Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

Dexter666

Zažil som sklamanie... Žiadne také, ako keď sa dieťa dozvie, že darčeky nenosí Ježiško, ale také z filmového očakávania... Naozaj som si myslel, že pokračovanie venované súboju s úhlavným nepriateľom bude o čosi lepšie. Dočkal som sa však akéhosi agregátu natočených scén poukladaných podľa časovej následnosti. Jednoducho povedané film netvorí jednoliaty celok. Predlhé užvástané nepodstatné scény (ktoré ak sú, by mali tvoriť chémiu medzi protagnostami) sú iba na príťaž, vtipu je menej a takisto aj akcie, vyvrcholenie je slabo gradované (chcelo by to lepší strih) a samotný epilóg mohol byť otvorenejší ( !SPOILER: čo ak by sa Watson postavil od písacieho stroja a na jedno zaťuknutie by sa vrátil do miestnosti a keby sa pozrel na papier, videl by doplnený otáznik nevediac, kto je jeho autorom?). O to viac mi je ľúto Zimmera, ktorý v podstate nemá na čom tvoriť dobrý soundtrack - napriek tomu si však myslím, že urobil, čo mohol a Shadows 1,2,3 je výborný počin. Slabé 3* ()

Horác

Opět mě na tom hodně baví celková obrazová atmosféra, rošťácký humor (rošťácký je hrozný slovo, žejo?) a hudba. Negativem je častá rozvleklost, natahování, možná zbytečnost některých scén. Pán nedaleko ode mě to přímo v kině potvrdil tím, že regulérně usnul (chrápání included). ()

rigby

Začátek byl velmi nudný, ale v polovině už to dostalo trochu spád a napětí. Nicméně nemusím nekonečně dlouhé scény, ve kterých běží vše krok po kroku zpomaleně. Závěrečný převlek mě ale dostal. V průměru průměrný film... ()

Benjo

Lepší než 1.díl. Moriarty je dokonalý nepřítel...Watson dokonalý kolega a Holmes dokonalý detektiv... konec proběhl tak jak proběhl podle knih - Holmes umřel zcela jasně(Doylovi už lez krkem)....ale čtenáři si vydupali oživení ..a Doyle jim vyhověl,ale musel vymyslet, jak to okecat... Já Holmese z knih neznám, vím jen tuto historii....vysvětlí se filmově jak to tedy bylo? The End ? ()

Callie

První SH byl dobový stylový vtipný . Dvojka to se vzrušením přehání. Zápletku obalil zahlcující nános komplikovaných intrik a triků, které může divák odhalit jen za pomocí Sherlockova vysvětlujícího komentáře, protože film jeho plány prostě dřív neukazuje. Celá ta hyperaktivita tu nepřidává k zábavě nebo napětí jako spíš ke zmatku a únavě. Rvačka natočená zpomaleně, aby mohla demonstrovat Holmesovo analytické myšlení, je zajímavá a originální. Popáté už ne. Hra stínů obsahuje spoustu rvaček, jednu akční scénu v lese rozměrů Zachraňte vojína R. (taky zpomalenou) a málo komediálních epizod. Jedině Sherlockovy převleky mě fakt na celém filmu bavily nejvíc. ()

petrusqa

Guy Ritchie jakoby se v prvním film jen rozcvičoval a zkoušel jestli charisma dvojice Wattson-Holmes bude pracovat a až tepreve teď naservíroval tu pravou lahůdku a využil naplno jejich potenciál podpořený propracovaným scénářem a efektní akční filmařinou + neméně charismatický protivník. ()

