26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

harryy

Film spolu s kameramanmi nabil vizuálnymi nápadmi, priložil trochu psychológie.Subjektívne vzato režisér to lepšie to asi urobiť nemohol. Namakal sa ako blázon. Dokonca Jamesa Franca zmenil z toho chalana v Spidermanovi na rešpektovaného herca. Jeho výkon samá chvála. 127 hodín je filmársky veľmi vydarené rozprávanie skutočného príbehu. Napriek tomu svoj pomyselný klobúk skladám pred vôľou a silou Arona Ralstona,a pred vybornym filmom o ňom. 100% ()

romajz15

Strhující životopis, který z možností zfilmování těchto událostí vytěžil skutečně maximum. Někdo by řekl, že film nemá spád a nic moc se v něm neděje, ale to je těžko chyba režiséra, navíc tenhle film je o emocích a úžasném procítěném výkonu Jamese Franca. ()

lykan9

Film sice není dlouhý, ale přesto obsahuje mnoho scén, které bych z něho vytáhl. Jedná se o scény, kdy měl Aron halucinace. Tyto scény na mě působily rušivě. Jinak musím uznat, že scénu, kdy si Aron odpižlává ruky už nikdy nedostanu z hlavy. Dále musím uznat, že James Franco opět předvedl skvělý výkon. ()

Sany33

Danny Boyle je skutočným tvorcom 21. storočia. Patrí medzi režisérov, ktorí citlivo vnímajú komunikačný charakter doby poznamenaný popularitou videostreamingu (youtube) a sociálnych sietí. Navyše sa mu darí tieto podnety nielen zachytiť, ale aj patrične využiť vo filmovej poetike. Snímka 127 Hodín je kreatívnym spracovaním príbehu, o ktorom aspoň počul hádam každý z nás. Vďaka Jamesovi Francovi navyše ponúka jeden z najlepších hereckých výkonov posledných rokov. Hoci James nakoniec Oscara nezískal, mal by na seba byť právom hrdý. Jeho výkon urobil spolu s nápaditosťou technického prevedenia z filmu 127 Hodín drámu, aká sa len tak nevidí. 91% ()

VanTom

Ač se snaží dravá režie sebevíc, příběhově toho má na celovečerák k dispozici extrémně málo – proto také zraněný, žíznící Aron fantazíruje a hledá ve své osamělé nehodě vyšší smysl trochu na sílu. Jestli ale něco dokáže do jeho zápolení vtáhnout, je to sugestivní, hyperaktivní kamera, která se mu nebojí vlézt na dotek do komfortní zóny – a to i při aktu samotného řezání (resp. pižlání), brr! ()

Deniel

Už kdysi jsem si četl o tomhletom chlapíkovi, říkal jsem si jaký je to prostě borec. Ale tohle, tohle je prostě masakr. Film udělaný tak naturalisticky jak jen nejvíc to šlo, žádné zkrášlování ani nic takového, prostě je zde narovinu ukázáno jak se dotyčný v dané chvíli měl a co prožíval + následné vyprošťování se, které mi opravdu výráželo dech. Psychedelické scénky kdy dotyčný zjišťuje, že magoří a vpomíná co kdy a jak udělal, tady navozuje emoce v dosti velké míře. Čekal jsem, že film nebude mít co říct po prvních 20ti minutách, ale opak je pravdou. Nenudil jsem se ani na vteřinu a určitě mi film nedá delší dobu spát! Plus bylo také to, že na konci filmu hrála má oblíbená kapela Sigur Ros, kdy na mě při závěrečném grádování filmu dolehli emoce. Super! 97%! ()

svobik

Co je to za rok letos? Nejdřív se Portman snaží podřezat střepem, teď si zase Franco pižlá ruku. Teď ještě aby přišel někdo, kdo si uřeže svoje vlastní koule, sní je a máme to všechno. Francovi jsem to všechno úplně nesežral, navíc mi přijde, že Boyla je na takové filmy škoda, nejvíc totiž pálí hned ze začátku, který je plný energie jako máloco. Vlastně úplně zbytečný, technicky brilantní a herecky velmi slušný film, ale nic, na co by si člověk měl za rok, dva vzpomenout. 7/10 ()

