TERRORDROME

Toto je akčák ktorý ma dokázal rozbesniť, keby som mal 10 rokov asi by som v záchvate vybehol na dvor a robil s kamošmi bordel. Indonézania evidentne váľali už pred Raidom, ostatne kedysi dávno som videl aj ich šialenú Lady Terminator. Nagelovaný kravaťák a jeho kamoš brčkavý Rambo sú dvaja komicky drsný drsňáci čo bojujú proti hnusnému narkobarónovi s tretrami, ktorými dupe po svojich obetiach. Teraz dokonca uniesol jedného bambusáckeho profesora a tým pohár trpezlivosti definitívne pretiekol. Dej je jasný, dobroši vs. špatoši a dôležité je ako sa budú márovať. Choreografia súbojov je v zásade taká naivná, ale títo búchači sa neváhajú s vervou nechať hádzať o čokoľvek a svojimi telami rozdrbať všetko v dosahu. Okrem toho sa žiadna bitka nezaobíde bez auta či motorky ktoré vrazí cez stenu do baráku a rozdrví to čo ostalo. Akcia tak vždy končí totálnou deštrukciou zariadenia a pre istotu to ešte nakoniec polejú benzínom a vyhodia do vzduchu. Ani krvou sa nešetrí, v jednom zábere dokonca chlapík padne na zapnutú kosačku. A jeden príde o parochňu, to aby sa človek aj zasmial. So záporákov ma zaujal ten šikmácky dvojník Mr.T. Stabilizer je skrátka béčková rubanica ktorá má všetko, nahánačky, karamboly, explózie, urputnú demoláciu nábytku, plameňometné škvarenie, helikopéru zostrelenú samopalom a dokonca aj torpéda. Rozšantená oldskúlová pakáreň pod vlajkou Tromy! ()

corpsy

Priezračné, kryštalicky čisté jazierko ,,guilty pleasure,, akcie. Peter O'Brian je ako herec veľkou konkurenciou nedostižných pánov Tommyho Wiseau a Neila Breena ( a môžem pridať aj exotického bijca Cüneyt Arkına ), kondičku za to ale má riadnu. Nechváľme ale len jeho trénera, ale aj jeho kaderníka. A pochvala aj pre akčných koordinátorov, ktorý sa tu rozhodne vybláznili do sýtosti a spravili s filmu jeden z dvorných príkladov podradnej, tohto žánrovej zábavy ( viď taký SAMURAI COP, MIAMI CONNECTION, či ktorýkoľvek akčňák so spomínaným Cüneyt Arkınom ). ()

koval45

Výbornej film! Chystal jsem se na něj už delší dobu a když sem zjistil, že to režíroval Arizal, tak jsem neváhal ani vteřinu. Tenhle chlápek mně už totiž dřív potěšil - se svou bezmozkovou zábavou "Special Silencers". Tohle je podobné a snad i o kousek lepší. Příběh vůbec neřešte, prostě čtveřice hrdinů bojuje proti padouchovi a jeho poskokům (a stejně tak se povzneste nad herecké výkony a Rambova dvojníka) ,ale co mě bavilo to jsou rvačky, přestřelky, zkrátka celý film je jedna nekonečná akce. Co musím vyzdvyhnout, tak to je choreografie soubojů. Já teda nemám tušení co to bylo za bojový umění nebo jestli to vůbec něco bylo, ale zvládli to parádně. Nebyla to jen bezhlavá mlátička, pěkně si s tím pohráli a všechny bitky byli neskutečně zábavný. Pak do toho ještě vlítne maník na motorce, nebo někdo probourá autem celou stěnu... tu místnost/halu kde se to celý odehrává prostě rozmlátí na kusy a ještě to pojistí výbuchem. Nechybí automobilový honičky, plamenomet, padouch má okovaný boty... Na to slova nestačí, to se musí vidět. Pro všechny fandy akčních filmů, doporučuju. ()

Flipnic

U tohoto filmu je nejprve důležité si uvědomit, že se pod něj podepsala ve výsledku TROMA a tak k němu i přistupovat. Jakmile tohle akceptujete a připravíte se na film tak ujetý, že vás v něm nebude mít co překvapit, zažijete NEUVĚŘITELNOU ZÁBAVU!!!! Takhle už jsem se fakt strašně dlouho nebavil a nesmál u filmu!!! Jako já nevím, jestli ten film brali tvůrcové vážně, ono to nejde ani poznat ... Na začátku jsem jej vnímal se vší vážností a vůbec mi to hlava nebrala, ale jakmile sem se "uvolnil" a nechal to plynout, hubu od smíchu už jsem nezavřel ... přímo jsem řval smíchy... Ve filmu vystupují dva bouchači s obrovským nakadeřeným kudrnatým hárem, mají sebou tři holky a tahle ta skupinka, která se postupně dá dohromady, bojuje proti mafiánům co vyráběj nějaký příšerný drogy a dělaj prostě neplechu. Fantastické je, že film rozhodně netrpí malým rozpočtem, akce je špičkově provedená, jsou zde mraky a mraky výbuchů, střílení, soubojů bez zbraní i s nimi, mučení, erotiky, znásilňování, vraždění živých zvířat (v jednom záběru bez střihu týpek - stráž na ostrově - z nudy sežere za živa malou ještěrku!!) ... a když film zrovna nevalí svojí totálně ujetou akcí, tak jsou zde dialogy a "HERECKÉ" výkony, které diváka doslova skládají na kolena a pojmu "přehrávání" dávají úplně jiný rozměr ...!!!!!!! Na tom filmu se mi nejvíc asi líbilo to, že zde je spousta scén, o kterých si divák říká: "Proč ta scéna tam je?!" Prostě jakoby úplně zbytečné scény, ale prostě v tom filmu jsou a hotovo ... paráda!!! VTIP!! Tolik vtipných momentů neznám ani z filmů třeba Budda Spencera a Terrence Hilla ... Třeba bitky mají špičkovou choreografii a například Peter O'Brian rozhodně bojové techniky ovládá na první pohled dokonale ... ale,... ALE!! Film vás chvíli veze na vlně suprové akce, kde se mlátí, boří, tříští nábytek, používají ruce, nohy, wrestlingové hmaty, aby vám pravidelně vpálil nějaké naprosto neuvěřitelné překvapení ... Tak třeba chytne týpka za vlasy, že mu jednu vyšije a v ruce mu zůstane paruka a týpek uteče ze záběru. Nebo na hlavního hrdinu naběhne týpek s takovou tou dlouhou sekačkou na trávu, ta mu při bitce vypadne z rukou na zem a pak dostane tečku, sedne na ni a obrazovka je doslova zastříkána krví ... A takových scén je zde fakt spousta! A když nic, tak je to akce, akce, akce a stovky mrtvol ... Zahoďte mozek, intelekt a užijte si jednu z nejlepších TROMA akčních jízd, jaké jsem kdy viděl ... Neuvěřitelně vychytaný, zábavný trash!!! ()