Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

Spooner

Výborný nekompromisně krvavý animák, který funguje jako předkrm k počítačové řežbě, ovšem neztratí se naštěstí ani jako film samotný. Temná atmosféra by se dala krájet, krve a mrtvých démonů je tu narozdávání. Animační stránka je taky bezchybná a ocenil jsem to střídání podob hlavních hrdinů v průběhů filmu. Skvěle to do filmu zapadá a vůbec to neruší. Jenom to tempo by mohlo být rychlejší a místy to PC hru připomíná trochu více, a opravdu si člověk představí to skákání z úrovně do úrovně.70% ()

RasputincZ

Jako doplněk k vycházející hře Dante's Inferno na konzole je to slušné. Hra samotná patří mezi špičku hack 'n' slash žánru (lepší mě ted napadá snad jen trilogie God of War). Stejně jako ve hře i zde je skvěle vykresleno utrpení hříšníků a prostředí jednotlivých kruhů pekla celkově. Nadruhou stranu musím říct, že kdybych nehrál hru, asi by bylo hodnocení o hvězdičku nižší. ()

TomX2

Dante's Inferno je nápaditý a zaujímavý film s pekným vizuálom, dobrým príbehom a námetom, ktorý má veľa čo ponúknuť. Pochopiteľne však nie je žiadnym majstrovským dielom, za čo môže pokrytecký, nesympatický a nie veľmi znesiteľný hl. hrdina a k mojej maličkosti aj celkom jednoduché a nie veľmi filozofické a rozsiahlé dialógy. ()

JJ.Gibson

Kdybych měl hodnotit hru, tak dám jasných 5*. Pač už jsem ji dvakrát dohrál :) Tudíž vcelku vím, co a jak kde bylo. Animový snímek se sice hry držel v jistých částech, ale některé si až příšliš upravil ke svému obrazu. Né, že by kreativita byla špatné věc, jenže zde to působilo spíš na škodu. Hra prostě byla o třídu víš svým zevnějškem a propracovaností! Co mi taky úplně něsedělo, byly proměny Danteho a Virgila, první byl super, pak fuj a pak ještě ta jeho namakaná reinkarnace docela ušla a pak zas fuj :) Když to shrnu, jsou to pěkné 4* ()

AlistairMir

Sice Dante, ale zklamu Vás nejde o cool hláškujícího frajera s bílejma vlasama co je polodémon, kdepak jen shoda jmen. Takže tenhle Dante je čistej jak křišťál a vrací se domů ze svaté války. Dorazí domů a tam jsou všichni taky doražení a lebeděj si ve vlastní krvi. Jeho vyvolená mu dodýchá v náručí a aby toho nebylo málo zjeví se Lucifer a sebere její duši a alou do pekla. A Dante za ním. Jak film běží, zjišťujeme, že Dante zas takovej křišťál nebude vlastně bude spíše trochu do hněda a maličko smrdět. To mu ale nebrání v tom, aby kosil démony a bosácké démony v touze zase obejmout svou Gvendolínu eee teda Beatrice. Slušná zábava a rozhodně ne pohádka pro malé děti...i když ty dneska snesou všechno tak jim to klidně pusťte :-) ()

• Když Dante a jeho průvodce Virgil postupují pekelnými kruhy, tak se pokaždé změní jejich vzhled. (Sejhamiik)
  • Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)
  • Mezi animovaným filmem a konzolovou hrou je jen několik málo rozdílů. Například bojovou kosu, ke které Dante přijde až porážkou jednoho z okřídlených démonů, obdrží po bolestně rychlém duelu se samotnou Smrtkou. (ČSFD)