Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

Scaevola

Podivuhodné dílko… Fandové východní animace (a patrně i jakési japonské hry) zřejmě zaplesají a četné odkazy na klasickou literaturu mě potěšily, protože jsem většinou věděl, o co jde, ale jinak jsem vyjma několika pěkně nakreslených ňader neviděl nic, co by mne zvláště zaujalo. Katolická tématika působí nuceně, obměny režisérů nepřinesly nic ozvláštňujícího a akce kvapila tak bleskurychle, až jsem se ve výsledných omalovánkách nevyznal. Tenhle styl není pro mne, už bych to měl přestat zkoušet. ()

Wally Mroz

No anime opravdu rád nemám, ale tenhle film je vyjímka.Kdyby byl natočen jako hraný,určitě by se nepodařilo vystihnout atmosféru, ale díky anime si to povedlo.Film má super děj, je napínavý a je to i pořádná řežba, normálně by to asi působilo jako kýč, ale tady, Bomba!! ()

Gabriel_cz

Velmi zajimave americke anime, ktere jakoby z oka vypadlo stejnojmene videohre. Spousta krve, "krasny" nahled na peklo jak celkove, tak jednoho krizaka Milovniky anime nezklame, neznale potesi a ti, kteri takovy druh filmu maji radi budou nadseni ()

bystroocko

Moc hezký film. Koukal na to přítel u vedlejšího počítače, já animačky tohoto stylu moc nemusím, ovšem po několika minutách jsem přestala používat svůj počítač a koukala mu přes rameno a po několika dalších minutách jsem si i přisunula židli. Velice kvalitně "udělané", příjemný dabing, hudba, a cesta peklem přesně tak, jak bych si ji představovala. ()

croftak

Originalita je znát už jenom v samotném pojetí snímku, bohužel jsem nečetl knihu a tak nemohu soudit do jaké míry jsou autoři originální , anebo co jenom obšlehli. Jestli tento film , měl být reklama na hru, tak je to tímpádem zatracené skvělě odvedená práce. / po shlednutí filmu, kdybych měl konzoli a peníze na to, hned proto utíkám / Na druhou stranu, akční scény se mi nezdáli nějak skvělé, chvílemi nudné, nejvíce se mi líbilo samotné představení pekla jako celku.S pekelnýma ušima 4/5 ()

siki37

úchvatné! nie som žiaden fanúšik poézie, no po zhliadnutí Danteho pekla ľutujem, že som doposiaľ nepoznal tento nádherný príbeh lásky. lásky k žene, k Bohu a k pravde. animácia bola síce biedna, ale dej je tak pútavý, že mi to vôbec neprekážalo, sledoval som Danteho ako v dialógu s Vergíliom líči svoj životný príbeh, ako spoznáva svoje hriechy a snaží sa zachrániť Beatrice, ktorá trpí vlastne za neho. priznávam, že záverečné slová vyrieknuté v Očistci som nepochopil, no aspoň mám motiváciu zohnať si slovenský preklad Božskej komédie ()

Mr.Lordi

Kurvafix... No můžu říct že po dlouhé době dobře zpracované postavy, žádne nerealistické tělesné konstituce jak to většinou v anime vídáme. Spousta řežby, spousta krve, rozhodně to za to stálo. Sice jsem nechápal měnící se vzhled hlavních hrdinů, ale dotvářelo to atmosféru (asi jak čelil svým vlastním hříchům??). 90% ()

Peterek82

Hru jsem nehrál. Od animáku jsem čekal hodně a dostal mnohem více. Odveršované peklo bylo neuvěřitelné. Důvod proč nedám hvězdičku navíc je délka. Přišlo mi to moc uspěchané. Jinak nádhera. Takhle zvizualizované Peklo jsem ještě neviděl. A ano, asi takhle jsem si ho vždy představoval. Až na Lucifera teda :) ()

Andy.222

Bože, Dante kam s tebou? Jako anime musím říct, že tvá kresba se mi příliš nelíbila a i ty bojové scény mi přišli docela primitivní - znám mnoho lepších anime klání. Jako fantasy ti nemohu nic vytknout, máš vše co máš mít a šablony se držíš vcelku spolehlivě, jako celek... nejsi špatný, ale viděl jsem mnoho lepšího, nemáš vlastně co originálního nabídnout, snad jen vzhled některých démonů a kruhů pekla, obzvlášť Cerberos byl originální, ale... no myslím, že ty tři hvězdy budou akorát. Ps. Ano souhlasím, že to určitě Dante netušil, když psal Božskou komedii, co z ní Japonci udělají O:-) ()

Draconic

Jen těžko uvěřit, že originál od Dante Alighieri byla vlastně komedie s veselým koncem. Sice jsem to nikdy nečet, ale i tak vidím naprostou odlišnost. Odlišnost která měla své vlastní pojetí a náboj. Prostředí pekla vypadalo věrohoně, no a myslím že prostředí pekla a země tu mělo hodně společného. Co si taky budem povídat křižácké výpravy představovaly svaté dobro anebo to byl ten největší zločin v našich dějinách. Co se děje týče myslím že vedle bombastických bojových scén tu zdravý rozum děje ztrácí na důležitosti. Aspoň že animace nezklamala. Jen by mě zajímala jedna věc: Jak by to asi dopadlo Kdyby to nebylo animované? ()

Uroboros77

Hodně dobré, sice si to z Commedie vzalo jen to nejhorší a nejtemnější ale zasloužených pět. to CheGuevara: v dnešní době si už nikdo původní literární "předlohu" nečte, takže to vítám jako minimální přiblížení mladým divákům z jednoho nejskvostnějšího díla všech dob. ()

3LMO

Zde máte dokonalej příklad, jak se dá z duchovního eposu a jedné z nejzásadnější literární tvorby dějin, udělant manga řežba... Samozřejmě těžko lze srovnávat s knížní předlohou. To je jako srovnávat Mortal Kombat s biblí... blbější příklad mě zrovna nenapad. ()

_Samael

Kedze som vedel ze ide "len" o promociu hry tak som neocakaval vela... Ale velmi som sa mylil... Takto by mal Dante byt prezentovany v skole... ()