Zirael

Dvojka Sherlocka Holmese je o dost slabší než jednička. Jednička je film, který si klidně pustím i několikrát znova, mám-li na něj náladu, po dvojce už znova neprahnu. Tenhle film naprosto postrádal dynamičnost a svěžest jedničky, místy mi přišlo, že postrádá i děj. Ale na druhou stranu přibyly další nové postavy, jejichž význam byl ale zcela mizivý. Nechápu proč "přibrali do party" Naomi Rapace, která se ani neměla šanci projevit, protože její role byla podle mého názoru pro celou zápletku dost bezvýznamná. Další věc, které nám bylo oproti jedničce naděleno více byly zpomalené záběry. V jedničce jich Guy Ritchie užíval celkem rozumně k vysvětlení akčních scén... ve dvojce už je zpomalené kde co. Také dávka pitvoření a laciných vtípků byla vyšší (poník, převlek za ženskou,...). Netvrdím, že ten film byl katastrofa... kouknout se na to dá, obzvlášť, když člověk od toho nemá žádné očekávání... jediné čeho se bojím je, aby Sherlock nedopadl jako Piráti... zatím k tomu má dobře našlápnuto ()

Yesenka

Dokonalá hra na oko diváka, který pak ani nepostřehne, že se nám vytrácí jakýkoli důvtip. Film je zkrátka jedna velká jízda, ale copak chci moc, když od Sherlocka Holmese očekávám alespoň trochu staré, dobré kriminální práce? ()

Janie.

Nebyla jsem z toho tak dětinsky nadšená jako z prvního dílu, ale přesto se mi to opět moc líbilo :) Asi už mám pro Sherlocka v jakékoli verzi definitivní slabost (i když bezkonkurenčně vede ten seriálový). Spousta slow-motion záběrů, které mě fascinovaly stejně jako v prvním dílu (na mě asi nejlíp fungují levné vizuální triky :D), rozvíjení vztahu Holmes-Watson (další moje oblíbená věc :D), velmi svérázná verze Mycrofta a světová válka na spadnutí. Právě příběh mě však oproti jedničce moc nezaujal, i když nová postava Noomi Rapace se povedla :) A jen tak na závěr - pořád nějak nevěřím tomu, že opravdu odpravili Irene :( To je totiž asi jediná postava, u které upřednostňuji filmovou verzi (narozdíl od seriálové nikdy nespadla pod hranici lacinosti a přesto je to stejná potvora), takže pořád tak trochu doufám, že to byl jen další z jejích triků a v příštím filmu (pokud nějaký bude) se objeví znovu. Jako celek to bylo ale opravdu dobré, takže na případný příští díl jdu určitě do kina znovu :) ()

Obenny

Opět jsem se velmi těšil a zase se stalo přesně to co se mi v poslední době stává více než častěji. Sherlock mě prostě hrozně připomněl to že se opět využilo původního a skvělého prvního dílu a snaha dostat to i do druhého nevyšla, na to co jsi dali za náročné téma , padoucha rovnou i z výborné ligy výjimečných to prostě nestačí. Je to exhibice "ničeho" co prostě nejde přehlédnout, kam se vytratil ten krásný důvtip z prvního dílu, proč je to najednou úplně jiné a přitom rádoby stejné jako původní díl. Pokud jste fanouškem R. Downeyho a J.Lawa tak si jistě přičtěte *, jinak to prostě nejde přehlídnout ***! . ()

Gloriandraaa

Mne sa Hra tieňov páčila. Šla som do kina s tým, že si idem pozrieť niečo nenáročné, akčné a snáď aj vtipné. Nič viac. Nenáročné to bolo, aj som sa pár krát zasmiala, nechýbala ani akcia.... a ta scéna, keď utekali lesom a strieľalo sa na nich ako za druhej svetovej vojny.... pekne spravené efekty. Jasneee, že všetky scény boli predvídateľné, ale toto je Guy Ritchie. Mna to bavilo, dúfam, že bude aj trojka :o) ()

Dekovnik

Proč? Proč? Proč?! Jednička mě naprosto dostala. Londýn, Hans Zimmer, a RDJ jako Sherlock. Proto to mělo takovou atmosféru. Bohužel, před dvěma týdny jsem viděl MI: Ghost Protocol a Sherlock vedle něj vypadá jako starší a kulhající bratr. Tento film si hraje na něco na co nemá a nikdo se o to neprosil. Proč? Jednička měla svůj styl - tohle je ale uplně jinný film. Nicméně chabý scénář zachraňují herecké výkony a kostýmy, celkem si ty 3,5 hvězdy tento film zaslouží - kvality na to má. Já jsem ale chtěl pokračování té stylovky, od které jsem nemohl odtrhnout oči a začínal jsem věřit v zázračné schopnosti Blackwooda. Možná to chtělo vybrat jinnou předlohu, A.C. Doyla zanechal dost inspirace....... ()

