Jsme v době americké "prohibice", alkohol se do USA dováží ilegálně na lodích z Evropy a na jedné takové lodi pluje i Cornelius, dobrodruh a mořeplavec, který s touto lodí ztroskotá, přežije a ukryje se v Mexiku, kde si "šmelinařením" a podvůdky chce vydělat na novou loď. Osudovým se mu stane setkání skrze filmové plátno s krásnou herečkou Lindou Larue, okamžitě se do ní zamiluje a od této chvíle si v hloubi své duše a při jejích filmech vysnívá vztah mezi nimi dvěma.. Co však snem jest, dlouho jím nezůstane, neboť se s herečkou osobně náhodně střetává na opuštěné pláži a společně pak prožívají snovou romanci.. (LiVentura)

ilclassico

Upřímně? Vůbec mě to nebavilo. Dobrodružství hlavního hrdiny byla tak nedobrodružná, komické prvky tak neúsměvné. Na to, že jde o zfilmování knižní předlohy, děj byl řídký, scénář slabý. Příliš mnoho vaty. Logicky naskočila nuda. Mám obavy, že tohle se fakt nepovedlo. Hvězdy hráli jako vždy, ale nefungovalo to. Zůstaly jen oči pro pláč. V rámci žánru za (slabé) 3. ()

gizi

Film se trochu vymyká tomu, co jsem vůbec čekal. Není to ani moc komedie, ani moc legrace. Dá se na to ovšem, dívat, i když je tam dost slabých a nudných míst. Vůbec celková délka je přehnaná, film se ke konci neúměrně vleče. Plus patří dobré hudbě. Když dám 60%, je to skoro moc. 2.5.12. ()

66JIRINA

Mě to neskutečně bavilo. Lino byl opět perfektní sympaťák. S Bardot meli skvělé kostýmy. Překvapivě momenty když Bardotka která se nejprve prezentuje jako prekrasná a svudná ozdoba neschpná samostatneho života je na lodi v jednu chvíli schopnější než kapitán. Dalsi a dalsí momenty např. když Lino se předhání u panáků rumu takzvaného,,valu" kdo dřív vypije 12 rumů... Clive v roli šlechtice překvapil velmi vtipně se soubojem šavlemi, zejména když se o to snažil ještě v závěru u té kašny. A drsná hra na slepého je teda opravdu horší jak ruská ruleta. A takový drsný chlap jakým byl kapitán a pašerák je zároveň cíťa u plátna v kině ... ()

PeterLBerger

Proč všechno, v čem hraje BB, musí být tak neskonale stupidní? To se přece nedá ospravedlnit jen tím, že je to mizerná herečka. V rumovém bulváru je to navíc nastárlá BB. Téměř 40 na začátku 70.let je jako dnešních 60. Takže nepůsobí jako sexbomba, ale jako důchodkyně, která bývala sexbombou. Prostě trapas. Škoda času diváka. ()

Davis81

Tohle působí lacině, Lino Ventura je můj grand acteur du cinema francaise, ale tady...nějak mi tam neseděl, ten děj byl slabý, prostě kdyby tam nehrál, tak to hodnotím ještě hůř. ()