ghatos

Díky námětu to bylo předurčeno ke 4*. Danny Boyle z toho mohl vytěžit jako stachanovec, leč vsadil na snové sekvence a sladké cukrování publiku. Místo toho, aby rozpoutal inferno těla i duše, tak do toho vložil jakýsi svůj rukopis, který se vůbec do tohoto typu filmu nehodil. Výborně to vystihl verbal111. 58%. ()

strelenaL

Po této události napsal Arona Ralston knihu s názvem " Between a Rock and a Hard Place" a díky Dannymu Boylovi jsem měla možnost vidět, jak se muž dostane do svízelné situace, ze které se díky své vytrvalosti dostane vůli přežít a vytrvalostí. Je obdivuhodné že to ten chlap dokázal, protože kdybych byla v dané situaci já osobně nejspíš bych zemřela na dehydrataci těla. Co se týká zpracování scénáře a poté i z filmování neměla bych žádnou výtku. Co mne ohromilo byla krajina kde je příběh situovaný a úžasný soundtrack , který film skvěle dopňuje. Nádherná písnička If I Rise v podání Dido Amstrong při (SPOILER): Vidině že bude mít Aron za několik let syna podtrhuje okamžik a rozpoložení ve, kterém se Aron zrovna nachází. I přes velký výběr hereckého obsazení si myslím, že role Arona v podání Jamese Franca byla dobrá volba. Nevím jak by se mi líbil někdo jiný v této roli např. zmiňovaný Ryan Gosling. Při amputaci jsem nemohla zděšení odtrhnout polštář od očí, bylo to velmi přesvědčivé až mi běhal mráz po zádech a cítila jsem jak mi žíly na spáncích rychle tepají krví. Byl to adrenalin je tak sedět doma a dívat se na 127hodin. Ale jsem i přes děsivou scénu ráda že jsem film viděla. Hodnotím 4* ()

toyrider

Nevím, co jsem vlastně čekal, ale tohle ne. Po zhlédnutí traileru jsem byl tak nabitý emocemi, že to, co mi nabídl film, byl jen slabý odvar pro má očekavání po traileru. ()

Lukyn007

To je jednoznačný. ukázka mě navnadila, ale bál jsem se, zda se nebudu nudit. Vemte si, sledovat celý film muže uvízlého v kaňonu. Ale snímek nezklamal. Ve filmu mi sedělo úplně všechno. Opravdu skvělý scénář, režie a hlavně, nezapomenutelný výkon Jamese Franca. Opravdu silný film o převeliké vůli přežít mě vážně emocionálně dostal. Horký adept na ceny Akademie. U mě za 95 % ()

L_A_D_A_S

Ačkoliv dávám 3 hvězdy (koketoval jsem i s dvěma ale to už bych asi křivdil) jsem fakt zklamán. Podle trailerů jsem čekal pecku ale bohužel jsem se nedočkal. Ono asi není snadné natočit film o něčem, o čem stejně každý ví jak to dopadne. Což v reálu znamená že celý film jen čekáte kdy už si upižlá ruku a nejsilnější akční scéna která se v průběhu tohoto kameného dobrodružství stane, je když hlavnímu hrdinovi upadne rybička. Můžete namítnout co bych chtěl za akční scény ve filmu který se z velké části odehrává na 3 metrech čtverečních ale proboha, vždyť tam se kromě lítajícího havrana a ranního sluníčka neděje vůbec nic! A bohužel ani z té psychologické části! Ten film mohl mít s klidem 150 minut. Protkaný různými flashbacky nebo výplody jeho mysli ale ono nic! Po této stránce mi to přijde strašně odbyté. A to nemluvím o tom, že stejně ladně jako do díry spadne tak z ní i po 3 dnech bez jídla a bez ruky vyskáče.. Nejlepšími částmi filmu jsou stejně začátek a konec, jakmile Aron spadne do propasti, tak tam s ním padá i celý film. Pro ty kdo dočetli až sem a nemáte dost najděte si komentáře od uživatelů ,,LIVINGDEAD,, a ,,verbal111,, aneb Danny Boyle po Milionáři z chatrče přichází s Nudilem z Utahu. ()