Abalzo

Na tento film jsem šel s velkým očekáváním, jelikož mi z řad mých přátel bylo několikrát řečeno, že je to opravdu povedený film. A nebyl jsem zklamán. Především druhá polovina filmu byla naprostou pastvou pro moje oči. Vizuální efekty jsou dotaženy opravdu k dokonalosti, zpomalování zde jen prospívá a herci jako by si to užívali. Nicméně i malá zaškobrtnutí by se našla, například při vizuálně asi nejpovedenější scéně celého filmu - útěku lesem z Heilbronnu - tvůrci asi zapomněli kvůli vymýšlení efektů na logiku scén. Závěrečná konfrontace Holmese s Moriartym dohnala ovšem snímek opět do výšin - aneb jak to může dopadnout, potkají-li se dva géniové. ()

izolator

Robertovy hlášky byly skvělé. Jude Law mu báječně sekundoval. Celému příběhu však chyběl promyšlenější příběh. A ten pokácený les na konci - to už bylo prostě moc. Přesto slušných 65% ()

bonvivan

Nepriehľadný kolotoč akcií z ktorých jednoznačne vyhráva Ritchie-ovská naháňačka lesom. Nič viac som nečakal - nič viac som nedostal. ()

metztlimoon

Obsadenie: veľmi dobré. Dialógy a dej: vtipné a akčné. Kamera: Úžasná a dynamická. Rozhodne ma to bavilo viac ako prvý diel (až na divnú pasáž na mieste, ktoré vyzeralo ako koncentrák). Guy Ritchie vie ako natočiť príťažlivý film. Ja som sa dnes v kine neuveriteľne bavila a túto návštevu multiplexu výnimočne neľutujem. Piatok trinásteho jak sa patrí:D Silné štyri hviezdy! ()

paddy35

Tohle prostě není Sherlock Holmes, to je spíš James Bond. Kde zmizela ta krimi, kde zmizel Sherlockův instinkt, kde je jeho selský rozum. Kde tvůrci přišli na to, že je mistr převleků a dobrodružný hrdina? ()

komediant

Co do akce a humoru lepší než jednička dějově už to bylo slabší. Ke kladům filmu patří i to, že Watson má v ději více prostoru než předtím a má i lepší dialogy s Holmesem. Navíc se zde nachází jedna z nejlepších svatebních scén za poslední dobu. ()

Deeus

Šíleně roztříštěné, ale zábavné, jen si berou příliš z prvního filmu - na to by se neměla spoléhat. Pár scén bylo vážně k popukání v dobrém slova smyslu. Hudbu není třeba vychvalovat do nebes, to slyšel každý sám (poníková scéna). Na závěr mě zajímá jen jedno... byl v tom křesle na konci už od začátku, nebo nebyl?:D ()

sew810

Pro mě je Ritchieho nový Sherlock absolutně úchvatný akční a vtipný, místy mrazivý a velmi poutavý snímek, který splnil má veškerá očekávání od blockbusteru. Downey exceluje jako slavný detekiv a už si toho geniálního angličana ani jinak nepředstavím, než jako máknutýho pošuka s výrazem smažky na tripu. Jude zde hraje, v mezích všech slavných sidekickerů, toho klidného Watsona, kterého jsem si tak vždy přestavoval. Záporňák Moriarty, je po předchozím "béčkaři", kvalitní evil man jak když flákne mokrým hadrem přes tlamu. Jo je to fajn film a spousta scén, mi zůstane tam vzadu, zapsaná na hodně dlouho - mocné zpomalovačky v lese, v pánském klubu atd. Ale nikdy nezapomenu, když si Sherlock sundal ve vlaku čepec a rukou si rozetřel rtěnku, otočil se a podíval se do objektivu kamery a změnil se v par excellence Jokera. Doufám, že si toho všiml i Nolan a spol a napadla je stejná myšlenka ... ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011