to dračí olej. Ale Ahab touží po něčem jiném - zabít velkého bílého draka, který mu v mládí zabil sestru - a je ochoten pro svůj cíl obětovat cokoliv (a kohokoliv) ...Ač mám filmy o dracích velmi rád, a většinou jsem ochoten přivřít všechny oči, čeho je moc, toho je příliš. Age of the Dragons je asi nejhorší film o dracích který jsem kdy viděl. Samotný příběh sice není vůbec špatný (taky aby byl, když si inspiraci bere z dnes již klasického příběhu), jenže to zpracování. I když pominu herce, kteří se tváří jako by do filmu nepatřili (až na Dannyho Glovera, u kterého pod vrstvou obvazů není vidět, jak se tváří), tak film obsahuje snad veškerá filmová klišé, na které si jen vzpomeneme.. Achjo, chudáci draci, toto si přece vůbec nezaslouží.. ()

• Herec Danny Glover (Achab) byl na place přítomen pouhých 11 dní, a proto v poslední den natáčení namlouval ve studiu repliky postavy Achaba – z toho důvodu bylo několik scén natočeno s dvojníkem. (fiLLthe3DD)
  • Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)