greetchen

Za poslední dobu nejsilnější filmový zážitek, co jsem měla. Jedna * za krásně zvládnutou režii, druhá * za omračující kameru, třetí * za zpracování jako takové, protože i když se příběh odehrává ve skalní průrvě široké pár metrů, nezačne děj ani obraz nudit, čtvrtá * za skvěle padnoucí soundtrack a potřebovala bych minimálně dalších pět hvězd, abych mohla ocenit výkon Jamese Franca. Pro něj tedy alespoň ta pátá * a doufám, že promění alespoň některé z filmových nominací. ()

horacko

Silný príbeh. No aj tak je veľmi ťažké natočiť film o človekovi, ktorý je celý film medzi dvoma stenami. Toto sa ale podarilo veľmi dobre. "Good morning, everyone! It is 7 o'clock here in Canyon land USA." - druhá najlepšia scéna, hneď po tom závere vo fantastickom sprievode Sigur Rós. ()

s.e.p.p

Silný film podle silného příběhu. Danny Boyle hned od počátku boduje nápaditou režií, doprovázenou skvělou kamerou, střihem a jak je u filmů tohoto režiséra zvykem výborným soundtrackem. I tady z toho přímo stříká pocit volnosti, který se skoro dá srovnávat s neuvěřitelnou atmosférou Pláže. Největší zkouška ale samozřejmě přichází s uvězněním hlavního hrdiny v kaňonu. Spoustě jiných by se nemožnost hnutí se z místa vymknula a film by se jim nejspíš rozpadnul pod rukama. Boyle si ale zkušeně vypomáhá flashbacky a zobrazením Aronových psychických pochodů. Ke konci filmu je sice trochu znát, že už opravdu není co vyprávět a například zbytečně dlouhá snová sekvence s deštěm je tam jakoby na nahnání minutek stopáže a působí až možná klišovitě. Závěr je ale opět geniální a při Ralstonově radikálním činu tuhne krev v žilách tak, že zážitek ve vás zůstane ještě dlouhou dobu po zhlédnutí. Ale ne jako vzpomínka na film, ale pocit, že jste ten čas s Ralstonem v kaňonu strávili taky. 90% ()

Krosmen

Mám rád filmy podle skutečných událostí a ještě líp, když jejich zpracování dostane do ruky někdo, kdo s ním umí naložit. Danny Boyle tohle splnil. Ano, je škoda, že už od začátku víte, jak to skončí. Ale i přesto Vás k tomuhle snímku něco přitahuje. Říkal jsem si, jak to chtějí udělat, aby to nebyla nuda? Inu, povedlo se. Nádherná kamera, velice sednoucí hudba. Na nic se zbytečně nečeká, všechno jde rychle. Stopáž je tak akorát. Delší by to rozhodně být nemělo. Ocenil jsem i kratší a ne zase tolik detailní krvavé "vyvrcholení". Lidská vůle je nezměrná a lidské tělo nás společně s ní nikdy nepřestane překvapovat. Ať už to poznáme sami na vlastní kůži a nebo zprostředkovaně. ()

JekoRek

Docela zklamání... Franco dobrej (na oscara nevim, ale...), kamera dobrá, hudba dobrá, všechno dobrý (ale dalo se to víc vygradovat). Až na flashbacky, halucinace, atd... Pár neuškodí, ale tady jich bylo přeci jen jak na...dělanejch (haha). ()

Kosmik 1

V podstatě jsem během celého filmu nedokázal odtrhnout oči od obrazovky. James Franco zahrál svou roli naprosto geniálně, musel, očekávalo se to od něj. Kdyby ne, stal by se z toho propadák, jelikož většina filmu je záběr pouze na něj a jeho tvář. To se naštěstí nestalo a já mohu jen smeknout před jeho excelentním hereckým výkonem, opravdu třída. A nechtěl bych být po tu dobu v Aronově kůži. Jasně, mohl si za to sám, ale přesto dokázal neuvěřitelné. Přežít. James Franco měl za tuhle životní roli získat jednoznačně Oscara. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)