Ogroff

(festivalový názov)
  • Česko Ogroff - Šílený zmrzačovatel (neoficiálny názov) (viac)

Vyšinutý dřevorubec Ogroff (Norbert Moutier) žije někde v odlehlé chatě uprostřed francouzských lesů. Je to maniak, jenž brutálně zavraždí a rozčtvrtí každého vetřelce, který naruší jeho teritorium. Prožívá také svou první erotickou rozkoš (fantasii), se svou sekerou a nakonec vede bitvu s místními zombíky. (Karlos80)

Flipnic

Nejdříve uvedu, že naprosto souhlasím s komentářem KARLOSE80, vše co popsal je tak, jak jsem to viděl já ... Abych ale mluvil za sebe, tak můžu říct ... že jsem v životě viděl už ledacos a hned mě něco nepřekvapí a ty nejšílenější podivnosti, které se ke mě občas dostanou, nic prostě nemůže konkurovat tomuhle !!!!! TOHLE JE NĚCO TOTÁLNĚ ŠÍLENÝHO !!!!! Jako ze začátkusem absolutně chvíli nechápal, co se to na té obrazovce děje ... Když sem se pak jaksi "přeladil" na totálně šílenou formu, která vypadala jak první videozáběry malého dítěte, přechody obrazů a záběrů, které absolutně na sebe nenavazovaly, šílená kamera a hlavně šílená "hudba" nebo spíš kakokonie pazvuků, které mě unášely po celý film ... Šílená atmosféra, absolutně a nehorázně moc ujetý bizardní záběry a scény ..!! No to sem nežral, fakt šííílenost. BRUTÁLNÍ !!! Ohavně brutální a nechutný vraždy jsou snímány úplně z blízka, všechno je odporný, použitý skutečný maso ke gore ... jako drsný... A děj??!! Ten je ...to je něco nehoráznýho!!! Celý, jak se to vyvíjí a jak to "skončí" a dopadne je taky maximálně mimo ... Ten film budete nenávidět nebo milovat jak psal KARLLOS80 ... a já naprosto souhlasím!! :-)) Osobně mě ta šílenost maximálně dostala, že si myslím, že byla natočená takhle naschvál ...že to byl záměr... nikoliv "neumětelství" .. A NEBO: je to nejšílenější a nejlepší "GRIDHOUSE underground" jakej jsem viděl. A můžu napsat, že je to jedna z absolutně nejextrémnějších šíleností, jakou jsem kdy v životě viděl !!!!!! - rare gem- ()

Goldbeater

Ogroff je ultranízkorozpočtový hororový snímek téměř undergroundového ražení, ale tvůrčí vizi a bláznivé nápady mu upřít rozhodně nelze. Vlastně člověk s ubíhající stopáží docela zírá, co vše se ve filmu o maskovaném lesním šílenci se sekyrou začne dít. Na konci je to teda až moc překombinované, mohlo to zůstat jen u jednoho subžánrového zvratu a byl bych docela spokojen. Vzpomněl jsem si při tom na loňskou cestu autem na Noir Film Festival, když byly křivoklátské lesy plné aut kolem silnice a obsazené deseti houbaři na metr čtvereční - teď si říkám, že tam by měl Ogroff úplné žně. ()

darkrobyk

V žánrovém zařazení chybí KOMEDIE. Je to děsná ptákovina, ale od jisté chvíle jsem se smál až do konce. Vizuálně se to tváří jako ze 60.let, čemuž také napomáhá časté znovu opakování řady scén (typické pro experimentální snímky 60. a 70.let). Triky jsou naprosto otřesné - gumové ruce, nohy hlavy a celé figuríny...vrcholem je pád auta do vody, které se ve finální scéně promění v malý hračkářský model... Postavy se chovají tak zmateně, že jejich výkon ani nemá cenu komentovat. 99% se obejde beze slov, takže máte pocit, jako byste sledovali němý film doprovázený prapodivnými zvuky, ruchy a psychedelickou hudbou. Řádění maskovaného řezníka (jestliže se o noži říká, že je prodlouženým penisem muže, pak zde je to sekera) přeroste v zombie apokalypsu (jen jsem čekal, kdy se objeví Michael Jackson), do které se vejde i upír... Jen pro fajnšmekry. ()

Xeelee

[FOD 2015] Přidal bych se k nadšeným komentářům libujícím si ve skvělém atmosférickém dílku pochyný obrazový kvality, jehož vyznění umocňuje skvostnej zvukovej podkres složenej z noisovejch až ambientních ploch, ruchů, zvuků přírody a občas i nějakýho náznaku hudby. Ogroff se ale ke konci příšerně táhne a zombíci s upírem tam vůbec nedávaj smysl. Byl sem informován, že obdobně natočenejch filmů je spousta, tak si snad někdy rozšířím obzory nějakými skvosty. ()

pornogrind

První část snímku bych hodnotil za 5 hvězd a klidně bych to tak i ukončil.Ale druhá půlka kdy nám na scénu nastoupí nemrtví je už slabší.Sice je to překvapení a málokdo by to čekal,ale mě se to sem moc nehodí.A co ten zubatej na konci?A ještě musím vytknout,že některé scény jsou delší než by měly být a jen jim to škodí.Takže ve výsledku dávám 4 hvězdy.A to protože je to opravdu amatérskej,hegešáckej,zvrácenej,šokující snímek.Totální amatérismus v čisté podobě?Nebo to byl záměr?Navíc jsem to sledoval se sluchátkama ,takže to byl totální psychonátlak jak pro moje uši tak pro můj mozek.Fakt hukot. Ogroff je lesa pán a svůj revír si hlídá velice dobře.Sílu mu dodává popíjení krve a honění(masturbace) sekery.Horší je to když mu do revíru přijde škodná v podobě hnijících zombí.Inu kdo chce vědět jak si snima náš sympaťák Ogroff poradí tak se na tenhle úlet musí podívat sám.Ale POZOR.Tohle je opravdu snímek pro pár vyvolených,protože normálnímu divákovi nemá absolutně co nabídnout.Pro mě je to takovej homelesáckej horor hraničící až z groteskou.V dobrém slova smyslu.Přistoupil jsem na rejžovu hru a královsky se bavil.Tolik useklejch gumových ruk jsem dlouho neviděl. No nic jdu pohledat sekeru :-D ()

• Film se natáčel v lesích blízko města Orléans a štáb i účinkující tvořila směs přátel, kteří zrovna měli čas. Titulní postavu ztvárnil sám režisér N. G. Mount, protože jako jediný byl vždy přítomný na natáčení. (Zdroj: ČSFD)
  • Jméno Ogroff odkazuje k francouzskému slovu „un ogre" (lidožravý obr) a koncovka –off má evokovat hororového klasika Borise Karloffa. (Zdroj: ČSFD)
  • Názov filmu vznikol spojením francúzského slova "un ogre" (ľudožravý obor) a koncovky "off", ktorá odkazuje na herca Borisa Karloffa. (Jello Biafra)