Jsme v době americké "prohibice", alkohol se do USA dováží ilegálně na lodích z Evropy a na jedné takové lodi pluje i Cornelius, dobrodruh a mořeplavec, který s touto lodí ztroskotá, přežije a ukryje se v Mexiku, kde si "šmelinařením" a podvůdky chce vydělat na novou loď. Osudovým se mu stane setkání skrze filmové plátno s krásnou herečkou Lindou Larue, okamžitě se do ní zamiluje a od této chvíle si v hloubi své duše a při jejích filmech vysnívá vztah mezi nimi dvěma.. Co však snem jest, dlouho jím nezůstane, neboť se s herečkou osobně náhodně střetává na opuštěné pláži a společně pak prožívají snovou romanci.. (LiVentura)

Martin741

Dobrodruh a Moreplavec, oceanoplavec a smelinar a paseracky bitkar a macho Vino Lentura sa zamiluje do akejsi vydojenej 40 -ky, ktora uz pomaly ale isto starne a ma zauzivane ritualy ktore nemieni opustit. Vydojenu 40 -ku tu hrala Brigitte Bardott, ktora rozhodne nebola skvela, mala k tomu poriadne daleko, a este par veci mi na nej vadili. No a na tomto vznikol film. Super, beriem. Viem, ze jestvuje aj zaner romanticka komedia, a tu je jedna z nich v plnej krase a kvalite. teda tej krase nepomohli ani tak kulisy ako exteriery. : 74 % ()

Dale

Videl som nejakú 90-minútovú lite verziu a neviem, či to bolo tým, ale ten film akosi nemal ani hlavu ani pätu a väčšinou som sa dosť nudil. U filmov s BB to nie je nič zvláštne, tie nikdy nespoliehali na kvalitný scenár, stačilo pár scén, kde bola viac alebo menej obnažená a cieľ splnený. Tu je aspoň jeden poriadny herec, Lino, no ani on nezachráni, čo scenárista a režisér domrví. ()

Padme_Anakin

Dobrodružná komedie z časů prohibice, kdy se alkohol (nejen zmiňovaný rum) pašoval na lodích. Jedná se o příjemnou, oddechovou záležitost, Lino Ventura v roli Cornelia, kapitána lodi, šarmantního svůdníka, zdatného pijáka a posléze po uši zamilovaného muže, se mi moc líbil. Za zdařilý závěr dávám čtvrtou hvězdičku. ()

kaylin

Tohle je hodně slabé. Respektive ono je to herecky celkem zajímavé, jsou zde použité různé formy kamery, ale to všechno jen proto, aby se Lino Ventura a BB mohli předvádět. Jiný smysl to moc nemá a ten jejich romantický příběh není z těch, po kterých byste skutečně vzdychali. Navíc z BB jsem měl pocit, jako že ji to ani nebavilo. ()

Enšpígl

I když ve filmu hraje dvojitý sexy béčko, troufnu si říct že bez Lina Ventury by mě ten film moc nebral, ale tenhl chlapík umí snad i hovno proměnit v diamant. Jeho herecký kreace a obličejová mimika, to je fakt něco neskutečnýho, prostě umí, navíc i když je za kašpara a ocitá se v trapné situaci, pořád z něj jde chlapácký charisma jako z málokoho. Myslím si, že Lino si učinkování v téhlě groteskní hříčce dost užíval. Bohužel film jako celek je příliš zdlouhový a tak se spousty vtipných momentů ztrácí v naprosto nesmyslně přepálený stopáži. Nejvíc mě potěšila ta námořní honička na rumovým bulváru a samozřejmě konec. V koncích tenkrát mohli frantíci pořádat doučovací kurzy pro zbytek světa. ()