ČT Live - Peter Lipa

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2005, 60 min

Záznam koncertu populárního slovenského zpěváka z pražského Paláce Akropolis. Mezinárodně uznávaný a respektovaný zpěvák, hudebník Peter Lipa, který se narodil 30. května 1943 v Prešově, účinkoval za podpory své vynikající doprovodné skupiny ve složení – klávesy Juraj Tatár, baskytara Martin Gašpar, saxofon Michal Žáček a bicí Marcel Buntaj – ve středu 23. března 2005 v pražském paláci Akropolis. Koncert trvající přes dvě hodiny přinesl všechny známé hity Petera Lipy (Páni v najlepších rokoch, Maturantky, Domácí kutil a Dobré skutky), ale také hity z úspěšného alba „Beatles in blue(s)“. S Peterem Lipou vystoupilo také několik zajímavých hostů – Jana Kirschner, Ondřej Konrád a Zdeněk Bína. Peter Lipa je nejen zpěvák a skladatel, ale také hudební organizátor, moderátor, manažer jazzového hudebního života, dlouholetý dramaturg a promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. V osmdesátých letech minulého století zpíval Peter Lipa v Blues Bandu Luboše Andršta. Tehdy mu byl udělen také titul zasloužilý umělec. (Česká televize)

alonsanfan odpad!

Starý jazzový vlk vyjící na měsíc. Bohužel nic pro moje uši. Po zprzněnině The house of rising sun jsem musel vypnout, neboť jsem se cítil, jako by mi někdo nasral do uší. Výplach jsem učinil Bachem. Nic proti panu Lipovi ani proti jazzu, tohle prostě není hudba pro mě, takže mé hodnocení neberte vůbec vážně :c). ()